0

Boty Converse

Jaké jsou nejikoničtější tenisky všech dob? Jsou to rozhodně boty Converse! Ty si oblíbili rapeři, rockeři a hvězdy show bussinesu obecně, stejně jako miliony obyčejných lidí po celém světě. Staň se i ty členem rodiny Converse a vyber z naší široké nabídky bot, které nikdy nevyjdou z módy.

Položek: 66

Historie Converse All Star "Chuck Taylor"

 

Originální basketbalové boty All Star

Jaké jsou nejstarší, nejpopulárnější a nejprodávanější basketbalové boty všech dob? (Ve skutečnosti až 60% američanů někdy vlastnilo alespoň jeden pár těchto tenisek!) Nejsou to drahé Nike Air Jordan, nejsou to ani boty od značek Adidas, New Balance, Fila, nebo Reebok. Jsou to boty Converse All Star Chuck Taylor!

Bylo to v roce 1908, kdy Converse Rubber Corporation vstoupila na trh. Původně společnost vyráběla galoše a sezónní pracovní obuv. Nakonec se společnost rozhodla pro výrobu atletické obuvi, kterou lze požívat celý rok. S velkým růstem popularity basketbalu, viděla Converse Corporation potřebu vyrábět boty, které by hráči nosili při tomto sportu. Po mnoha výzkumech a vývoji spatřili první Converse All Star světlo světa v roce 1917. Originální boty Converse All Star měli hnědou barvu s černým lemováním. V roce 1920 se vyráběli plátěné černé, nebo kožené verze. Converse All Star se stali prvními, masivně vyráběnými botami na basketbal. Skládají se z velmi úzké gumové podrážky a povrchu z plátna (někdy z kůže). Ze začátku byli prodeje malé, ale v průběhu pár let se prodej rapidně zvýšil díky Charlesu "Chuck" H. Taylorovi.

 

Chuck Taylor se usměje pokaždé, když někdo nazuje tenisky Converse Chuck Taylor.

Charles H. Taylor byl basketbalový hráč temu Akron Firestone. Líbíli se mu boty Converse All Star a vyděl jejich potenciál v basketbalovém sportu. Ve skutečnosti věřil v boty tak, že se v roce 1921 přidal ke společnosti Converse a později se stal hráčem/trenérem Converse All Star, ligového teamu společnosti. V průběhu jeho kariéry u Converse cestoval Taylor po celých Spojených státech, hostoval na basketbalových akcích a propagoval boty Converse All Star. Jeho osobní přistup a chytrý marketing, jako Converse Basketball Yearbooks, zanechal v basketbalu nesmazatelnou stopu ve všech ohledech. Converse Corporation mu ale propůjčila i něco jiného. Díky jeho úspěchu v propagaci Converse All Star a změnám v designu, přidala značka v roce 1932 label s jeho jménem "Chuck Taylor" na patu. A tak se zrodili basketbalové boty Converse Chuck Taylor All Star!

 

Bílý model byl představen na olympiádě v roce 1936.

Converse Chuck Taylor se brzy stali populární mezi hráči basketbalu, ale i mezi americkou mládeží. V roce 1930 navrhl Chuck Taylor bílý, kotníčkový model, který byl představen na olympiádě v roce 1936. Díky patriotickému zbarvení červené a modré se stali velmi populární, stejně jako černé, nebo kožené modely. Dnes můžete tyto boty dostat ve výraznější bílé barvě, pod označením unbleached, nebo natural white.

V průběhu 2. světové války sloužil Chuck Taylor jako kapitán letectva Air Force a koučoval regionální basketbalové teamy, což se považovalo za skvělou věc pro udržení a posílení morálky. All Star Chuck Taylor vstoupili do války a bílá verze se stala oficiálními teniskami United States Armed Forces.

Po 2. světové válce, v roce 1949, byli představeny Chucky v klasické, černo-bílé barvě. Barva byla výraznější, než do té doby používaná monochromatická černá. Sloučením National Basketball League a Basketball Association of America se stává z basketbalu profesionální sport a vzniká National Basketball Association, známá jako NBA. Converse Chuck Taylor All Stars se stávají botami pro profesionální hráče a hráče studentských lig a bílé a černé modely se stávají nedílnou součástí každého teamu.

V roce 1957 byli představeny All Stars v nízké verzi a stali se neformálnější alternativou pro kotníčkový model. V té době zahrnovala Converse 80% trhu s teniskami. Díky jeho neúnavné podpoře basketbalu, byl Chuck Taylor poctěn funkcí "Ambassador to Basketball a vroce 1968 byl uveden do basketbalové síně slávy. O rok později bohužel umírá.

 

Klasický kotníčkový model black and white.

 

 

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM