0

Boty Vans

Bratři Paul Van Doren a Jim Van Doren spolu s partnery Gordonem Leem a Sergem Deliou otevírají 16. března 1966 obchod na adrese 704 E. Broadway v kalifornském Anaheimu. Společnost Van Doren Rubber Company je jedinečná v tom, že vyrábí obuv přímo ve svém areálu a prodává ji přímo veřejnosti.

Položek: 200

HISTORIE ZNAČKY VANS

Během prvního dopoledne 16. března 1966 si 12 zákazníků zakoupí boty, které jsou ještě ten den vyrobeny a odpoledne připraveny k vyzvednutí.

VZNIKAJÍ BOTY VANS #44, NYNÍ ZNÁMÉ JAKO MODEL AUTHENTIC

Název House Of Vans se vžil mezi skateboardisty v raných 70. letech. Jezdci si oblíbili drsný make-up a lepivou podrážku Vans. Poprvé viděli skate boty, které byly vystyveny na výlohách v Anaheimu.

POČÁTEK 70. LET

SKATEBOARDISTÉ, KTEŘÍ SI OBLÍBILI DRSNÝ MAKE-UP A LEPIVOU PODRÁŽKU ZNAČKY VANS, SE S NÍ SETKÁVAJÍ PO CELÉ JIŽNÍ KALIFORNII.

1976

Boty Vans #95, nyní známé jako Era, s polstrovaným límcem a různými barevnými kombinacemi, navrhli Tony Alva a Stacy Peralta a staly se oblíbenou obuví pro celou generaci skateboardistů.

1977

Vans #36Old Skool, debutuje s dnes již slavným bočním pruhem Vans. Old Skool je první skate obuv Vans, která obsahuje kožené panely pro zvýšení odolnosti. To, co začalo jako náhodná čmáranice Paula Van Dorena, bylo původně označováno jako "jazzový pruh" a stalo se nezaměnitelným poznávacím znamením značky Vans.

Je také představen model Vans #98 a s pomocí skateboardistů a jezdců BMX se Vans Classic Slip-On stanou v jižní Kalifornii módou a originální siluetou Slip-On, která bude známá jako ikona pro celé generace.

KONCEM 70. LET MĚLA SPOLEČNOST VANS 70 PRODEJEN V KALIFORNII A PRODÁVALA PROSTŘEDNICTVÍM PRODEJCŮ NA NÁRODNÍ I MEZINÁRODNÍ ÚROVNI.

1978

Model Sk8-Hi byl představen v roce 1978 jako "Style 38" a představil dnes již ikonický boční pruh Vans na další inovativní siluetě. Jako teprve druhý model s rozpoznatelnou značkou dříve známou jako "jazzový pruh" posunul model Sk8-Hi funkčnost skateboardů na další úroveň - nad kotník, kde skateboardisté nejvíce používali a zneužívali své dolní končetiny. Sk8-Hi nejen chránily kosti před skateboardy, které na ně katapultovaly, ale také přinesly do parku zcela nový vzhled.

1982

Boty Vans Classic Slip-Ons si získaly mezinárodní pozornost a oblibu, když je nosil Sean Penn ve filmu Fast Times at Ridgemont High.

1984

Společnost Vans žádá o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11. Ačkoli se základní boty Vans prodávají dobře, široká škála produktů, které Vans nabízí, vyčerpala zdroje společnosti a Vans není schopen překonat dluhy.

Soudy schvalují plán reorganizace, protože Paul Van Doren se vrací do funkce prezidenta; Paul všem zaměstnancům oznamuje, že možná tři roky nedostanou přidáno a že budou muset omezit vše kromě kvality bot Vans.

1987

ZA TŘI ROKY SPLATILA SPOLEČNOST VANS VŠEM VĚŘITELŮM 100 CENTŮ NA DOLAR A V PROSINCI SE SPOLEČNOST VANS OPĚT DOSTALA Z DLUHU 12 MILIONŮ DOLARŮ A Z KAPITOLY 11.

1988

Je předtavena první signature skate bota Vans Steve Caballero - model Hlaf Cab. Vans také poprvé představuje materiály odolné vůči povětrnostním vlivům u obuvi s označením Mountain Edition.

1991

SPOLEČNOST VANS PROVÁDÍ PRVNÍ VEŘEJNOU NABÍDKU AKCIÍ ZA 14 USD NA BURZE NASDAQ.

1993

Vans představuje snowboardové boty Vans na podzim roku 93 / v zimě roku 94.

1995

Vans poprvé sponzoruje Warped Tour; v roce 2001 Vans koupí většinový podíl v dnešní Vans Warped Tour, nejdéle trvající sérii koncertů v Americe.

1996

VANS SPONZORUJE PRVNÍ ROČNÍK AKCE TRIPLE CROWN OF SKATEBOARDING.

Společnosti Vans a Supreme zahajují dlouhodobé partnerství se sérií společně označených bot Old Skools.

1997

Vans začíná vytvářet přední světovou sérii akčních sportů koupí závodu Triple Crown of Surfing; do roku 2000 bude série Vans Triple Crown zahrnovat závody ve skateboardingu, BMX, surfingu, wakeboardingu, snowboardingu, freestyle motokrosu a superkrosu. Série je vysílána na stanici ESPN2.

1998

VANS OTEVÍRÁ SVŮJ PRVNÍ KRYTÝ/VENKOVNÍ SKATEPARK VANS O ROZLOZE 4274 M² V NÁKUPNÍM CENTRU THE BLOCK AT ORANGE MALL V OKRESE ORANGE.

Daniel Franck získává stříbrnou olympijskou medaili ve snowboardových botách Vans na hrách v Naganu.

2000

SPOLEČNOST VANS OCENĚNA ČASOPISEM FORBES JAKO JEDNA Z "NEJLEPŠÍCH AMERICKÝCH MALÝCH FIREM PRO ROK 2000".

2001

Vans pomáhá s produkcí filmu "Dogtown and Z-Boys", v němž Stacy Peralta přibližuje počátky skateboardingu a osobnosti, které tento sport rozvíjely. Film získal Cenu diváků a Cenu za nejlepší režii na filmovém festivalu Sundance. Vypravěčem filmu je Sean Penn. Krátce poté bude film uvolněn pro veřejnost, což ještě více upevní dědictví značky Vans ve skateboardingu.

VANS UZAVŘELA SMLOUVY O TELEVIZNÍM VYSÍLÁNÍ SÉRIE VANS TRIPLE CROWN SE SPOLEČNOSTMI NBC SPORTS A FOX SPORTS NET.

Vans kupuje kontrolní podíl ve Vans Warped Tour, předním národním festivalu akčních sportů a hudby.

2002

DANNY KASS A DORIANE VIDAL ZÍSKALI NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V SALT LAKE CITY MEDAILE VE SNOWBOARDOVÝCH BOTÁCH ZNAČKY VANS.

2003

Skate tým Vans vyráží na své vůbec první mezinárodní turné Pleased to Meet You Tour do sedmi evropských zemí a poté se vrací do Spojených států, kde se zastaví ve 30 městech.

SÉRIE VANS TRIPLE CROWN JE VĚTŠÍ NEŽ KDYKOLI PŘEDTÍM S VÍCE NEŽ 285 000 ÚČASTNÍKY A DALŠÍMI 50 MILIONY DIVÁKŮ NA STANICÍCH NBC SPORTS A FOX SPORTS NET.

Vans uvádí na trh kolekci Vault by Vans, nabídku nadčasové obuvi, která spojuje svět špičkové módy a prémiového designu s klasickými siluetami značky Vans.

2004

Vans uvádí na www.vans.com službu Vans Customs, která umožňuje budoucím módním návrhářům vytvořit si vlastní boty Classic Slip-ons se stovkami různých barevných a vzorových kombinací. V říjnu se k dostupným stylům přidává model Old Skool.

V červnu společnost VF Corporation dokončuje koupi společnosti Vans za 396 milionů dolarů včetně opcí na akcie.

