Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Skateparky se otřásaj v základech! Bush pro tebe testuje další spoty

Náš explorer Bush byl teď kvůli zranění nějakou dobu ticho. Ale můžeš si bejt jistej, že je zpátky ve hře a vrací se ve velkym stylu. Otestoval pro tebe poctivej celobetonovej skatepark, bazén z první republiky a kultovní spot ze začátku dekády. Kontroluj Bushův první letošní report!

04.06.2018 548 0

Po delší pauze zapříčíněný vleklym zraněním jsem zpátky a přinášim první z letošních reportáží. Tentokrát jsem navštívil skatepark v Radotíně, plavecký bazén pod Barrandovskými terasami a na skok jsem se stavil v Petrovickém parku.

Skatepark Radotín

Skatepark najdete nedaleko Radotínskýho vlakovýho nádraží. Jedná se o celobetonovej skatepark s menším bazénem, rádiusama, bangama a různě vysokejma grindboxama a railama. Park je vystavěnej do tvaru 8 a streetová část je tak dobře propojená s tou bazénovou.

Menší, ale povedenej bazén v Radotíně!

Bazén neni nijak extra velkej, ale ze streetový části se dá získat slušná rychlost, kterou při ježdění v tom bazénu využiješ. Po celym obvodu jsou totiž betonový kopingy na který se větší rychlost fakt hodí. Kolem bazénu je spousta boulí a nájezdů, na kterejch se dá slušně vyblbnout. U streetový části bych já osobně uvítal vyšší a delší bangy, ale to už je věc názoru.

Tomu řikáme comeback ve stylu.

Plavecký bazén pod Barrandovskými terasami

Tenhle spot najdete přímo pod Barrandovskými terasami. Původně místo sloužilo jako sportovní bazén. A nebylo to žádný brouzdaliště pro děcka. Velikost byla 50 x 18 m s hloubkou až 4,7 metrů, dvoupatrovym skokanskym můstkem a místem pro 3000 fandů sportovního plavání. Slavnostně otevřenej byl v roce 1930 a stavba přišla na tehdy astronomickejch 1,15 milionů korun.

Takhle to tam vypadalo chvíli po otevření... (img via webcestovatelu)

Dneska to už na koupačky moc neni. Ale když se do něj ponoříš na skateu, je to pořád zážitek.

Jeho sláva ale netrvala dlouho. V roce 1955 se z jedný strany lomu, kterym je celej bazén obklopenej, sesunul kus skály a část bazénu poničil. A od tý doby bazén chátrá. Ale i přes to, že je místo už v hodně špatnym technickym stavu, dá se v něm na prkně zablbnout.

Tenhle spot má prostě zajímavej vibe.

Beton je hrubší a na spoustě míst hodně poničenej, hlavně ve spodní části bazénu. Doporučuju si proto místo předem uklidit - kamínky, rozbitý lahve a jiný věci při sjezdu dolu fakt potkat nechceš.

Zaslouženej chill na závěr.

Skatepark Petrovice

Tenhle park jsem už zmiňoval v jedný starší reportáži o zapomenutejch pražskejch spotech. Původně jsem se stavil zajezdit si jenom v rampě, ale nakonec jsem si ježdění parádně užil i ve streetový časti. Přesto, že povrch v parku je hodně hrubej, jednou za čas se tu z nostalgie zastavim.

Troška nostalgie ještě nikoho nezabila.

V letošním roce mám v plánu navštívit co nejvíc spotů a skateparků na území ČR. Skateparky u nás rostou jak houby po dešti (Mystic Construction se v tomhle ohledu opravdu činí) a kvalitou jsou srovnatelný s těma v zahraničí. Určitě dojde i na reportáže ze zahraničí - konkrétní místa ale ještě nemám naplánovaný.

 

Tak zatim!

BUSH

POWERED BY


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM