Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Položek: 155

Ken Block zakladatel značky DC

ken-block-and-the-dc-crew

 • Datum narození: 21.11. 1967
 • Bydliště: Rancho Santa Fe, Kalifornie
 • Auto: Subaru Impreza WRX STI s číslem 43

 

Ken Block bussinesman

Po založení tří skateboardových subjektů - Eightball Clothing, Droors Clothing a Blunt Magazine, zakládá Ken v roce 1994 značku DC Shoes, společně s kamarádem z vysoké školy Damonem Wayem.

Damon tehdy přesvědčil svého bratra a profesionálního skateboardistu Danny Waye a jeho kámoše Colina McKaye, aby opustili své sponzory a vytvořil první dva pro modely bot DC - Way a McKay. Do role se dostává také Ken Block, který pro značku DC vytváří designy.

Podnikání Kena a Damonna vyrostlo z malé firmy na výrobu skate bot, do vysoce respektované firmy ve skateboardové branži a dnes jsou oblečení a boty DC distribuovány po celém světě.

V roce 2004 získal znažku DC Shoes Quiksilver a stala se tak součástí téměř $ dvou biliónové rodiny akčních sportů. Ken se stává hlavním ředitelem značky DC a stará se o její propagaci.

Dosažené úspěchy:

 • vítěz 40 under 40 Awards, Sports Bussines Journal 2005.
 • jeden z nejvlivnějších lidí (#17) v oblasti sportu, Sports Bussines Journal 2004.
 • One of the Fast 50 v magazínu Fast Company, 2004.

ken-block

 

Ken Block jezdec rallye

Rok 2005 byl první Blockovou sezónou závodění a hned byl vyhlášen nováčkem roku - Rally America´s Rookie of the Year. V následujícím roce 2006 podepsal smlouvu se Subaru USA Rally teamem.

Dosažené úspěchy:

 • stříbrná medaile na X Games 13 v roce 2007.
 • bronzová medaile na X Games 12 v roce 2006.
 • 2005 Rally America Rookie of the Year.
 • 18 míst na pódiu a celkově 7 vítězství v rally.
 • v roce 2006 úspěšně skočil se svým autem 53 metrů pro Discovery Channel při populární show "Stunt Junkies".

 

Ken Block osobnost

Ken skateboardoval od 7 let, od 12 let začal jezdit motokros a ve 20 letech začal snowboardovat. Dokonce se za snowboardingem přestěhoval do Colorada. Ken stále miluje snowboarding a má domov v Utahu, kde má vybudovaný privátní snowpark s názvem DC Mountain Lab

Ken vzhíží ke sportovcům, kteří tvrdě pracují na tom co dělají a vkládají do toho celé srdce. Mezi jeho ikony patří Danny Way, Ricky Carmichael, Michael Jordan, nebo Petter Solberg.

ken-block-travis-pastrana

 

GYMKHANA

Gymkhana je automobilový event, kde jde o čas a rychlost. Na trati mohou být kužely, pneumatiky a sudy. Od řidiče se očekává projetí stanovené dráhy za pomoci různých technik jízdy. To co odděluje Gymkhanu od tradičních rallye závodů je, že jsou řidiči povinni provést různé obraty, otočky o 180 stupňů, otočky o 360 stupňů, vytvářet osmičky a další pokročilé jízdní dovednosti. Driftování je také velkou součástí tohoto eventu. 

 

 

 

Triko Rusty jen za 390 Kč! To chci!

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM