Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Sníh in danger: pár tipů, jak jezdit ekologicky. PS. slevy included!

Neexistuje snowboarding bez sněhu. Tahle planeta nám dala hory a my teď jen sedíme a sledujeme, jak se kvůli nám pomalu griluje jak prase na rožni. Naštěstí tý situaci může každej pomoct aniž bysme se museli přivazovat k elektrárnám. Stačí i mnohem menší krůčky, třeba se zamyslet nad tim, jakou svačinu vzít na svah nebo jaký prkno si koupit. Jako milovníci hor chceme zanechat jenom jedinou stopu – a to je ta, kterou uděláme ve sněhu cestou na sjezdovku. 
 

27.01.2020 615

Změny klimatu nejsou jen pohádka pro dospělý, pociťujem je na všech frontách. Ať už tak, že se v médiích objevujou požáry v Austrálii víc než daňový průšvihy politiků, nebo tak, že se sníh v Evropě stává stejně rare komoditou jako lanýžovej olej nebo žíně z jednorožce. Ta situace je taková, jaká je, ze spousty důvodů – od používání uhlí v energetice až k jednotlivejm nákupním rozhodnutím každýho smrtelníka. A co spíš změníš, zkorumpovanej systém nebo to, jakou bundu si letos koupíš?

Tips and trics!

Jestli chceme sjíždět svahy i za pár let (což chceme), tak bysme si měli uvědomit svojíi zodpovědost a každej přispět rukou k dílu. Sepsali jsme proto pár tipů, jak můžeš i ty pomoct zachránit sníh!

  • sváču nakup zodpovědně, neni na škodu oželet igeliťák na jabko nebo vyměnit šunkovou bagetu za tu s hummusem 
  • plast je past a nepatří do směsnýho odpadu, a to ani na sjezdovce!
  • nejde to vždycky, ale cestování vlakem nebo autobusem s felákama je sranda! Třeba na Ještěd jezdí bus přímo z Čerňáku, v rámci kterýho funguje i seznamka; navíc si tak můžeš dát s čistym svědomim svařák pod svahem
  • flaška na vodu je nejlepším přítelem ridera, hydratuj se zodpovědně 
  • přemejšlej, jak voskuješ – některý vosky za sebou nechávaji nerozložitelnej chemickej koktejl, kterej pak škodí rostlinám i zvířatům – s tím bojuje třeba Burton Maple Wax
  • fast fashion je enviromentální peklíčko, nakupuj proto kvalitní a eco-friendly věci, který vydrží a nezatěžujou planetu víc než je třeba!

Rozhodli jsme se ti naservírovat best of eco, obrázky jsou klasicky proklikový, dobrá karma included!

!! PICTURE >>  20% OFF !!

Celej příběh týhle značky z jižní Francie najdete tady. Ve zkratce si v Picture vzali recyklaci do svejch rukou a teď z pet lahví a bio bavlny vyrábí špičkový oblečení na surf i na hory. 

  

 

PRKNA Z DÍLNY MERVIN MADE <<

Jestli jste ještě neslyšeli o magickym místě, kde se snowboardový sny stávaj skutečností, dejte si tenhle blog. U Mervinů se jede na vodní a větrnou elektřinu, ekologický a recyklovaný materiály a ruční práci riderů-srdcařů.

          

 

G.RIDE >> VEGAN BATOHY KTERÝ NELÍTAJ

Tahle francouzská značka vyrábí vegan batohy přímo v zemi baretů a vína. Jako hlavní cíl si dala ekologickou výrobu i transport, takže produkty necestujou letadlem a jsou zabalený do recyklovatelnejch materiálů, teď je na ně navíc sleva 30 %!

  

 

>> RECYKLOVANÝ BATOHY AEVOR <<

Aevor je mistr recyklace. 50 % - 100 % jejich batohů je vyráběnejch z pet flašek, ty totiž nemusej plavat v oceánech nebo končit na skládkách. Jejich batohy jsou díky tomuhle materiálu navíc deštěm neporazitelný. Celej sortiment je 100% cruelty-free.

   

 

>> ECO DOPLŇKY CHPO <<
Brejle, skrz který uvidíš lepší svět a hodinky, co odtikávaji změnu. CHPO udělali letos kolekci brýlí čistě z recyklovanejch materiálů. Jejich hodinky jsou pak zase vyrobený z vegan kůže.

 

    

LÁSKA NA CELEJ ŽIVOT >> FJÄLLRÄVEN RE KANKEN 

Má jméno, který neumí nikdo vyslovit, stejně ho ale znaj a milujou lidi na celym světě. To, že je Fjällräven eco-friendly jsme věděli vždycky, znáte ale jejich recyklovanej batoh Re-Kanken? Ten je vyrobenej z 11 plastovejch lahví a barvenej pomocí speciální technologie SpinDye, která šetří vodu, energii i chemikálie. 

  

 

DEDICATED >> SUSTAINABLE STREET FASHION

Dedicated vládne ekologickýmu street fashion. 91 % ušetřený vody při výrobě oblečení a 46% snížení celkovejch CO2 emisí – to je jenom začátek. Tyhle čísla podtrhujou nejpřísnější ekologický certifikace. Celá značka se navíc zaměřuje i na etický problémy výroby, takže všechno dělá fairtrade!

 . 

  

MONS ROYALE >> VLNA TROCHU JINAK 

O termoprádle Mons Royale jsme vám psali nedávno v blogu. Je to značka, která se o svůj dopad zajímá až do takový míry, že jejich ovce drží GMO-free dietu. Na Mons Royale si navíc nějaká zlá mega-evil-korporace jen tak nepřijde, jsou totiž super kvalitní a vypadaji tak dobře, že si je s klidnou hlavou můžeš vzít i do města.

 

 

S větším klidem v duši,

tvoje BS Crew.


AKCE TÝDNE + DOPRAVA ZDARMA To chci

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM