0

Volcom

Volcom je značka oblečení a vybavení pro surfaře, skatery a snowboardisty, která se zaměřuje na oblečení pro volný čas a outdoorové aktivity. Je známá pro svůj moderní styl a zaměření na kvalitu a trvanlivost svých výrobků. Značka Volcom je známá pro svůj závazek k ochraně životního prostředí a mnoho jejích produktů je vyrobeno z recyklovaných materiálů nebo jsou navrženy tak, aby byly šetrné k životnímu prostředí. Jejich oblečení a vybavení jsou oblíbené mezi milovníky surfování, skateboardingu a snowboardingu po celém světě.

Položek: 637

VOLCOM

Jak to všechno začalo?

Kydá a kydá

Během březnových nánosů sněhu v roce 1991 vyrazili Richard Woolctt a Tucker Hall na snowboardový trip, který jim navždy změnil život. Tucker byl právě propuštěn z práce, ale to mu nezabránilo vyrazit na rutinní výlet do Tahoe a navštívit Nathana Fletchera a Marka Gabriela. Po čtyřech dnech neskutečného kydání zavolal Richard do práce s výmluvou, že se kvůli sněhu nemůže dostat z hor a prodloužil si pobyt. Víc než týden se každé ráno probouzeli s půl metrem čerstvého prašanu pod nohama. Byla to jejich první skutečná zkušenost s jízdou v prašanu a nová posedlost tím nekončila.

Co založit společnost?

O dva týdny pozdějí opustil Richard svou práci, aby si udělal volno a snowboardoval. Během cesty na Tahoe mluvil s Tuckerem také o založení oděvní společnosti, ale tenkrát z toho ještě nic nebylo. Později téhož jara oba přišli s myšlenkou založit si ride company založenou na třech sportech, které je bavili – snowboarding, skateboarding a surfing. Počáteční vklad 5.000 dolarů od Richardova otce zahájil proces. Nejprve přišlo jméno, potom přišlo logo a zrodil se VOLCOM.

Myšlenka Volcom

Myšlenka Volcom zahrnovala hlavní filozofii doby „Youth Against Establishment“ tedy „mládež proti zřízení“. Tato energie byla osvíceným stavem na podporu mladého kreativního myšlení. Volcom byla rodina lidí, kteří nebyli ochotni přijmout potlačení zavedených způsobů. Bylo to v době, kdy se na snowboarding a skateboarding pohlíželo shora a v USA probíhala recese s nepokoji v LA a vypukla válka v Perském zálivu. Změna byla ve vzduchu.

První roky žádný šlágr

První dva roky cestovali Richard s Tuckerem po celém světě na divoké tripy s přáteli a jezdili, co se dalo. Obchodní stránka věci byla minimální. Sídlo bylo zřízeno v Newport Beach v Richardově domě a veškeré prodeje byly čerpány z Tuckerova obýváku v Huntington Beach. Ti dva nevěděli nic o tom, jek se oblékat, ale na tom nezáleželo. Všechno to bylo o spirituálním cítění a kreativitě. Výnos z prodeje oblečení za první rok bylo 2.600 dolarů.

Volcom současnosti

Od těchto divokých začátků se Volcom Stone pomalu rozšířil po celém světě. Společnost interně dospěla, ale nadále si zachovává stejnou filozofii, se kterou začala. Volcom myšlení nyní kromě oblečení proudí s uměním, hudbou, filmy a sportovci.

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM