0

Neopreny a lykry

Neopreny a lykry jsou materiály široce využívané ve spojení s vodními sporty a outdoorovými aktivitami, o nichž si můžete přečíst více níže. 

Položek: 31

NEOPRENY A LYKRY

Neopren je syntetický materiál vyrobený z pěny chloroprenu. Jeho hlavní vlastností je vysoká odolnost vůči vodě a tepelná izolace. Neopreny jsou často používány při potápění, surfování a dalších vodních aktivitách. Díky své schopnosti udržovat tělesnou teplotu i ve studené vodě poskytuje neopren tepelnou ochranu a zabraňuje nadměrnému ochlazování těla.

Neopreny mají různou tloušťku podle účelu použití. Oblek s větší tloušťkou se hodí pro extrémnější podmínky, zatímco oblek s menší tloušťkou je vhodný pro teplejší vody.

Neoprenové materiály jsou také elastické, což umožňuje pohodlné a pohyblivé nošení.

Na druhou stranu, lykra je lehký a elastický materiál vyrobený z polyuretanu nebo nylonu. Je známá svou rychleschnoucí schopností a rychlým odváděním vlhkosti od těla, což pomáhá udržovat pohodlí při aktivitách.

Lykrové oblečení se často používá při potápění, plavání, surfování a jiných vodních sportech.

Lykra je také oblíbená pro svou schopnost poskytnout ochranu před slunečním zářením a UV paprsky. Mnoho lykrových obleků je vybaveno UV ochranou, což je důležité pro dlouhodobé pobyty na slunci.