0

Boty Converse

Converse boty patří mezi největší ikony bot všech dob! Kotníkové nebo nízké conversky se staly oblíbenou botou lidí po celém světě. Staň se i ty členem rodiny Converse a vyber si z naší široké nabídky bot, které nikdy nevyjdou z módy.

Položek: 120

CONVERSE

Jaké jsou nejstarší, nejpopulárnější a nejprodávanější basketbalové boty všech dob? (Až 60% američanů někdy vlastnilo alespoň jeden pár těchto tenisek!) Nejsou to drahé Nike Air Jordan, nejsou to ani boty od značek Adidas, New Balance nebo Reebok. Jsou to boty Converse All Star Chuck Taylor!

Historie Converse

Bylo to v roce 1908, kdy Converse Rubber Corporation vstoupila na trh. Původně společnost vyráběla galoše a sezónní pracovní obuv. Nakonec se společnost rozhodla pro výrobu atletické obuvi, kterou lze používat celý rok. S velkým růstem popularity basketbalu viděla Converse Corporation potřebu vyrábět boty, které by hráči nosili při tomto sportu. Po mnoha výzkumech a vývoji spatřili první Converse All Star světlo světa v roce 1917. Originální boty Converse All Star měli hnědou barvu s černým lemováním. Od roku 1920 vyráběli černé plátěné nebo kožené verze. Converse All Star se staly prvními, masivně vyráběnými botami na basketbal. Skládají se z velmi úzké gumové podrážky a povrchu z plátna/kůže. Ze začátku byly prodeje malé, ale v průběhu pár let se prodej rapidně zvýšil díky Charlesi "Chuck" H. Taylorovi.

» pánské boty Converse «
Charles "Chuck" Hollis Taylor

Charles H. Taylor byl basketbalový hráč teamu Akron Firestone. Líbíly se mu boty Converse All Star a viděl jejich potenciál v basketbalovém sportu. Ve skutečnosti věřil v boty tak, že se v roce 1921 přidal ke společnosti Converse a později se stal hráčem/trenérem Converse All Star, ligového teamu společnosti. V průběhu Taylorovy kariéry u Converse cestoval po celých Spojených státech, hostoval na basketbalových akcích a propagoval boty Converse All Star. Jeho osobní přistup a chytrý marketing, jako Converse Basketball Yearbooks, zanechal v basketbalu nesmazatelnou stopu ve všech ohledech. Converse Corporation mu ale propůjčila i něco jiného. Díky jeho úspěchu v propagaci Converse All Star a změnám v designu, přidala značka v roce 1932 label "Chuck Taylor" na patu. A tak se zrodily basketbalové boty Converse Chuck Taylor All Star!

» dámské boty Converse «
Hvězdou Converse

Converse Chuck Taylor se brzy staly populární mezi hráči basketbalu, ale i mezi americkou mládeží. V roce 1930 navrhl Chuck Taylor bílý, kotníčkový model, který byl představen na olympiádě v roce 1936. Díky patriotickému zbarvení červené a modré se staly velmi populární, stejně jako černé. Dnes můžete tyto boty dostat v bílé barvě, pod označením unbleached nebo natural white.

V průběhu 2. světové války sloužil Chuck Taylor jako kapitán letectva Air Force a koučoval regionální basketbalové teamy, což se považovalo za skvělou věc pro udržení a posílení morálky. All Star Chuck Taylor vstoupily do války a bílá verze se stala oficiálními teniskami United States Armed Forces.

Po 2. světové válce byly představeny Chucky v klasické, černo-bílé barvě. Barva byla výraznější než do té doby používaná monochromatická černá. Sloučením National Basketball League a Basketball Association of America se stává z basketbalu profesionální sport a vzniká National Basketball Association, známá jako NBA. Converse Chuck Taylor All Stars se stávají botami pro profesionální hráče a hráče studentských lig a bílé a černé modely se stávají nedílnou součástí každého teamu.

V roce 1957 byly představeny All Stars v nízké verzi a staly se neformálnější alternativou pro kotníčkový model. V té době zahrnovaly Converse 80% trhu s teniskami. Díky neúnavné podpoře basketbalu byl Chuck Taylor poctěn funkcí "Ambassador to Basketball a vroce 1968 byl uveden do basketbalové síně slávy. O rok později bohužel umírá.