Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Recenze: Nike SB P-Rod 10 X

 

„The Paul Rodriguez 10 is a celebration. A statement to his legacy of unparallel performance. Signature that transforms the game“, říká Cobe Bryant v první reklamě, která se na desátý promodel P-Roda u Nike objevila.

 
08.01.2018 1456 0

 

Cobe reklamu uzavírá slovy: „Welcome to the club,“  protože mít u Nike 10 bot se svým jménem se podařilo snad jen těmhle dvěma (ne snad, že bych to nějak sledoval).

Co je ovšem podstatný – v tý reklamě poslední P-Rodovka nebyla vidět. Takže si říkám, že desítka bude nějaká totální bomba. V myšlenkách se vracím k prvním P-Rodům. Pamatujete? Bílý s černým swooshem z éry Nothing but the truth.

Já sem teda nikdy na noze žádný P-Rody neměl, ale vnímal jsem je vždycky jako boty narvaný technologií až „po střechu“. Koneckonců byl to P-Rod, kdo představil skaterům Lunarlon a další kosmický nesmysly.

O to větší bylo moje zklamání, když jsem viděl první fotky.  Jako já vím, že ani Paul už není nejmladší a nechce asi furt nosit „pseudo basketový“ boty a jde po něčem usedlejším. Ale tak stejně, kdyby na tomhle bylo napsaný Janoski 2, asi bych se ani nedivil…

 

https://theproductofboardom.files.wordpress.com/2017/12/img_0857.jpg?w=788

 

Jako vždy se potvrdilo, že mi ty první dojmy moc nejdou. Protože vlastně všechno bylo jinak, než jsem čekal. Takže jsem to pojal ve smyslu vyvracení klišé o P-Rod modelech, které jsem si v hlavě za ta léta vykonstruoval:

  • P-Rody jsou tvrdý a musí se vyšlápnout, než v nich můžeš skejtovat.

Možná to tak platilo dřív, protože když jsem si vzal kdysi do ruky na shopu nějaký P-Rod 7(?), tu botu jsem ani neohnul. Zatímco P-Rod X nabídne poměrně tenkej a ohebnej cupsole, kterej ale pořád drží výhodu oproti vulkánu – nabízí super oporu nohy. To je hned první věc, která mě napadla – jestli má smysl dělat takovouhle botu, když už Nike má Janoskiho.

Má to smysl! P-Rod X nabídne jen o něco míň boardfeelu než klasickej Janoski, ale kompenzuje to lepší ochranou nohy, což důchodci jako já rozhodně ocení.

  • Ta prošívaná špička je úplnej nesmysl, to hned rozdrbu!

To se kupodivu taky nestalo. Mně osobně už teda jako one-piece-toecap modely hrozně nudí, ale na druhou stranu, co chceš funkčnějšího? Takže jakkoli z designového hlediska vítám návrat prošívaných špiček jako svěží vítr do designu skate bot, z hlediska funkcionality týhle konstrukci věřím pramálo.

Prostě šev = místo, kde se bota dřív nebo pozdějš pod tlakem gripu roztrhne. Netoliko u P-Rod desítek! Vlastně moc nevím, jak to inženýři v Nike vymysleli, ale prostě jsem ten šev prodřel a furt to drží. Asi je to tím, že ten semišový panel je vyvedený až nahoru k prvním tkaničkám…nevím. Ale drží to.

 

https://theproductofboardom.files.wordpress.com/2017/12/img_0856.jpg?w=788

 

  • Tyhle skejtový „pseudo-lakýrky“ nebývají moc pohodlný.

Další chyba lávky. Já osobně mám rád, když mám na achilovce nějaký polštářek, který mě dělí od patní výztuhy. Protože jinak první vycházka končí rozedřenou patou a další dny se nesou ve znamení používání náplastí.

P-Rod X je minimalistická bota, která ale nerezignovala na komfort narozdíl od mnoha jednoduchých bot. Není třeba chodit moc daleko a opět zmínit Janoskiho. Ta bota mně prostě nesedí – nenarvu tam svůj vysokej nárt, rozedřu si patu a když mě klepne skejt přes prsty, sednu si do rohu a zbytek skejtování usedavě pláču. Nic z těchle Janoskiho „nedostatků“ (někdo to má jako daň za boardfeel), sem u desítkových Rodriguezů neshledal.

  • Nemá to Lunarlon ani bublinu, ani jinej nesmysl. Dopady budou bolet.

P-Rod 10 má integrovanej Zoom Air přímo v patě. Což je vlastně ta úplně nejlepší varianta: ve srování s tlustou vložkou má bota lepší stabilitu a naopak s botama, který bubliny vystavují na odiv je tahle životnost nesrovnatelně vyšší. A přitom se to tváří, jakože tam není vůbec nic.

 

mg_0860

 

A právě tahle poslední věta vystihuje dokonale poslední promodel P-Rod X: tváří se, jako by neuměl do pěti napočítat a jednalo se o úplně jednoduchou hloupou a tuctovou cvičku, ale pod kapotou týhle boty je chytře ukryto hodně hodin přemýšlení. Nakonec jsme se s P-Rodama dost skamarádili, takže poklona panu Rodriguezovi za tenhle kousek. 

 


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM