Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Poutník Bush vyrazil do mekky evropskýho skateboardingu

Jakmile zasvětíš svůj život dřevěnýmu prknu na kolečkách, zavazuješ se k plnění určitejch přikázání. Z vlastní zkušenosti teda můžeme potvrdit, že jsou povětšinou dost příjemný. Ale jestli chceš týhle nebeský věci dokázat svoji absolutní oddanost, musíš se aspoň jednou za život vydat na místo, který je skateboardingu zasvěcený. Do Barcelony. A abys nemusel skákat uplně do neznáma, Bush pro tebe sepsal report z jeho už druhý poutní cesty.

28.08.2019 205 0

Skončila škola a našemu Fílovi tak začaly dva měsíce prázdnin. Plán jsme měli na celé prázdniny, jen na začátku července nám zbývalo vyplnit posledních pět dní. Tak si s Barčou říkáme kam na těch pár dní vyrazit? Určitě někam kde je teplo, moře a samozřejmě dobré podmínky pro skateboarding.

Návrhů padlo víc, ale nakonec bylo jasné, že se všichni společně vydáme na východ Španělska do města skateboardingu Barcelony. Sehnali jsme letenky, ubytování, sbalili komplety a začátkem prázdnin vyrazili směr Barcelona.

Naše dovolená nezačala úplně ideálně. Zpoždění letu a deštivé počasí po příletu do Barcelony nám trošku změnilo původní plány. Nevlídné počasí jsme tedy využili k smontování kompletů a odpočinku na hotelu.

Ubytováni jsme byli  v hotelu kousek od Placa d´Espanya, tedy v samotném srdci Barcelony zhruba 10 minut jízdy od legendárního spotu Macba. Protože to s počasím nevypadalo po celý zbytek dne o moc lépe s plánováním dalších dní jsme nechali až na další ráno.

Druhý den to s počasím vypadalo o dost lépe a tak jsem pro nás naplánoval výlet ke spotům v okolí přístavu Forum. Cestou k přístavu jsme navštívili betonový skatepark Marbella, který je opravdovým rájem pro bowlové jezdce. Po zhruba hodině strávené na Marbelle jsme se vydali ke skateparku Forum.

Bohužel na místě jsme zjistili, že budeme moci využít pouze jeho streetovou část jelikož po předchozím deštivém dni zůstala v bazénové části voda. I tak jsme si, ale ježdění parádně užili a Barče se podařilo zachytit na telefon několik parádních snímků. Zbytek dne jsme pak již strávili na nedaleké pláži.

Na další den slibovala místní předpověd až 40 stupňové teploty. Vstali jsme tedy časně ráno a hned po snídani vyrazili směrem k vlakovému nádraží Sants Estacio, kde se nachází další z legendárních spotů Sants. Od mé poslední návštěvy v roce 2017 zde přibylo několik nových DIY překážek.

Musím říct, že na tomto spotu mě Fíla hodně překvapil. Neskutečně zabíjel hlavně na spinové DIY překážce za což sklidil potlesk i od mnohem starších kluků, kteří tam s námi ten den jezdili. Teplota během dopoledne stoupala a kolem poledne již teploty atakovali slibovaných 40 stupňů proto jsme se rozhodli pro přesun k moři.

Cestou jsme se na otočku stavili v průmyslovém parku, který se nachází v těsné blízkosti vlakového nádraží. Součástí parku je kovová socha draka a uměle vytvořená vodní nádrž, která je již delší dobu vypuštěná a tak jsme si v ní chvilku zajezdili.

Čtvrtý a zároveň předposlední den dovolené jsme zavítali na Macbu. Na návštěvu tohohle spotu jsem se strašně moc těšil. Jedinečnost a atmosféra tohoto místa je totiž nepopsatelná Pokud si zde chcete v klidu zajezdit doporučuji vám sem vyrazit během dopoledne.

Odpoledne a večer tu bývá slušně plno a všechny zídky a schody jsou v obležení turistů. Pro představu jak to na Macbě vypadá a co vás na místě čeká doporučuji shlédnout některé z videí na kanálu Macba Life.

Posledním námi navštíveným spotem byl Paral-lel. O tomto spotu, ale i o všech navštívených jsme již psal v mé předchozí Barcelonské reportáži.

Pro návštěvu památek nám tentokrát žádný čas nezůstal. Pouze pár hodin před odjezdem jsme vyrazili na kopec Montjuic, který se nachází nedaleko Placa d´Espanya. Z vrcholu kopce máte nádherný výhled na celou Barcelonu.

Pět dní dovolené neskutečně rychle uteklo, ale i tak jsme si dovolenou parádně užili. Spotů a zajímavých míst nabízí Barcelona opravdu hodně a tak se vždy najde dobrý důvod se sem znovu vrátit.Tak tedy Hasta Luego, Barcelona!“

 

Powered by

BS Crew


Zimní doplňky se slevou 30 %! To chci!

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM