0

Skate desky

S novou deskou se prostě jezdí líp. Na boardstar.cz najdeš velký výběr od věhlasných značek. Máme různé šířky a tvary a také užitečné tipy pro začátečníky, které s výběrem desky pomůžou. 

Položek: 203

Skate desky na boardstar

Nákup desky online může být problém: je třeba zvážit několik věcí. Díky více než 20 letým zkušenostem jsi u boardstar na správném místě. Najdeš zde pouze desky od předních světových výrobců a populárních značek. Máme pro tebe všechny potřebné informace o skateboardech a vysvětlíme ti, jaká deska ti vyhovuje.

Jak vybrat správnou velikost

Velikost skateboardu obvykle znamená její šířku. Šířka desky se uvádí v palcích ("). Jeden palec je přesně 2,54 cm. Většina desek má šířku mezi 7.5" a 9". Pro určení velikosti nebo šířky skateboardové desky se měří horní část desky od okraje k okraji.

Šířka desky a velikost bot

Abys měl při ježdění nad deskou dostatečnou kontrolu, neměla by být fošna širší než tvoje boty. Základní pravidlo zní: čím větší velikost boty, tím širší by měla být deska. Toto jsou pouze doporučení. Neznamená to, že nemůžeš jezdit na úzkém skateboardu s velkýma nohama.

Příklad: pro velikost obuvi US 9 doporučujeme šířku palubky 8,00″ až 8,375″. Pro velikost bot US 7 doporučujeme 7,875" - 8,125" široké desky, pro US 11 8,25" - 8,5" široké desky atd.

Délka desky a výška

Při výběru skateboardu může hrát svou roli i délka desky. Deska by neměla být o moc delší, než tvé nohy; to ti dá nad deskou větší kontrolu. 

Délka skateboardu je však méně důležitá než šířka. S délkou skateboardové desky souvisí i její šířka. Široké skate decky jsou obvykle také o něco delší. Skateboardové desky pro děti by měly být o něco kratší.

Nákup deky podle tělesné výšky

Příklad: Pro někoho, kdo je vysoký 160 cm, doporučujeme délku 31.5″ - 31.875″. Pokud máš 170 cm, doporučujeme 31.75″ - 32.00″ dlouhé desky a pro výšku 180 cm jsou vhodné 31.875″ až 32.25″ dlouhé desky.

Jak šířka a délka ovlivňují ježdění

Skateboardy mají různé vlastnosti v závislosti na jejich velikosti. Úzké desky lépe flipují než desky široké. Na druhou stranu široké desky nabízejí větší stabilitu, což je užitečné při dopadech. 

Je těžké kategorizovat desky podle toho, jak se používají. V podstatě můžeš jezdit kdekoliv s libovolnou šířkou nebo délkou. Existuje však několik tipů a doporučení, kterými se můžeš při nákupu skateboardové desky řídit.

Ačkoliv je většina šířek mezi 7.5" a 9", nejpopulárnější jsou univerzální desky se šířkou 8.25".

Vlastnosti úzkých a krátkých desek

Užší nebo kratší prkna jsou o něco lehčí a lépe se s nima flipuje. To je výhoda zejména pro začátečníky, protože pro své první triky vynaloží méně energie. Úzká prkna však mohou být hůře ovladatelná při vysokých rychlostech a nabízejí menší plochu při dopadech. 

Vlastnosti širokých a dlouhých desek

V zásadě delší nebo širší prkna jezdí plynuleji ve vysokých rychlostech. Jsou ale také o něco těžší, což ztěžuje kopání flipových triků. Vzhledem k větší ploše však tyto desk nabízejí více prostoru pro chytání triků, což ti dává výhodu při dopadech a také širší postoj.

Úzké/krátké deska jsou vhodné

  • na flipiové triky a flatground.
  • na kombinace a technický skateboarding.
  • vhodné i pro děti.

Široké/dlouhé desky jsou vhodné

  • na rychlý downhill.
  • na skákání schodů a gapů.
  • do bowlu, minirampy a vertky.

Skateboardy pro začátečníky a děti

Vzhledem k výšce a velikosti bot by měly být dětské skareboardy o něco menší. Když máte malé tělo, s krátkými deskami je snažší se učit a nakonec si ježdění také více užijete.

Se skateboardingem se dá samozrejmě začít v jakémkoliv věku. Pro začátečníky máme poradnu, která ukáže, co je třeba zvážit při výběru a nákupu skateboardu. 

Nejlepší desky na boardstar

Otázka "Která značka skateboardů je nejlepší?" se objevuje často a je těžké na ni odpovědět. Skateboardové desky a skate značky jsou prostě věcí vkusu.

Důležité je abys kupoval desku, která byla vyrobena "skutčným" skateboardovým výrobcem. Jedině tak se ujistíš, že kvalita je správná a budeš se dlouho bavit. Na boardstar.cz najdeš desky pouze od zavedených značek, které si můžeš s klidným svědomím objednat.

Nejlepší značky na boardstar

Existují světoznámé značky jako Santa Cruz, Toy Machine, Girl nebo Flip, které vyrábějí vysoce kvalitní desky už desítky let. V posledních letech však přibyly také menší, nezávislé značky. Desky od Polar, AmbassadorsMadness nebo April jsou stále populárnější. Na boardstar se spojují ty nejlepší značky a v našem skateshopu najdeš ten nejširší výběr.