0

Osiris

Osiris Shoes je jednou z předních značek zaměřených na výrobu skateboardových bot. Firma Osiris Shoes vznikla v roce 1996 v kalifornském Carlsbadu, kde ji založili Tony MagnussonTony ChenBrian Reid a Doug Weston. Největší úspěch sklidila řada modelu D3, dílo známého skatera a designéra Davida Mayhewa.

Položek: 15

OSIRIS

Osiris D3, nejikoničtější boty v historii skateboardových bot, byly navrženy v roce 1999 a na trh byly uvedeny v roce 2000. Hlavním designérem byl švédský skateboardista Dave Mayhew, který chtěl vytvořit botu, která by byla nejen funkční, ale také vizuálně výrazná.

Model OSIRIS D3 se vyznačoval robustním a technickým designem, který zahrnoval velké množství ok a gumových částí, což bylo v té době neobvyklé. Tento design se stal charakteristickým rysem bot a výrazně se lišil od tehdy běžně dostupných modelů skateboardových bot.

Kromě skateboardingu se model D3 stal také módní ikonou na přelomu tisíciletí. Byly často nošeny nejen skateboardisty, ale i lidmi mimo tuto komunitu, což zvýšilo jejich popularitu.

I přes smíšené reakce zůstaly boty D3 významným milníkem v historii skateboardové obuvi. Jejich inovativní design ovlivnil další vývoj skateboardových bot a přispěl k tomu, že Osiris Shoes se stal uznávanou značkou v tomto oboru.