VANS WARPED TOUR POPRVÉ PŘEKONÁVÁ HRANICI 500 000 NÁVŠTĚVNÍKŮ A SLAVÍ 10. VÝROČÍ.

2005

Rune GlifbergChris Miller a Cara-Beth Burnside se stali vítězi prvního ročníku Pro-tec Pool Party v replice legendárního a draze zesnulého Combi Bowlu ve Vans Skateparku v Block at Orange. Akce se koná 14. května před zaplněnou halou a přitahuje zástupy bývalých mistrů a špičkových profesionálů.

Vans vytváří nový koncept skate streetových soutěží Vans Downtown Showdown, které se konají v Universal Studios Back Lot na Den práce. Skateboardové společnosti byly vyzvány, aby předložily návrhy překážek, které se pak zkoušely v prostředí brooklynského městského bloku. Týmový titul získala společnost Toy Machine, zatímco Chris Cole a Angel Ramirez získali tituly Pro a Am.

SVĚT FREESTYLE BMX SE KONCEM ZÁŘÍ SJEDE DO LAS VEGAS NA PRVNÍ VANS/HARD ROCK LET IT RIDE BMX JAM. RYAN GUETTLER ZÍSKAL TITUL V DIRTOVÉM ZÁVODĚ, ZATÍMCO SCOTTY CRANMER ZÍSKAL KORUNU VE STREETOVÉM ZÁVODĚ.

2006

VANS SLAVÍ 40 LET V SRDCI KULTURY MLADÝCH.

Společnost Vans, která je dlouhodobě známá jako lídr v oblasti obuvi pro akční sporty, uvádí na trh rozsáhlou kolekci oblečení pro muže i ženy. Profesionální skater Anthony Van Engelen se stává prvním jezdcem týmu Vans Apparel.

Vans obnovuje staré známosti, když se k týmu připojuje legendární skater Christian Hosoi. Skejťáci to oslaví tím, že si pořídí limitovanou edici Hosoi Rising Sun Sk8-Hi.

2007

Rock and Roll Hall of Fame and Museum v Clevelandu si uvědomuje kulturní význam Vans Warped Tour a její význam pro punkrockovou a skateovou komunitu a otevírá výstavu dokumentující prvních 12 ročníků turné.

Vans vydává svou dosud asi nejočekávanější speciální kolekci Vans x The Simpsons, která obsahuje kresby od Kawse, Stashe, Garyho Pantera, Geoffa McFetridge, Davea Florese, Futury, Mr. Cartoon, Sama Messnera, Taka Hayashiho, Tonyho Munoze, Todda Jamese a Neckface.

2008

OTEVŘENÍM PRVNÍ MALOOBCHODNÍ PRODEJNY VANS V ŠANGHAJI PŘINÁŠÍ VANS SVOU ZNAČKU MLADÉ KULTURY DO ČÍNY.

Dlouholetý jezdec surf týmu Vans Joel Tudor se stává prvním surfařem v oděvním programu Vans.

2009

HARRY N. ABRAMS VYDÁVÁ KNIHU "VANS: OFF THE WALL, STORIES OF SOLE FROM VANS ORIGINALS", KTERÁ VYPRÁVÍ O MNOHA LEGENDÁCH AKČNÍCH SPORTŮ, UMĚLCÍCH A HUDEBNÍCÍCH, KTEŘÍ POMÁHALI FORMOVAT ZNAČKU VANS JAKO IKONU KALIFORNSKÉ KULTURY.

2010

Vans otevírá prostor House of Vans v newyorském Brooklynu s hudbou Public Enemy a nabitou bowl session v čele se skateovými legendami Tonym Alvou, Stevem Caballerem a Omarem Hassanem.

326 škol z celých Spojených států se účastní soutěže Vans Custom Culture, soutěže středních škol v úpravě obuvi, která vyvrcholí cestou čtyř škol na domácí půdu společnosti Vans, kde proběhne víkend plný aktivit včetně závěrečné přehlídky v Orange County Museum of Art. Vítězná škola Rio Rancho High School v Novém Mexiku získává grant ve výši 10 000 dolarů na umělecké programy školy.

Joel Tudor a společnost Vans vytvářejí sérii závodů Joel Tudor Duct Tape Invitational, která představuje progresivní surfování na longboardu. V prvních dvou ročnících se soutěže Duct Tape konaly na kultovních surfařských místech, jako jsou Virginia Beach, Montauk, Santa Cruz, Malibu a Salinas ve Španělsku.

Vans ve spolupráci s butikovým surfařským obchodem Thalia otevírá svůj první partnerský obchod Vans by Thalia Surf Shop. V obchodě se kromě lifestylového sortimentu prodává také surfařské oblečení a obuv značky Vans.

2011

Vans vydává svůj vůbec první surfový film "Get-N Classic, Vol. 1", ve kterém účinkují bratři Gudauskasovi, Joel Tudor, John Florence a zbytek surfového týmu Vans. Surfový program Vans šlape na plné obrátky, když se k týmu přidal první Australan Wade Goodall a jeden z nejzajímavějších surfařů na světě Dane Reynolds.

Globální expanze značky Vans pokračuje a jejími milníky jsou distribuce do Indie, první mezinárodní partnerský obchod Off the Hook (OTH) v Montrealu a Vans by Fly Streetwear v Šanghaji a otevření prvních firemních obchodů Vans v Mexiku.

Ve Spojených státech otevírá Vans svůj první partnerský obchod na východním pobřeží a první maloobchodní prostor společnosti na Manhattanu, když se v SoHo otevírá Vans DQM General.

V listopadu Vans poprvé ve své historii překonává hranici 1 miliardy dolarů v ročních celosvětových tržbách a stává se největší samostatnou značkou akčních sportů na světě a první společností, která má kořeny ve skateboardingu a dosáhla tohoto úspěchu.

HVĚZDA TWILIGHT SÁGY KRISTEN STEWART UPEVŇUJE SVŮJ STATUS CELEBRITY NA HOLLYWOODSKÉM CHODNÍKU SLÁVY V ČERNOBÍLÝCH ŠACHOVNICOVÝCH SLIP-ONECH, KTERÉ NAVŽDY POZNAMENALY PROSLULÝ VZOR S PODRÁŽKOU VANS WAFFLE.

2012

Vans slaví 20. výročí Half Cab, ikonického skateboardového stylu Steva Caballera, který je obecně považován za nejdůležitější botu v historii skateboardingu a skate kultury.

No Room for Rockstars debutuje v dubnu jako první celovečerní dokumentární film o Vans Warped Tour, který produkoval stejný tým, který přivedl na svět Dogtown a Z-Boys. Film je přijat na filmový festival Slamdance jako jedna z hlavních prezentací a vystřelí na vrchol žebříčku iTunes Documentary Chart.

VANS TRIPLE CROWN OF SURFING OSLAVIL 30 LET JAKO NEJLEPŠÍ SÉRIE SOUTĚŽÍ V SURFOVÁNÍ.

Vans představuje novou technologii UltraCush Lite ve své řadě obuvi LXVI. UltraCush Lite je vlastní směs pěn navržená tak, aby poskytovala superlehké odpružení.

Vans představuje první vulkanizovanou cupsole podrážku. Nová technologie WAFFLECUP™ kombinuje to nejlepší z obou světů - podporu a odolnost cupsole a vynikající pocit na prkně a přilnavost tradiční vulkanizované boty Vans.

VANS GET-N CLASSIC VOL. 2 VYCHÁZÍ V ŘÍJNU.

2013

V jubilejním roce slaví Vans 10 let prémiového designu tenisek výročím kolekce Vault by Vans.

Vans slaví 20 let snowboardového dědictví premiérou retrospektivního filmu Twenty Years: Hatchett, legendární filmař a zakladatel společnosti Standard Films.

Na oslavu 20 let na sněhu vydává Vans oblečení Mountain Edition, které nabízí řadu streetwearových modelů a je první kolekcí oblečení navrženou speciálně na sníh.

