0

Longboardy

Longboard je typ skateboardu, který je určen pro jízdu na dlouhé vzdálenosti a cruising, stejně jako pro sjezdové závody a freestyle jízdu. Longboardy jsou obvykle delší a širší než tradiční skateboardy a mají stabilnější, vzpřímenější styl jízdy.

Položek: 14

LONGBOARDY

Základní rozdělení longboardů se dělí na cruisery, downhill a freestyle longboardy.

Při výběru si rozmyslete, kde s longboardem chcete jezdit. Cruiser longboardy se hodí na jízdu po městě, jako stylový dopravní prostředek, downhill longboardy jsou speciály pro jízdu z kopce, freeride longboardy pak nejlépe využijete jak po rovince, tak z kopce a dají se s nimi dělta triky. 

Jízda ve městě

Pro jízdu ve městě doporučujeme cruiser longboardy, které mají tvar podobný klasickým skateboardům, nebo surfům. Jsou o něco delší než klasické skateboardy, ale kratší než freestyle, nebo downhill longbordy. Dále doporučujeme vybírat longboardy se zvedlou patkou, která umožňuje snazší manipulaci. Jako skvělý městský prostředek fungují také mini skateboardy, kterým se říká Penny skateboardy.

Jízda v parku, nebo po cyklostezkách

Pro jízdu po cyklostezkách doporučujeme pintail longboardy, které mají tvar podobný rybě. Jsou o něco delší a širší než cruiser longboardy a poskytují více stabilní jízdu ve vyšších rychlostech. Lepší stabilitu zajístí také širší trucky.

Jízda z kopce

Pro jízdu z kopce jsou longboardy nejdelší a mají nízko položené těžiště. Můžete vybírat z carvingových desek, které jsou optimální pro řezání zatáček, freeridové desky, ideální pro sjezdy a slidování, nebo downhill longboardy, které jsou určené pro sjezdy z prudkých kopců.