Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

TOP 5 ski areálu Ještěd – Sjezdovka nad mrakama hodinu od Prahy

Jako kdyby nestačilo, že u nás pořídíš ty nejlepší SNB sety za nejvýhodnější ceny, tak ti k nim letošní zimu přidáme ještě malej (oukej, busted z falešný skromnosti, zas tak malej neni) dárek. Ke každýmu setu totiž dostaneš zadarmo skipass do jednoho z top českejch areálů. A dneska ti představíme sněhový království pod televiznim vysílačem jménem Skiareál Ještěd. Dáš si s náma projížďku?

12.12.2019 487

1) Na svah tramvají, busem nebo autem

Skiareál Ještěd leží, suprise suprise, ve stínu slavnýho televizního vysílače Ještěd, kterej hodně ze shora checkuje město Liberec. To znamená, že neni problém se k němu dostat. Z Prahy jseš tam autem za hoďku a jen o pár minut delší to bude skubusem. A uplná chuťovka pro místní je, že přímo pod sjezdovku jezdí z centra Liberce (a tim pádem i z Jablonce, když ti nevaděj přestupy) tramvaj.

2) Zážitky nejen na svahu

Jasně, pod Ještědem na tebe čeká 9 kiláků sjezdovek od nejlehčích po nejtěžší, ke kterejm tě vyvezou 3 sedačky nebo 5 vleků. Dost hezky se ale zabavíš i po vycvaknutí vázání. Nedávno přímo u lanovky otevřeli novou restuaraci a zrekonstruovali kiosky na svahu, takže zastavení v nich můžeš považovat za regulérní gastronomickej zážitek. Kromě toho najdeš v areálu i jeden ze tří českejch můstků pro skoky na lyžích a místní specialitkou je zážitková jízda v rolbě.

3) Supermoderní detaily

Nad Libercem se nebáli zainvestovat do detailů a je to poznat. Jestli jsi přijel už zmíněnym skibusem, tak určitě oceníš úschovnu zavazadel nebo teplou sprchu, kterou se můžeš zahřát (a taky umejt) hned jak doshredíš. Jestli rád swipuješ storíčka na netradičních místech, po návštěvě Ještědu si tam budeš moct přidat i lanovku. Wi-fi tady totiž dosáhne i na svah.

4) Dva druhy jízdy nad mrakama

Celej skiareál Ještěd se dá rozdělit na dvě části. Jižní část neni tak příkrá, je vhodná spíš pro začátečníky a požitkáře, protože bejvá nádherně zalitá sluncem. Severní část má zase výhled na Liberec, ale hlavně ty nejprudší sjezdovky včetně vyhlášenýho černýho „Slalomáku“.

Ale ta nejlepší věc, že i když je všude okolo šedivě zataženo, na Ještědu můžeš mít oblohu čistou jak nový triko. Může za to teplotní inverze, kdy v nížinách zůstává studenej vzduch, co drží masu teplýho vzduchu nad sebou. A úplná lahůdka jsou takzvaný „mrakopády“, při kterejch se mraky přelejvaj po okolních kopcích.

5) Zasněžování, který bere ohled na přírodu

I když na Ještědu samozřejmě používaj umělý zasněžování, dávaj si při tom velkej pozor na zacházení s vodou. Maj nastavený hodně tvrdý pravidla, který kvůli suchu ještě zpřísnili. Takže až budeš řezat oblouky na svahu, nemusíš u toho mít výčitky, že se bavíš na účet planety. 

 

Tak co, chceš si zajezdit na Ještědu zadarmo? A fakt pořádně? Nakup u nás novej SNB set, kterej tě nebude brzdit a skipass je tvůj:

>>VYBER SI SET PŘÍMO OD BRANDU<<

>>SESTAV SI SVŮJ PODLE SNB KONFIGURÁTORU<<

 

Tak pozdravuj a vidíme se

pod vysílačem a nad mrakama,

Tvoje BSnb Crew


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM