Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Rozloučení s Keithem Hufnagelem

Na konci září zemřel Keith Hufnagel, úžasnej skejťák a úžasnej člověk. Keith byl mezi skejťákama obrovskou inspirací, mimo jiné třeba založil značku Huf. A my, jako asi celá skejťácká komunita, chceme ještě jednou připomenout jeho odkaz, zavzpomínat si a rozloučit se. 

15.10.2020 44

Keithův skejťáckej příběh začal v osmdesátejch letech v New Yorku, kdy místní skejťáci vytvořili komunitu využívající měststký prostor naplno. Můžem říct, že to bylo trochu underground a nezákonný, ale takovej je život. V roce 1992 se Keith pak už jako vyježděnej profík přestěhoval do Kalifornie, kde jezdil pro značky jako Real Skateboards, Thunder Trucks nebo Spitfire Wheels. 

A co byl jeho signature trik? Keith jezdil, jak kdyby se na tom prkně narodil. A kdybychom měli říct jednu konkrétní věc, která nám vždycky udělala díru do hlavy, tak to byl extrémně vysokej pop. V Keithově podání vypadalo přeskočení auta jako hračka. A přitom každej, kdo kdy zkoušel skákat tak vysoko, ví, že je to pořádnej hardcore. 

 

 

V rámci svý kariéty cestoval Huf (jak mu říkali kámoši) po celym světě. A podíval se třeba i do Český republiky! Tuhle fotku z Prachatic sdílel skater a jeho blízkej kamarád Chris "Dune" Pastras. 

zdroj: Instagram

 

Na přelomu tisíciletí si Keath řekl, že by chtěl založit concept store s oblečením a dostat tak do San Francisca to nejlepší, co viděl ve světě. A tak v roce 2002 otevřel první Huf, streetovej shop, ve kterym prodával vzácný tenisky (typu Supreme). První Huf měl minimalistickej interiér a vystavovaly se tam v něm i umělecký díla místnch skejťáků. 

No a pak už to jelo, Huf přestal přeprodávat cizí kousky, ale začal vyrábět oblečení a boty sám za sebe. A rozrost se do dalších a dalších měst, až pak nakonec skončil třeba i na našem eshopu. Ta značka je typická odvážnejma tričkama a kalhotama, který s tebou vydrží nejeden ostřejší pád. Přečti si třeba o jejich kolekci s Pepkem námořníkem!

 

A mezitím, zatimco značka rostla (a pořád roste), Keith založil rodinu a šířil svojí lásku ke skateboardingu dál.zdroj: Instagram


Před dvěmi a půl lety se u něj objevila rakovina mozku. Se kterou statečně bojoval až do konce. A my Keathovi děkujeme nejenom za skvělou značku oblečení, ale hlavně za nekonečnou inspiraci, kterou nám dal. A za to, jak tuhle stejnou inspiraci předal statisícům skejťáků. 

Keith Hufnagel zemřel 25. září 2020. Nechal za sebou ženu a dvě děti. A taky nesmrtelnej odkaz.
 

Díky za všechno, příští ollie bude pro tebe.

tvoje BS Crew.


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM