Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Bushova skatepark tour #5: Zo Stoky hore a do Klatov

Bush pokračuje v postupnym leakování reportů ze svojí tour po mimopražskejch skateparcích. O první části jeho západočeskýho tripu jsme už psali tady a teď ti konečně servírujem jeho pokračování. Dej si druhou část nejeepičtější český skejtový trilologie v našem poslednim blogu a dozvíš se třeba to, v jakym lesnim spotu u Plzně si zajezdil i samotnej Tony Hawk.

12.11.2018 381 0

Skatepark Klatovy

Naší druhou zastávkou byl skatepark v Klatovech. Místní skatepark najdeš v Akátové ulici na samém okraji města vedle dráhy na Dirty a BMX. Park o celkové rozloze cca 1500 m2 tady byl postavenej v roce 2012. Ústředním bodem tohohle parku je parádní dvouúrovňovej bazén s oververtem, kterej je celej až na svou nejhlubší část osazenej kovovym kopingem.

Nejlepší bazén je ten, kterej je zalitej jenom slunečníma paprskama...

Kolem bazénu je vystavěná street plaza s velkym množstvím překážek. Najdeš tady schody, raily, zídky, bangy, grindboxy, nebo třeba lavičky. Součástí parku je i pítko a lavičky pro nějakej ten odpočinek. Park neni oplocenej, a tim pádem je přístupnej po celej den. Jesltli pojedeš autem, tak se dá v pohodě parkovat přímo u skateparku.

Počasí mělo bejt po celou dobu tour víc než parádní. Bohužel park v Klatovech se s náma zhruba po dvou hodinách dopoledního ježdění rozloučil deštěm. Protože se počasí mělo zlepšit až následující den, tak jsme se rozhodli ještě před Plzní pro návštěvu legendárního DIY spotu Stoka.

Make it rain by Klatovy...

DIY spot Stoka

„Tenhle spot nedaleko Plzně postavila parta v čele s Mírou Tovaryšem. Původně tady byla nádrž, která sloužila na odvod vody. Přímo v nádrži byla vybudovaná spousta wallridů, rádiusů a boulí.

Jízda v tomhle spotu fakt neni nic jednoduchýho. Navíc je spot postavenej uprostřed lesa, takže je tam obrovská vlhkost. Tim pádem musíš mít i štěstí na počasí, jinak si tu nezajezdíš.

Autenticita na prvnim místě...

V roce 2012 se tady konala poslední zastávka bazénový akce Čjůndr tour. Svejch 15 minut slávy si Stoka užila v roce 2015. Tehdy ji navštívil Birdhouse team v čele s legendou Tony Hawkem (viz foto níž).

To je z dnešního reportu všechno. V poslední části se můžeš těšit na bowl a DIY spoty v Plzni.“

Tony Hawk @ Stoka. Jestli neni tohle rare pic, tak už nic.

 

POWERED BY

Boardstar Crew


Mikiny a trika se slevou až 40 %! To chci!

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM