Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Parkourista proskákal Jordánskou poušť

Jak vypadá krajina z fimu Marťan ve skutečnosti? Jaký zvířata v Jordánsku potkáte na silnici? A co kafe? Náš oblíbený streetový akrobat posílá pozdrav z cest!

23.04.2019 601

Lukáš je neustále v pohybu. A to nejen při tréninku masivních skoků a triků. Tentokrát se dohýbal až na Blízký východ, do země, ze který exotika přímo šplouchá. Ti z vás, kteří se do Jordánska nikdy nepodívali, si teď můžou užít aspoň mentální trip skrze video, fotky a slova, který nám náš parkourista poslal.

"Popravdě se mi nejprve do Jordánska moc nechtělo. Nikdy jsem moc zajímavýho o týhle zemi neslyšel a jediný, co jsem věděl bylo to, že je tam Mrtvé moře a že se všude kolem válčí, ale protože byly dost levný letenky, tak jsem do toho šel a vydal se na průzkum.

První věc, co mě překvapila bylo kafe. Nevim, co do toho dávaj, ale nikdy jsem neměl nic hnusnějšího :D To je naštěstí ta jediná negativní vzpomínka na tuhle zemi.

Stačí vypadat jako cizinec - a chovaj se k tobě jako ke hvězdě. S přítulnym domorodcem ani to hnusný kafe tolik nevadí.

Už v hlavnim městě mě úplně překvapili lidi. Chovají se tam úplně jinak než jsme zvyklí a už jen řídit auto v centru města bylo docela zábavný. Nikdo tam nepoužívá blinkry, světla rozsvítí, jen když už fakt nic nevidí a o jízdě v protisměru na dálnici ani radši nebudu mluvit.

Taky se vám dost často stane, že vám přes cestu bude přecházet stádo ovcí, velbloudů nebo proti vám pojede týpek na oslovi.

Pro někoho prostě soutěska, ale Lukáš už vyhlíží, odkud by si mohl poslat salto.

Lidi jsou tu trochu bláznivý, ale strašně pohostinný a milý. Několikrát se nám stalo, že jsme jen tak zastavili u silnice na čaj a místňáci se o nás začli přetahovat a nabízeli nám všechny různý věci (zadarmo) jen ať si s nima uděláme fotku a řekneme jim něco o naší zemi. Dokonce jsme jednou byli i na pikniku s místníma policajtama.

Vidíte? Jde to i bez skafandru. A to kolem toho ve filmu nadělali takovou šarádu.

Naše cesta ale vedla na Mars, respektive do pouště Wadi Rum. Tohle místo jsme znali jenom z fotek a filmu Marťan, ale vůbec jsme nečekali, že to bude vypadat až takhle neuvěřitelně i ve skutečnosti. Už jenom, když jsme se blížili k poušti, tak jsme viděli skály a hory vystupující z písku a trochu nám to připomínalo americký westernovky. Jen místo kovbojů na koních tam potkáte místní beudíny na velbloudech a k jídlu dostanete jen hummus na všechny způsoby.

Hezký, moc hezký. Ale je tu až moc mrtvo. Čas přesunout se mezi lidi...

Poušť byla fakt úžasná a samozřejmě jsme si tam museli i něco zaskákat. Dali jsme si tam i jednu noc ve stanu a musim, říct, že takovou zimu jsem v noci ještě nezažil :).

Tenhle trip jsme zakončili u Mrtvého moře, kde jsme hecli i koupačku a bylo to docela vtipný. Potopit se v tak slaný vodě opravdu nejde.

Tenhle výlet byl fakt dobrej a určitě všem doporučuje se d Jordánska podívat dřív, než to začne bejt turistický.

No a my teď už míříme surfovat na Sri Lanku!"

Lukáš Kulda


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM