0

Skate komplety

Když začínáte skejtovat, možná si kladete otázku: "Mám si koupit svůj první skateboard jako celek, nebo po jednotlivých dílech?" Kompletní prkna jsou ideální pro začátečníky, děti a všechny ostatní, kteří chtějí začít jezdit. Kompletní skateboard usnadňuje výběr, protože jednotlivé díly jsou již sladěné.

Položek: 97

Jak vybrat skate komplet

Ve skate shopu boardstar najdete pouze kompletní desky od nejlepších skateboardových značek a výrobců, což je zárukou vysoké kvality. Díky dlouholetým zkušenostem v oboru skateboardingu máme spoustu užitečných rad a doporučení, které vám s výběrem kompletu pomohou. Jedno je jisté: skateboarding si můžete dlouho užívat jen tehdy, pokud máte ten správný skateboard.

DOPORUČENÍ VELIKOSTI

Neexistuje nic takového jako kompletní desky pro dívky, chlapce nebo jiné genderové identity. Místo toho byste si měli vybrat kompletní desku podle velikosti. Velikost obvykle znamená šířku desky skateboardu. 

Je důležité, aby vám velikost skateboardu vyhovovala. To zajistí, že se vám s ním bude dobře manipulovat, rychle se na něm naučíte a budete se s ním dlouho bavit. Velikost bot a vaše výška napoví, jaká velikost kompletu je pro vás nejvhodnější.

VÝBĚR KOMPLETU S OHLEDEM NA VELIKOST NOHY

Váš komplet by neměl být širší, než jsou vaše nohy nebo boty dlouhé. Platí pravidlo: čím větší je velikost boty, tím širší by měl komplet být. Jedná se však pouze o doporučení. Neznamená to, že nemůžete jezdit na úzkém skateboardu s velkými nohami.

Příklad: Pro boty velikosti US 7 nebo EU 40 doporučujeme šířku desky 7.875" - 8.125". Pro boty velikosti US 8 nebo EU 41 doporučujeme šířku skateboardů 8.0" - 8.25", pro US 9 šířku skateboardů 8.0" - 8.375" atd.

VÝBĚR KOMPLETU S OHLEDEM NA VÝŠKU

Při nákupu skateboardu může hrát roli také jeho délka. Komplet by neměl být o moc delší než vaše nohy. Díky tomu budete mít skateboard na začátku lépe pod kontrolou.

Ve srovnání s šířkou hraje délka desky vašeho skateboardu méně důležitou roli. Délka desky souvisí také s její šířkou. Široké skateboardy a komplety jsou obvykle o něco delší. 

Příklad: Pokud měříte 160 cm, doporučujeme délku skateboardu 31.5" - 31.875". Při výšce 170 cm doporučujeme skateboardy dlouhé 31.75" - 32.00" a při výšce 180 cm doporučujeme komplet dlouhý 31.875" - 32.25" atd.

KOMPLETY PRO DĚTI A ZAČÁTEČNÍKY

Při nákupu skate kompletu pro děti byste se měli ujistit, že je deska o něco užší a kratší. Děti mají často menší nohy a méně síly než dospělí, takže kratší skateboardy jim usnadňují jízdu a kontrolu nad deskou.

Obecně platí, že pro začátečníky má smysl kupovat kompletní skateboardy, protože výběr je rychlý a snadný. Kromě toho jsou kompletní desky poměrně levné.

SKATE KOMPLETY - KONSTRUKCE A KOMPONENTY

Kompletní skateboardy jsou v podstatě vždy konstruovány stejným způsobem a komponenty jsou podobné. Nejdůležitější komponenty jsou: desky, trucky, kolečka, ložiska, hardware a griptape.

  • Deska je dřevěná část, na které stojíte.
  • Trucky jsou vyrobeny z kovu a do kompletu potřebujete dva.
  • Kolečka skateboardu jsou vyrobena z uretanu. K jízdě potřebujete čtyři.
  • Ke spojení desky a trucků je zapotřebí hardware nebo šrouby.
  • Griptape je přilepen na desku a poskytuje vám přilnavost pro řízení a triky.

DALŠÍ VYBAVENÍ? NIKDY NEZAPOMÍNEJTE NA OCHRANNÉ POMŮCKY!

Pády bohužel ke skateboardingu patří. Časem se naučíte, jak pád správně zvládnout. Na začátku je důležité, aby vaše skateboardové vybavení zahrnovalo helmu a ochranné pomůcky. Přilba je důležitá zejména tehdy, když začínáte jezdit na skateboardových rampách.