Vans spolupracuje s rockovou skupinou Metallica. Každý člen Metalliky - James HetfieldLars UlrichKirk Hammett a Robert Trujillo - navrhl vlastní boty a spolupracoval se sportovci Vans, včetně Pata Moora, Stevea Caballera, Nathana Fletchera a Tonyho Trujilla, na speciálním seriálu OffTheWall.TV, který dále definuje, co znamená být součástí rodiny Vans.

V ČERVENCI SE SPOLEČNOST VANS STÁVÁ TITULÁRNÍM SPONZOREM US OPEN OF SURFING V KALIFORNSKÉ HUNTINGTON BEACH.

Vans se spojil se společností Disney a v rámci spolupráce na podzim 2013 představil některé z nejoblíbenějších Disneyho postaviček, jako je Mickey Mouse, Medvídek Pú a kačer Donald, na klasických botách Vans, které oživily návrhy z konce 80. let, jež se z archivů ztratily.

Vans Custom Culture expanduje do Brazílie, kde se během prvního roku zapojí 50 škol.

Soutěže Vans Custom Culture Contest se účastní více než 1 000 škol ze všech 50 států. Společnost Vans spolupracovala s organizacemi truth, Americans for the Arts a Journeys, aby pomohla zvýšit povědomí o významu umění na středních školách. Společnost Vans nyní přispěla na podporu uměleckých programů na středních školách částkou více než 300 000 dolarů.

HOUSE OF VANS VYSTOUPÍ NA MOHAWK STAGE NA AUSTINSKÉM HUDEBNÍM FESTIVALU SOUTH BY SOUTHWEST.

Profesionální skater Chima Ferguson a značka Vans vytvářejí kolekci bot Chima Pro, první profesionální signature model po šesti letech.

Vychází krátký film Ductumentary, který představuje přínos Joela Tudora k surfování. Ve filmu, který režírovali Graham Nash a Reagan Richie, účinkují Joel Tudor, Alex Knost, Tyler Warren, Ryan Burch, Jared Mell a další.

Společnost Vans zavádí živé internetové vysílání pro svou akci Triple Crown of Surfing. Přímý přenos na webu umožňuje sledovat 3,5 milionu lidí z více než 70 zemí, což je nejvíce v historii soutěže. Jen finálový den soutěže sledoval více než 1 milion diváků.

2014

IOURI "IPOD" PODLADTCHIKOV VYHRÁL ZLATO NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V SOČI VE SNOWBOARDOVÝCH BOTÁCH VANS A SESADIL Z TRŮNU PŘEDCHOZÍHO ZLATÉHO MEDAILISTU SHAUNA WHITEA.

Značka Vans zahajuje kampaň Living Off The Wall. V kampani vystupují dokumentaristé z celého světa, kteří slovem, obrazem a filmem ztělesňují kořeny originality, jež definuje značku Vans jako Off The Wall.

V březnu otevírá Vans skatepark o rozloze 3902 m² v kalifornském Huntington Beach. Otevíracího dne se účastní 1 000 lidí, kteří jezdí na skateboardu mezi elitou: Geoff Rowley, Johnny Layton, Kyle Walker a Christian Hosoi.

Vans se spojil s franchísou Beatles a vytvořil kolekci The Beatles Yellow Submarine by Vans pro jaro 2014, která je inspirována ikonickými obaly z alba a filmu The Yellow Submarine.

V březnu se Vans na festivalu SXSW představí v pětidenní hudební aktivaci v House of Vans na pódiu Mohawk a vytvoří Vans Village, kde se budou denně konat open mic sessions pro začínající místní hudebníky, soutěžní BMX rampa a pop-up obchod s kompletním sortimentem Vans. Vans také na oslavu hudebního festivalu vydává čtyři reedice kapelních desek.

V květnu společnost Vans slaví 10. ročník Vans Pool Party a poprvé představila divizi Legends. Vítězi kategorie Legend se stali Chris Miller, Jeff Grosso a Christian Hosoi. Vítězi Master jsou Bruno Passos, Brian Patch a Darren Navarette.

Legendární skateboardista Geoff Rowley se připojuje k působivému oděvnímu programu značky. Geoff Rowley - stoprocentní skateboardista, nyní stoprocentní Vans.

VANS WARPED TOUR SLAVÍ 20 LET HUDBY A ZAHAJUJE SEZÓNU PŘÍMÝM PŘENOSEM ZAHAJOVACÍHO DNE.

Čtvrtým rokem se středoškolské výtvarné soutěže Vans Custom Culture účastní 2 000 škol. Společnost Vans doposud vrátila do středoškolských uměleckých programů po celé zemi více než 375 000 dolarů. Do druhého ročníku výtvarné soutěže Vans Custom Culture Brazil vstupuje 147 škol.

Vans se vydává do předaleké galaxie a představuje kolekci z jiného světa s uměleckými díly z původní trilogie Star Wars. Síla je u značky Vans silná a nabízí produkty od obuvi Classics a Vault by Vans až po pánské oblečení a dámské doplňky. Spojením dědictví potisků Vans s ikonickými postavami Star Wars představují oba subjekty skutečně jedinečnou kapsli, kterou tento vesmír ještě neviděl.

V červenci vychází Get-N Classic Vol. 3 s Vans Surf Teamem, včetně legend Nathana Fletchera a Joela Tudora, Danea Reynoldse, bratrů Gudauskasových, Dylana Gravese, Ivana a Nathana Florenceových, Leily Hurst a dalších!

Společnost Vans ve spolupráci s Berklee College of Music, přední světovou vysokou školou současné hudby, hrdě oznamuje, že Miette Hope-Goldman, 17letá zpěvačka a skladatelka, byla jmenována první příjemkyní stipendia Vans Berklee Off The Wall Scholarship - čtyřletého stipendia pokrývajícího školné, ubytování a stravu.

V srpnu se na londýnském kreativním hřišti otevírá House of Vans London, prostor o rozloze 3000 m² pro umění, hudbu a skate pod nádražím Waterloo. House of Vans, který reprezentuje eklektickou rozmanitost Londýna a kultury, které objímaly značku Vans od jejích skromných počátků po celých pět desetiletí, se otevírá s přehlídkou kreativity a závazkem vychovávat další generace.

Steve Van Doren spolu s legendami Tonym Alvou a Christianem Hosoiem přijeli v říjnu do Bostonu, aby položili základní kámen dlouho očekávaného skateparku Lynch Family, který bude v Bostonu otevřen v roce 2015. Již více než deset let bojuje organizace Charles River Conservancy za zajištění bezpečného prostředí a bezplatného parku pro místní skateboardisty a jezdce na BMX.

SPOLEČNOST VANS BYLA V PROSINCI 2014 ZVOLENA ZNAČKOU ROKU V RÁMCI VÝROČNÍCH CEN ODBORNÉ PUBLIKACE FOOTWEAR NEWS. CAROL LIM A HUMBERTO LEON Z OPENING CEREMONY A KREATIVNÍ ŘEDITELÉ STOJÍCÍ ZA ZNAČKOU KENZO PŘEDÁVAJÍ CENU PREZIDENTOVI SPOLEČNOSTI VANS KEVINU BAILEYMU.

2015

V květnu 2015 se Vans zapsal do historie skateboardingu očekávaným uvedením PROPELLER: A Vans Skateboarding Video, vůbec prvního skateboardového filmu značky Vans. Při této významné příležitosti došlo k cennému mezinárodnímu zviditelnění Vans Pro Skate Teamu a ještě většímu globálnímu uznání historického odkazu značky Vans ve skateboardingu. PROPELLER se stal jedním z nejrychleji prodávaných skate filmů, které se kdy objevily na iTunes.

V létě 2015 vydává Vans kolekce Disney and Vans 'Young at Heart' a Vault by Vans x Takashi Murakami. Tyto kolaborace se okamžitě staly oblíbenými u fanoušků a prodávaly se po celém světě.

