0

Boty na snowboard

Snowboardové boty jsou nejdůležitější součást vybavení. V botách trávíme celý den, takže by měli poskytovat maximální komfort a pohodlí. V nabídce našaho e-shopu najdeš ucelený výběr legendárních značek a vybere si jak začátečník, tak pokročilý jezdec. Doporučuje objednat boty na osobní odběr a pak je na prodejně vyzkoušet.

Položek: 120

SNOWBOARDOVÉ BOTY

Boty na snowboard jsou nejdůležitější součást vybavení. V botách trávíme většinu dne, takže ty nejlepší boty jsou ty, které nám umožní celodenní komfort a pohodlně sedí. Nicméně váha, odpružení, podpora, reputace značky a jak boty vapadají, hrají také své role při výberu.

Výběr bot je stejně důležitý pro začínajícího jezdce, stejně jako pro zkušené ridery. Nejlépe je vyzkoušet více párů a vybrat ty, které vám sedí nejlépe. Při výběru zkoušejte vždy obě boty a zavázané tak, jako když jdete jezdit. V botách se projděte a tak nejlépe zjistíte, jestli správně sedí.

FIT, FLEX, FEAUTURES - tři F, kterým při výběru také věnujte pozornost.

FIT

Určitě není nutné zdůrazňovat, že boty musí především sedět. V tomto ohledu je snowboarding stejný, jako jiné sporty - pokud jste ve špatné obuvi, sport si prostě neužijete. V nejlepším případě nebudete v pohdolí, v nejhorším případě může dojít ke zranění. 

Výchozím bodem pro výběr je velikost vaší nohy. Snowboardové boty by měli být maximálně o půl čísla větší, než klasická obuv. Pokud nevíte správnou velikost, obkreslete si chodidlo na papír a změřte v cm vzdálenost od paty  k nejdelšímu prstu. Délku v centimetrech si pak převedete do US, nebo EU číslování v tabulce pod produktovou fotkou. 

Boty zkoušejte vždy zavázané a soustřeďte se na to, aby se nezvedala pata víc než o 1 centimetr a nejdelší prst se dotýkal špičky, ale nebyl ohnutý. Pokud toto sedí a boty nikde netlačí, můžou to být ty pravé. Myslete také na to, že se snowboardové boty vytvarují podle chodidla a mírně se zvětší. 

FLEX

Naštěstí už nejsou na výběr pouze tvrdé boty a my si můžeme vybrat, jak tuhé boty budou. Měkčí boty mají tendenci být pohodlnější a jsou pro ridery, kteří jezdí v jakékoliv  části hory. Je to také vhodná volba pro začínající jezdce. Tužší boty mají větší popdoru a jsou lepší ve větších rychlostech. 

Většina značek uvádí flex ma stupnici od 1 do 10. (1 nejměkčí, 10 nejtvrdší).

FEATURES

Features jsou detaily bot, jako vnitřní botička, podrážka, vložka, nebo systém utahování. Tady je asi nejdůležitěší systém utahování, který má tři hlavní kategorie - klasické tkaničky, rychle utahovací systém a boa systém. V poslední době jsou populární rychle utahovací a boa systémy, které poskytují pohodlné, rychlé a snadné utahování. Umožňují také separátní utahování spodní a horní části boty, takže si vytvoříte vámi potřebné pohodlí.

 

 

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM