0

Skateboarding - blog


 • #01 Jak vybrat správnou desku na skate

  Pro začátečníka a nováčka může být pátrání po perfektním skateboardu jako hledat ztracený poklad po lese. Abychom ti ušetřili trochu toho trápení, napsali jsme pro tebe sérii článků, která ti poradí, na co se při výběru skateboardu zaměřit a jak si skate co nejlépe sestavit. Jedna věc je totiž jistá - skejťáci, kteří mají skateboard správně nastavený, si užijí daleko příjemnější ježdění! V prvním článku se zaměříme na všechno, co potřebuješ vědět před nákupem desky. Jaké jsou rozdíly mezi různými typy decků? Jak výběr ovlivňuje velikost bot a moje výška? Všechno se dozvíš!

  Celý článek
 • #02 Jak vybrat ta nejlepší kolečka na skate?

  Bez koleček by se jezdilo asi docela špatně. Vedle desky a trucků jsou kolečka jedním z hlavních komponentů celého skateboardu. A právě proto jsme se rozhodli ti zde sepsat vše, co k jejich správné koupi potřebuješ vědět! Dozvíš se, z čeho se kolečka vyrábí, proč je rozdíl mezi tvrdými a měkkými a jak správně vybrat jejich velikost. Také ti ukážeme nejnovější technologie, kterými firmy udávají trendy ve skateboardovém světě.

   

  Celý článek
 • #03 Jak vybrat trucky na skate

  Bez trucků by se tvé prkno asi nedostalo moc daleko. V tomto článku jsme pro tebe připravili přehled toho, na co bys měl myslet, abys vybral ty nejlepší trucky, které ti budou sedět ve všech ohledech. Konkrétně záleží zejména na velikosti a na výšce (vyrábí se nízké, střední i vysoké trucky). Velikost se téměř vždy (jak už bývá zvykem) měří v amerických palcích. Jeden palec je 2.54 cm.

  Celý článek
 • #04 Stopařův průvodce ložisky

  Ložiska jsou klíčovou součástí tvých koleček a proto je důležité se v nich vyznat a hlavně vědět, jak se o ně správně starat! I sebelepší ložiska se totiž mohou poškodit, když se o ně nebudeš dobře starat. Přečti si stručný manuál, co a jak!

  Celý článek
 • #05 Gripy snadno a rychle

  Na kluzkém skateboardu by to asi nebylo úplně ono. Proto se používá grip, který tě udrží drží na desce i při těch nejšílenějších dopadech. Vybrat ho a nalepit však není vždy úplně snadné, proto jsme pro tebe sepsali jednoduchý návod, jak na to!

  Celý článek
 • #06 Šrouby a matice

  Skateboard musí nějak držet pohromadě. Tím magickým spojovníkem jsou v tomto případě šroubky a matičky, které spojují zejména desku a trucky. To z nich dělá zásadní a nepostradatelný komponent. V tomto článku se můžeš dozvědět o různých sadách, nářadí a také o tom, co přesně budeš potřebovat, aby sis sešrouboval/a své vysněné prkno. 

  Celý článek