0

Vans

VANS - tohle jméno už zná v dnešní době snad každý. Značka Vans je proslavená napříč světem i zaměřením od skateboardingu přes snowboarding po bmx. Historie značky Vans se začala psát již v roce 1966. Tehdy Paul Van Doren, zakladatel značky, prodával první boty Vans ze své garáže. Postupem času si Vans boty, mikiny a trička získaly velkou popularitu a to, co začalo jako garážový prodej, se rozjelo do světové značky.

Položek: 513

VANS

Jako první model skate bot Vans se objevil model #44 a dodnes se vyrábí pod názvem Vans Authentic. Během pár let se Vansky staly oblíbeným modelem mezi skatery po celé jižní Kalifornii díky jejich perfektní přilnavosti ke skateboardu. A tak v roce 1975 přichází legendy Stacey Peralta a Tony Alva s nápadem na další model bot a vytváří model #95, který je také populární do dnešních dnů a můžete jej znát pod jménem Vans Era.

V létě patří mezi nejoblíbenější model Slip-on, který  "provařil" Sean Penn v legendárním filmu "Fast Times at Ridgemont High". Od té doby se rozšířili po celé Kalifornii a následně po celém světě. Boty Vans Slip-On jsou ideální letní obutí.

Všechny Vans boty nabízí širokou škálu barevných provedení (včetně typické černobílé šachovnice - checkerboard), takže doplní jakýkoliv outfit a stávají se nejprodávanějšími botami na světě. Značka Vans samozřejmě neznamená pouze boty, ale taky spoustu oblečení a doplňků jak pro skateboarding, tak snowboarding nebo streetware. 

Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se komplet historii značky Vans.