VANS PŘEDSTAVUJE PRVNÍ SIGNATURE KOLEKCI OBLEČENÍ GEOFFA ROWLEYHO A UVÁDÍ NA TRH NOVÉ ROWLEY SOLOS IN PRO SKATE.

Tým pro online integraci společnosti Vans získal ocenění "2015 VF Pinnacle Award". Toto prestižní ocenění je každoročně udělováno jednomu týmu společnosti VF na celém světě, který díky spolupráci a vynikajícímu přístupu One VF posunul vpřed strategické imperativy společnosti.

V roce 2015 si připomínáme 10. výročí kolekce Vans Syndicate, kterou Vans Pro Skate oslavuje rozmanité dědictví myšlenek, postojů a vlivů, které tvoří jedinečnou kulturu skateboardingu. Vans vzdává hold tomuto milníku tím, že se vrací k několika původním spolupracovníkům Syndicate, kteří reprezentují desetiletí ikonoklastického stylu a dědictví.

2016

16. března 2016 oslaví společnost Vans 50 let dědictví "Off The Wall" a zahájí kampaň The Story of Vans. Historická multimediální kampaň láme rekordy ve sledovanosti a je k vidění po celém světě v mnoha jazycích. S úklonou k minulosti a pohledem upřeným do budoucnosti Vans také rozšiřuje House of Vans pořádáním deseti aktivací po celém světě, které mají uctít rozmanitou historii značky a zároveň přivítat nováčky v rodině Vans.

Vans upevňuje 50 let dědictví a pokroku s kolekcí Vans Pro Classics Anniversary Collection. Vans představuje nejikoničtější siluety obuvi z archivu a vydává nové modely skate obuvi, které byly vylepšeny o moderní výkonné technologie a navrženy výhradně pro skateboarding. Tato kolekce je konečným vyvrcholením vedoucí pozice značky Vans v oblasti skateboardingu a poskytuje "to nejlepší, jen lepší" z kategorie Vans Pro Skate.

Společnost Vans zakládá vůbec první mužskou a ženskou sérii mistrovství světa ve skateboardingu v parkových terénech, Vans Park Series. Cílem Vans Park Series je zvýšit účast skateboardingu na mezinárodní úrovni a inspirovat kulturu a hodnoty skateboardingu na globální scéně.

V červnu měl v texaském Mohawku premiéru první celovečerní BMX film značky Vans IllustratedVans BMX Team je skupina jednotlivců, kteří neustále posouvají hranice toho, co se dá dělat na dvou kolech. Každý jezdec přitom na mnoha plátnech z betonu, hlíny a dřeva ilustruje svůj vlastní umělecký přístup a styl. I poté, co skončí s jízdou, jsou jejich stopy vidět na tom, co po nich zůstalo; od stop pneumatik v hlíně až po stopy na stěnách, zábradlích a římsách.

Vans pokračuje v inspiraci kreativitou a rozšiřuje svou platformu Vans Customs. Nový systém nabízí přizpůsobení napříč celou řadou klasifikací obuvi a umožňuje designérům Customs větší svobodu než kdykoli předtím při vytváření osobních a jedinečných návrhů.

Na závěr vzrušujícího roku oslav 50. výročí značky Vans po celém světě přivítal londýnský House of Vans na pódiu jednu z nejvlivnějších rockových kapel v historii, Metallicu, se speciálním intimním živým vystoupením k uvedení jejího jedenáctého studiového alba Hardwired... to Self Destruct.

2017

Značka Vans zahajuje kampaň na rok 2017 - This Is "Off The Wall", která definuje nový význam tohoto ikonického sloganu. Kampaň oživuje, co znamená žít "Off The Wall", prostřednictvím série krátkých filmů, které představují jednotlivce, kteří značku inspirují svou kreativitou, autenticitou a vášní. Toto je náš příběh. Tohle je "Off The Wall".

House of Vans Chicago začíná dvoudenní oslavou na začátku února. Akce začíná hudbou a výstavou fotografií, které zdůrazňují památné okamžiky v pobočkách House of Vans po celém světě. Jako kulturní centrum značky Vans představuje toto otevření již třetí stálou pobočku. House of Vans je místem, kde "Off The Wall" žije a slouží jako přímé spojení pro fanoušky, kteří mohou zažít značku Vans po celém světě.

Lizzie Armanto, talentovaná skateboardistka značky Vans, se stává profesionálkou! Lizzie si v květnu 2017 vysloužila prestižní obálku časopisu Thrasher. Je první ženou na obálce proslulé skateboardové bible za posledních dvacet let.

Po 51 letech stěhování po srdci jižní Kalifornie se Vans, původní značka akčních sportů a ikona kreativního vyjádření, usídlila v novém globálním sídle v Costa Mesa v Kalifornii. Nová kancelář signalizuje zaměření společnosti Vans na další růst a úspěch.

Vans je jedinou značkou, která byla zařazena do všech čtyř kategorií průvodce snowboardovým vybavením Transworld Snowboarding 2017-2018 "Tested & Approved"! Boty byly testovány ve všech typech terénu od východního pobřeží po Island a hodnoceny na základě flexe, pohodlí, konstrukce stélky a odolnosti. Tímto významným oceněním se boty Vans Snow Boots staly mistry všestranných bot s vysokým výkonem, které jsou určeny pro všechny možné druhy snowboardového terénu.

Vans uvádí na trh řadu UltraRange, která představuje novou perspektivu v designu obuvi. Profesionální surfař Vans Pat Gudauskas, který žije z kufru na několika expedicích ročně, nachází nekonečnou inspiraci na cestách po celém světě při hledání dokonalého surfování. Díky jeho vhledu do spolupráce se Vans odhodlal vytvořit novou siluetu, která nabízí maximální všestrannost v různých krajinách a životních stylech, a výsledkem je UltraRange. Model UltraRange představuje cestu značky Vans k novým inovacím a rozšiřuje vizi značky vytvářet funkční výrobky zaměřené na pohodlí.

Série Vans BMX Pro Cup debutuje v roce 2017 jako definitivní světová platforma pro závody BMX v parku a představuje nejtalentovanější BMX sportovce z celého světa. Vans BMX Pro Cup zahajuje svou úvodní sezónu v australském Sydney a končí pozoruhodným finále na US Open of Surfing v kalifornském Huntington Beach. Larry Edgar získává korunu jako vůbec první mistr světa Vans BMX Pro Cup.

Vans a Karl Lagerfeld oznamují, že v září uvedou na trh exkluzivní kolekci Vans x Karl Lagerfeld. Pařížsky elegantní kolekce reinterpretuje klasické siluety Vans optikou ikonického módního centra a přináší tak bezstarostně cool spolupráci dvou módních značek.

Vans slaví 25 let Half Cab, nejikoničtější skateboardové boty na světě. Ikonická signature bota pro legendu skateboardingu Steva Caballera, kterou zkonstruovali pouliční skejťáci na začátku 90. let odstřižením límce z původního profesionálního modelu Vans "Caballero", obstála i po zbytek času jako oblíbená bota Vans Pro Skate.

Vans Park Series nadále inspiruje kulturu, účast a hodnoty skateboardingu po celém světě a zároveň posouvá hranice, aby byl tento sport všeobecně přístupný. Koncem září Vans Park Series v čínské Šanghaji ukončí mistrovství světa mužů a žen 2017 a korunuje Oskara Rozenberga Hallberga a Noru Vasconcello oficiálními mistry světa mužů a žen v parkovém skateboardingu v parku pro rok 2017.

V říjnu společnost Vans oznamuje otevření obchodu The General by Vans na 102 N. 6th Street v proslulé newyorské čtvrti Williamsburg v Brooklynu. Prostor o rozloze 4 750 metrů čtverečních je dosud nejambicióznějším a nejzážitkovějším obchodem značky, který zahrnuje designové studio Customs Design Studio, výstavní prostor a exkluzivní nabídku produktů.

 

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM