Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Položek: 138

Ken Block zakladatel značky DC

ken-block-and-the-dc-crew

 • Datum narození: 21.11. 1967
 • Bydliště: Rancho Santa Fe, Kalifornie
 • Auto: Subaru Impreza WRX STI s číslem 43

 

Ken Block bussinesman

Po založení tří skateboardových subjektů - Eightball Clothing, Droors Clothing a Blunt Magazine, zakládá Ken v roce 1994 značku DC Shoes, společně s kamarádem z vysoké školy Damonem Wayem.

Damon tehdy přesvědčil svého bratra a profesionálního skateboardistu Danny Waye a jeho kámoše Colina McKaye, aby opustili své sponzory a vytvořil první dva pro modely bot DC - Way a McKay. Do role se dostává také Ken Block, který pro značku DC vytváří designy.

Podnikání Kena a Damonna vyrostlo z malé firmy na výrobu skate bot, do vysoce respektované firmy ve skateboardové branži a dnes jsou oblečení a boty DC distribuovány po celém světě.

V roce 2004 získal znažku DC Shoes Quiksilver a stala se tak součástí téměř $ dvou biliónové rodiny akčních sportů. Ken se stává hlavním ředitelem značky DC a stará se o její propagaci.

Dosažené úspěchy:

 • vítěz 40 under 40 Awards, Sports Bussines Journal 2005.
 • jeden z nejvlivnějších lidí (#17) v oblasti sportu, Sports Bussines Journal 2004.
 • One of the Fast 50 v magazínu Fast Company, 2004.

ken-block

 

Ken Block jezdec rallye

Rok 2005 byl první Blockovou sezónou závodění a hned byl vyhlášen nováčkem roku - Rally America´s Rookie of the Year. V následujícím roce 2006 podepsal smlouvu se Subaru USA Rally teamem.

Dosažené úspěchy:

 • stříbrná medaile na X Games 13 v roce 2007.
 • bronzová medaile na X Games 12 v roce 2006.
 • 2005 Rally America Rookie of the Year.
 • 18 míst na pódiu a celkově 7 vítězství v rally.
 • v roce 2006 úspěšně skočil se svým autem 53 metrů pro Discovery Channel při populární show "Stunt Junkies".

 

Ken Block osobnost

Ken skateboardoval od 7 let, od 12 let začal jezdit motokros a ve 20 letech začal snowboardovat. Dokonce se za snowboardingem přestěhoval do Colorada. Ken stále miluje snowboarding a má domov v Utahu, kde má vybudovaný privátní snowpark s názvem DC Mountain Lab

Ken vzhíží ke sportovcům, kteří tvrdě pracují na tom co dělají a vkládají do toho celé srdce. Mezi jeho ikony patří Danny Way, Ricky Carmichael, Michael Jordan, nebo Petter Solberg.

ken-block-travis-pastrana

 

GYMKHANA

Gymkhana je automobilový event, kde jde o čas a rychlost. Na trati mohou být kužely, pneumatiky a sudy. Od řidiče se očekává projetí stanovené dráhy za pomoci různých technik jízdy. To co odděluje Gymkhanu od tradičních rallye závodů je, že jsou řidiči povinni provést různé obraty, otočky o 180 stupňů, otočky o 360 stupňů, vytvářet osmičky a další pokročilé jízdní dovednosti. Driftování je také velkou součástí tohoto eventu. 

 

 

 

Picture Organic se slevou 20 %! To chci!

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM