0

Burton

Značka Burton funguje na celosvětovém trhu od roku 1977 a obohacuje nás kvalitním snowboardovým vybavením a stylovým oblečením pro každou sezónu. Pokud se chcete dozvědět o této legendární značce více, podívejte se níže historii značky Burton.

Položek: 505

BURTON

Psal se rok 1977. Jake Burton Carpenter nedávno absolvoval vysokou školu a pracoval 12-14 hodin denně pro investiční firmy v New Yorku. Naštěstí pro nás (a miliony snowboardistů) měl na mysli lepší a větší věci. Odešel ze zaměstnání a přestěhoval se do Londonderry ve Vermontu, kde sloužil jako ošetřovatel a ve stodole začal vyrábět první snowboardy Burton. V noci pracoval jako barman v hostinci Brikenhaus, ve dne stavěl prototypy snowboardů a testoval je na kopcích jižního Vermontu.

V roce 1981 se Jake přestěhoval z Londonberry na farmu v Manchesteru ve státě Vermont. Stodola byla továrna, obývací pokoj byl obchod, suterén byl sklad a ložnice kancelář. Na silvestra se Jake setkal se svou budoucí manželkou Donnou Gastonovou. Vzali se o rok později a Donna se stala nedílnou součástí procesu budování značky Burton a představení snowboardingu světu.

Neustálé zlepšování produktu bylo Jakeovou posedlostí a neúnavně pracoval s jezdci, aby byl lepší. Příští dekáda ale představovala zcela novou výzvu: přesvědčit lyžařská střediska, aby povolila snowboardistům jízdu na sedačkové lanovce. Než byl snowboarding v hlavním vysílacím čase televize nebo na stránkách časopisů, byla jízda bokem v lyžařských střediscích zakázána. Jake, Donna a snowboardy Burton hráli klíčovou roli při získávání středisek, aby v nich povolili jízdu na snowboardu.

Vášeň pro pokrok

Ve svém úvodu pro katalog Burton z roku 1994 Jake napsal: „Zkontrolujte jakoukoliv funkci: neděláme to proto, abychom vypadali cool. Věděli jsme, co je zapotřebí, vyzkoušeli to a fungovalo to.“ Toto je proces, který od té doby podporuje progres značky Burton. Cyklus návrhu vyžaduje evoluci ve všem, co vyrábí – ať už to zahrnuje zpětnou vazbu jezdců nebo získávání nejlepších možných materiálů a výrobních zdrojů, nikdy nepřestane dělat věci lépe.

Zajímalo tě někdy, proč má Burton tým profesionálních jezdců? Jake viděl brzkou potřebu nechat jezdce testovat produkty sedm dní v týdnu a pomyslel si: „Mohli by jezdci být také nejlepší na světě.“ O více než 40 let později zůstává přístup stejný: poslouchejte jezdce. Ale nejsou to jen profíci. Značka Burton přijímá informace od všech, kteří si tuto značku zamilovali.

Motivace k neustálému progresu inspirovala Jakea k otevření své první evropské pobočky v roce 1985. V roce 1992 společnost Burton přestěhovala svou továrnu a sídlo do současného domova v Burlingtonu ve Vermontu. V dalších letech rozšiřuje své kořeny po celém světě.

We Ride Together

Prostřednictvím neustále rostoucího trhu a kulturních revolucí ve snowboardingu, hudbě, umění a životech každodenních lidí se Burton přizpůsobil a zachoval stejného ducha. Nyní má pobočky v Austrálii, Rakousku, Kanadě, Číně, Japonsku, Spojených státech a Korejské republice. Burton komunita je založena na jejím účelu být silou dobra a vášnivě dělat věci vlastním způsobem. Koneckonců o to Jakeovi šlo od prvního dne.

Snowboarding není jen aktivita. Je to stav mysli – vidět svět jinak, být kreativní, expresivní a motivovaný. Překračuje fyzický akt klouzání po sněhu. Každá volba představuje příležitost pro něco nového. Společnost Burton se rozhodla posouvat hranice a přitom si užít co nejvíce zábavy.