Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

10 nejlepších snowboardů pro začátečníky

Začátky jsou vždycky těžký. Ale věř, že energii, kterou do učení na začátku vložíš, ti pak snowboarding několikanásobně vrátí. No a my, abychom ti co nejlíp usnadnili rozhodování, jakej snowboard do začátků vybrat, jsme ti sestavili žebříčky nejlepších prken! Fakt že jo, nepřestávej číst a předsvědč se sám/a!

22.01.2019 1073 0

Znáš to. Vybíráš, vybíráš. Myslíš, že už máš konečně jasno. A pak najdeš zase něco, co ti přenádherně rozkopne hračky. A jedeš zase od začátku…

SNB trh nabízí tak nepřeberný množství možností, že se v tom prostě neni lehký vyznat. A každou sezonu znova. Nová nálož inspirativních kousků… No a tak jsme si řekli, že nejlíp uděláme, když ti to takzvaně předžvejkáme. Že ti vyberem ty nejlepší prkna, co trh pro letošní sezonu nabízí. 

 

POZOR, tohle neni žebříček od nejlepšího po nejhorší! 

Všechny prkna v tomhle listu jsou si rovný. Tzn. žádný neni vyloženě lepší než jiný; každý z nich skvěle poslouží začínajícímu riderovi ♥︎

 

Udělali jsme prostě seznam TOP10 snowboardů zvlášť pro kluky a pro holky. Jsou to snowboardy nejlíp postavený pro začátečnický skills. Poměr cena-výkon vyladěnej do nejlepší rovnováhy. 

 


Jestli jsi začátečník a ještě jsi nečet/la náš návod pro začínající ridery, upři svou pozornost na následující link. To pro případ, aby ses zorientoval/a ve slovech jako camber, flex, nebo stance:

 [ #5 Podle čeho vybrat nejlepší snowboard pro začátečníka? ]


 

Tak. Počáteční omáčku bychom měli. A můžem konečně na seznamy:

ROXY WAHINE

Snowboard Roxy Wahine je pro méně pokročilý riderky s důrazem na snadný ovládání při jízdě v oblouku. Prohnutí Roxy camber se svěží pružností zajišťuje stabilitu jízdy a snadnej progres. 

 

 

GNU B-nice

Zážitek při jízdě na snowboardu GNU Asym B-Nice je opravdu výjimečnej. Ať už toužíš po zlepšení svých freestyle skills, nebo jen tak kroužit po upravenejch svazích, B-Nice ti poskytne intuitivní a snadnou jízdu s vysokou stabilitou. Light nebo Dark verze a eco-friendly konstrukce ti dává možnost výběru a následné ježdění s vědomím, že je deska šetrná k životnímu prostředí. 

Velkou pozornost si zaslouží prohnutí – original Bananan BTX – revoluční all-terrain freestyle kombinace. Rocker mezi vázáním pro uvolněnou, surfovou jízdu a snadný pressování a mírnej camber od vázání ke kontaktním bodům pro snadný zatáčení a držení na zledovatělym povrchu. Top!

 

 

Rossignol Meraki

Rossignol Meraki je prkno, kterýmu můžeš důvěřovat v každém terénu a za všech sněhovejch podmínek. Vyrovnaná flexe a technologie hran Serrated Edges ti zajistí sebevědomý přehraňování a všestrannej profil AmpTek tu správnou kombinaci energie, odrazu a nadnášení tak, že si můžeš být jistá tolerantníma jízdníma vlastnostma za každejch podmínek.

 

 

Gravity Sirene

Gravity Sirene je lehká, celodřevěná deska, která se nebojí jakýhokoliv terénu. Vybaven klasickym prohnutím a directional tvarem zajišťuje vysokou stabilitu při jízdě po hraně a snadnej přechod z obloku do oblouku. Extrudovaná skluznice, která vyžaduje minimum nároků na údržbu, se zase stará o rychlej skluz.

 

 

Burton Stylus

Stylus umlčí tvoje obavy a naučí tě rovnováhu a kontrolu od první jízdy. Easy Bevel kombinuje měkkej flex s konvexní základnou pro uvolněnou jízdu bez zasekávání hran. Flat Top™ profil pak společně s True Twin tvarem zajistí stabilní a snadno ovladatelnou platformu nehledě na to, jakym směrem jedeš. 

 

 

Burton Yeasayer

Od zasněženejch, panenskejch vrcholků až po tvůj oblíbenej snowpark, snowboard Burton Yeasayer si poradí se všim, co mu stojí v cestě. Flat Top prohnutí snadno proplouvá prašanem a udržuje stabilitu, zatimco True Twin tvar udržuje kontrolu, ať už jedeš popředu, nebo na switch. Yeasayer nabízíme ve dvou verzích – vyber verzi Flying V™ pro uvolněnou, surfovou jízdu, nebo verzi Flat Top (tento model), která víc zamezuje zasekávání hran. Seznam všech technologií spolu dokonale spolupracuje tak, aby byla jízda stejně přátelská, jako zábavná.

 

 

DC Biddy

Ať už preferuješ jibování ve snowparku, nebo hravý zatáčky na upravenym svahu, je pro tebe snowboard DC Biddy ideální volba.

Pozornost si zaslouží prohnutí – mezi vázáním má nulovej profil, kterej se na špičkách zvedá do mísrnýho rockeru. Výsledkem je hravá a chyby odpouštějící jízda.

 

 

Roxy Xoxo

Board Roxy Xoxo z kolekce Torah Bright letos dostal do vínku patentovanou hranu Magne-Traction®, která dokonale drží, dokonce i na ledových plotnách. Tento oceňovanej Twin parkovej snowboard je navržen pro freestyle progres a vytříbenost stylu. Blunt oříznutí špičky a patky, měkčí Kind Hearted dřevěný jádro a hybridní C2E prohnutí z něj dělaj skutečnou lahůdku, se kterou si ježdění užiješ na 100%. 

Prohnutí má tzv. C2e, což znamená rocker mezi vázáním pro freestylovou svobodu, kdežto camber od vázání ke kontaktním bodům pro agresivnější jízdu. Strop.

 

 

Roxy Sugar

Roxy Sugar Banana poskytuje sladkou jízdu a je jako stvořenej pro snowboardistky, který hledaj sebejistotu a podporu v jakymkoliv terénu. Je to spolehlivá deska s měkčím flexem, kterej toho dost odpustí a ve spojení s True Twin tvarem dodává pocit snadný ovladatelnosti a zábavy po celý hoře. Rádiusový vykrojení / sidecut a Original Banana prohnutí (kombinace rockeru mezi vázáním s mírným camberem od vázání ke špičkám) drží kontaktní body vysoko od zaseknutí a dřevěný jádro "Kind Hearted Core" je dostatečně měkký na ovládání.

 

 

Rossignol Frenemy

Board Rossignol Frenemy je deska, který můžeš důvěřovat v jakymkoli terénu a v jakejchkoli podmínkách. Vyvážená pružnost a technologie zvlněný hrany Serrated Edges ti zajistí plynulej přechod z oblouku do oblouku, zatímco všestrannej profil AmpTek poskytuje správnou kombinaci energie, odrazu a surfovýho pocitu. Můžeš si tak být jistá tolerantníma jízdníma vlastnostma v jakejchkoli podmínkách.

 

 

Gravity Sublime

Twinovej board Gravity Sublime je vybaven rychlou skluznicí a hybridním profilem Cam-Roc. Konstrukce desky umožnuje víc zábavy a daleko snazší a rychlejší zvládnutí jízdy. Skelný triaxiální laminát spolu s celodřevěnym jádrem a sidewally vytváří pevnou a lehkou freestylou desku.

 

(Btw všimla sis, že jich je nakonec 11? Už jsme prostě neměli to srdce dál krátit… Můžeš to brát jako takovej náš malej nenápadnej bonus ;)

Gravity Adventure

SNB Gravity Adventure je deska vhodná pro jízdu na sjezdovce a díky parametrům ho můžeš vzít i do freeridu. Deska je vybavená klasickym camber prohnutím pro skvělý držení při jízdě po hraně a directional tvarem s mírně delší špičkou pro snadnější proplouvání hlubokym sněhem.

 

 

BURTON BLUNT

Zábavný frestyle prkno, určený pro jízdu v parku a upravenejch svazích. Nulový prohnutí Flat zajišťuje stabilní jízdu a špička a patka zvednutá do rockeru dělá jízdu hravou, bez kousání hran.

 

 

Burton Process

Univerzální all-mountain snowboard, kterej si oblíbil Burton team rider Mark McMorris.

Mark si ho vybral snowboard Burton Process Flying V pro jeho twinovou freestylovou hravost a všestrannou zdatnost. Celodřevěný jádro se Squeezbox profilem poskytuje lehoučkou konstrukci a přenáší energii do špičky a patky pro sílu při odrazech a lepší stabilitu. Prohnutí Flying V zajistí hravější jízdu a snadný proplouvání hlubokym sněhem.

Burton Process je určen pro freestylový jezdce, ale je schopen poradit si s jakýmkoliv terénem.

 

 

GNU Hyak

Vybaven technologiemi tak, aby byl snowboarding zábavnej a hravej – snowboard GNU Hyak je připraven dostat tě na další level ježdění. Zvlněná hrana Magne-Traction® ti bude pomáhat s ovládáním tak, aby ses co nejmíň unavil a každou zatáčku projížděl s ladností skoku laně. Hybrid camberu a rockeru zase dodá potřebnou sílu při skocích ve snowparku a když na to přijde, Hyak tě kvaltně proveze i hlubokym sněhem. 

 

 

Nitro Prime

Board Nitro Prime Blue je vyroben pro jezdce, který radši tráví čas na horách zlepšováním jízdních schopností, než pro ty, který se staraj, jakej radius jim bude nejlíp vyhovovat. S Directional tvarem, kterej pomáhá v progresu, je tenhle snowboard zábavnej, ať už jezdíš kdekoliv. Mirně posunutej setback a chyby odpouštějící Flat-Out Rocker profil ti umožní tomuhle prknu důvěřovat a posunout úroveň ježdění pokaždý, když vyrazíš na hory. 

 

 

Lib tech Box Scratcher

Box Scratcher je freestylově orientovanej board, kterej se nejlíp cítí v terénním parku, na railech a střešních gapech a když na to přijde, skvěle tě proveze i hlubokym sněhem. Kreativita je s timhle prknem nekonečná a záleží pouze na limitech tvýho mozku. Rozjeď svou kreativitu na oceňovanym prkně, který poskytuje zábavnou, hravou jízdu a má dostatek stability pro jezdce všech úrovní.

 

 

Rossignol Circuit

Snowboard Rossignol Circuit s Directional tvarem je zárukou uvolněný a tolerantní all-mountain jízdy, takže se můžeš pezproblémově soustředit na každej oblouk a pilovat techniku. Technologie AmpTek AutoTurn poskytuje snadný ovládání v jakejchkoliv sněhovejch podmínkách a nadnášení při jízdě v hlubokym sněhu. Celodřevěný jádro Wood 5620 je zárukou dlouhý životnosti, extrudovaná skluznice 4400 pak zajistí kvalitní skluz…

 

 

GNU Carbon Credit

Carbon Credit je moderní snowboard 21. století. Jako standard dostal do vínku asymetrickou konstrukci a ve spojení s BTX prohnutím dává zapomenout na obtížnost snowboardingu. S odpouštějícím flexem a množstvím technologií se budeš nový triky učit v rekordním čase.

 

 

LIB TECH SK8 BANANA

Vyzkoučej legendární desku Lib Tech Skate Banana a zjisti, proč ji rideři milují už víc než deset let. Klasický Original Banana prohnutí kombinuje rocker mezi vázáním a mírnej camber ke kontaktním bodům – v kombinaci s optimálním flexem desta zajišťuje bezproblémový ježdění v jakymkoli terénu. Perfektní práci odvádí zvlněná hrana Magne-Traction®, která dokonale drží, dokonce i na ledovejch plotnách.

 

 

ROSSIGNOL SAWBLADE

Nástupce modelu Jibsaw. Jedná se o freestylovou desku, která se hodí do snowparku a na sjezdovky. Díky AmpTek AutoTurn technologii se deska snadno ovládá, poskytuje hravou energii a mekčí symetrickou flexi. Vykrojení RadCut a zvlněný hrany Serrated Edges pak zaručujou špičkovou úroveň kontroly a plynulý přehraňování.

 

 


 

 

Tenhle vyčerpávající seznam vznikl jako součást našeho rozsáhlýho snowboardovýho konfigurátoru. Jestli se ještě neznáte, kontroluj ho dole v odkazu. A snad se brzy vidíme na svahu!

 

 

Pro ten štiplavej mráz a křupající prašan pod nohama,

SNB sekce BS crew


Triko Rusty jen za 390 Kč! To chci!

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM