Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Bush se skejtem řádil v Barceloně. Jaký spoty by ti doporučil?

 

První listopadový týden Bush sebral skate, zabalil pár nejnutnějších věcí a vyrazil směr Barcelona. Při tý příležitosti pro tebe sepsal průvodce nejlepších spotů, na který narazil. Tak enjoy ;)

01.12.2017 865 0

V Evropě určitě nenajdeš lepší místo a podmínky pro skateboarding než právě v Barceloně. Skejtovat se tu dá prakticky po celý rok, v době mý návštěvy byla průměrná teplota přes den 18 stupňů.


Letecky se sem z Prahy dostaneš zhruba za 2,5 hodiny, autobusem pak cca za 25 hodin. Z letiště El Prat do centra tě hodí taxi, AE bus, vlak nebo linka metra L9. Městská doprava v centru funguje parádně. K dispozici jsou jak linky metra, tak i autobusy nebo tramvaje.


Já osobně MHD samozřejmě skoro nevyužíval, celý město se dá totiž bez problémů projet na skateboardu!


Reportáž z Barcelony jsem se kvůli množství spotů a parků rozhodl rozdělit na dvě části. Tohle je první z nich.


Skatepark Les Corts

Skatepark se nachází pod mostem nedaleko stanice metra Collblanc. Jedná se o celobetonovej park s hladkym povrchem. Je tu velký množství různě vysokých zídek, schodů, railů, bangů a wallride.
Překážky v parku na sebe plynule navazujou, park se tak dá projet na jedno odražení.

Zajezdí si tu opravdu každej. Jak profík, tak začátečník.

 

Sants
Spot najdeš kousek od hlavního vlakovýho nádraží Sants Estacio. Jediný, co mu chybí k dokonalosti, jsou původní lavičky, který hráli důležitou roli v mnoha skejtových videích.

Při mý návštěvě vloni na podzim z nich zbyly jen železný konstrukce, který už byly taky odstraněny.

Na místě najdeš grindboxy, DIY bang ,tři schody a jednu dlouhou mramorovou zídku. Bez problémů si tady zajezdíš i večer, celej park je skvěle osvětlenej.

Poblíž najdete kovovou sochu draka, ze které vedou skluzavky na všechny strany. V přední části sochy směrem do silnice je ta největší, která je výužívaná pro skateboarding ostatní využívají děti a dospělí jako atrakci.

 

 

 


MACBA
Nedaleko od Plaza Universitat se nachází legendární streetovej spot MACBA (Museum d'Art Contemporary de Barcelona).

Místu vévodí jedna dlouhá mramorová zídka, 8 schodů a za muzeem pak ještě velký trojky. MACBA je v Barceloně nejvyhledávanějším spotem. Zajezdíš si tady s nejlepšími lokálními a zahraničními jezdci z celýho světa.

Přesto, že už spot není v nejlepším stavu – hrany hlavní zídky jsou dost ogrindovaný a spáry mezi jednotlivými deskami jsou taky znát – za návštěvu tohle místo fakt stojí a nikdo, kdo sem jede právě za skateboardingem, by ho určitě neměl vynechat. 

  

 

Paral-lel

Tenhle spot najdeš nedaleko stanice metra Paral-lel ve čtvrti Poble Sec. Je to perfektní místo na trénování manuálů a jinejch technickejch triků.

Spot je vystaven na mírně svažujícím se terénu s hladkym betonovym povrchem. Na místě jsou různě vysoký zídky, schody a dřevěný lavičky.

Všude kolem jsou betonový stěny, který zdobí díla místních grafitti umělců. Přes den je to místo yhrazený sportu a odpočinku, večer tu pak nalézají útočiště místní bezdomovci.


Líbí se ti takovýhle reporty? Dej mi vědět na facebooku do komentů.


Během 14 dní přidám druhý pokračování reportu z Barcy. Zatim se měj!

 

BUSH

powered by


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM