0

Nike

Sportovní boty a oblečení značky Nike jsou součástí každodenního života po celém světě již od roku 1972. Legendární značka Nike nabídla své první boty v 80. letech a během chvíle se staly číslem 1 na světovém trhu. Na našem eshopu seženeš hlavně kolekci Nike SB věnovanou skateboardingu

Položek: 30

NIKE SB

Značka Nike SB patřící pod korporát Nike se věnuje primárně skateboardingu a to hlavně botám. První pokus Nike prorazit ve světě skateboardingu byl již v roce 1997, ale vedle takových značek jako je DC, Vans, Emerica atd. to nebylo lehké. Proto v roce 2000 byli v Nike již připravenější a rovnou vyrazili s řadou Nike SB a prvním modelem skate bot Nike SB Dunk Low.

Velký úspěch jim posléze zaručil jako první sponzorovaný jezdec Paul Rodriguez. Pod další úspěchy značky Nike SB se podepsala spolupráce s dalšími legendami jako např. Nyjah Huston, Stefan Janoski nebo Letícia Bufoni

historie NIKE 

Hlavní doménou značky jsou sportovní boty Nike, které nabízejí vysokou kvalitu zpracování a super pohodlné nošení. Boty Nike jsou již nyní nezapomenutelnou legendou, o které slyšel snad každý z nás. První boty Nike spatřili světlo světa v roce 1972 a od počátku 80. let se prodávají již po celých spojených státech. Popularita značky strmě stoupala a v roce 1992, na olympiádě v Barceloně, používají oblečení a boty Nike všichni američtí olympionici.

Kreativita značky Nike se projevuje v každé z jejích kolekcí. Nike také nabízí speciální program Nike ID, kde může svou kreativitu předvést každý z nás. Jedná se o speciální program, kde si boty Nike můžete navrhnout a nechat vyrobit zcela podle svých představ. Vyberete si tvar, podrážku, barvu, materiál, tkaničky a originální boty Nike jsou na světě!

Historie značky Nike se začala psát již v roce 1972. Zakladateli značky byli Bill Bowerman, legendární trenér lehké atletiky na Oregonské universitě a jeho svěřenec Phil Knight. Základní ideou zakladatelů bylo vyrábět boty Nike, které by sportovcům pomáhaly dosahovat těch nejlepších výkonů.

V roce 1962 začaly dovážet sportovní boty z Japonska. Ty však nebyli zcela podle jejich představ, proto se rozhodli zahájit výrobu vlastních sportovních bot. První boty Nike se objevili na trhu v roce 1972 a brzy poté se staly číslem 1 na světovém trhu a jsou jím dodnes.

Logo značky Nike navrhla studentka grafiky Carolyn Davidson podle okřídlené bohyně Niké z řecké mytologie. Světoznámé logo „swoosh“ (fajfka) je vyjádřením pohybu, rychlosti a dynamiky.

Dnes značka Nike nenabízí pouze boty na atletiku, ale zaměřila se na celou řadu sportovních odvětví, včetně skateboardingu, snowboardingu, BMX a surfingu. Značka nabízí také módní kolekce, takže oblečení Nike můžete nosit při jakékoliv příležitosti. Značka dodává na trh kolekce pánského Nikedámského Nike, ale i Nike dětské oblečení a botyOblečení Nike lze využít do školy, do práce, do společnosti…, využití má obrovské!