0

Santa Cruz

Legendární skate značka Santa Cruz vyrábí top skateboardy už od roku 1973! A přitom je stále jednou z nejvíc originálních značek, která zůstala svá a přitom drží krok s inovacemi a modernizací svých produktů ve světě skateboardingu. Na Boardstar.cz si vyber ze Santa cruz mikin, triček a dalších produktů.

Položek: 118

SANTA CRUZ

Santa Cruz Skateboards, distribuovaná společností NHS, je nejstarší nepřetržitě působící skateboardová společnost na světě, kterou založili Richard Novak, Doug Haut a Jay Shuirman. Na začátku začínala jako obchod se surfovými prkny, ale kvůli nízkým ziskovým maržím se snažila udržet nad vodou. Zanedlouho přítel z havajské společnosti vyzval NHS, aby vyrobila 500 skateboardů. S přebytkem skelného vlákna, které se povalovalo kolem, se rozhodli použít uskladněné materiály k plnění a výrobě skateboardů.

Vůbec první skateboard Santa Cruz byl vyroben v roce 1973. Série 500 skateboardů se rychle prodala a od té doby se začaly vyrábět a prodávat další desky. Nyní je to jedna z nejikoničtějších značek ve skateboardingu a stala se základem tohoto sportu.

 

Počátky Santa Cruz Skateboards a zrod celého odvětví
-Jak vypráví Richard Novak, spoluzakladatel společnosti NHS/Santa Cruz Skateboards.

"V roce 1973 jsme s mými společníky Dougem Hautem, Jayem Shuirmanem prodávali suroviny ze skelných vláken obchodům se surfovými prkny, výrobcům lodí a lidem, kteří vyráběli kapotáže pro závodní auta a nosiče rajčat. Jednomu chlápkovi jsme prodali odvážný materiál z pultrudovaného laminátového plechu. Vykašlal se na nás, tak jsme se vrátili a všechno si od něj vyzvedli."

"V téže době žil náš kamarád Jimmy Hoffman na Havaji a při jedné surfové výpravě tam nás lidé z McCully Bike Shopu v Honolulu požádali, jestli bychom jim nevyrobili a neprodali nějaké skateboardy. Už jsme vyráběli ploutve na surfová prkna, takže pro nás bylo snadné vyrobit ze zbytků skelných vláken nějaké paluby na skateboardy. Vyrobili jsme 500 skateboardů s volnými kuličkovými ložisky, uretanovými kolečky a trucky pro kolečkové brusle a okamžitě se prodaly. Vyrobili jsme dalších 500 prken a ta se také prodala. Ze dne na den jsme se stali obchodníky."