Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Parkour mezi slumama, v horách i deštnym pralese aneb Na skok do Peru

Náš skákající šílenec Lukáš Kulda se sebral a vyrazil na takovej lehčí trip. Do Peru. Jestli si nedával pozor na zeměpise, neni to čistírna oblečení s všeříkajicim názvem, ale cool země v Jižní Americe. Lukášův report z cesty má asi všechno – dobrodružství se sopečnym pískem, ochutnávku dvou ne uplně tradičních zvířat... a fotky v naprostym topu. Takže si nezapomeň dát kromě vyprávění i scrollin dolů do galerie.

10.10.2018 1418 0

V září jsme se vydali na natáčení dalšího parkourovýho/cestovatelskýho filmu ze série Jump N Travel a to až přes oceán do Jižní Ameriky do Peru. Celej trip trval něco málo přes tři týdny a za tu dobu jsme stihli prozkoumat skoro všechny nejzajímavější tamní místa, včetně Amazonskýho deštnýho pralesa.

Přiletěli jsme do hlavního města – do Limy. Strávili jsme tam jen dva dny, protože ve městě, kde žije přes 9 milionů lidí a z toho snad nejmíň polovina ve slumech, kterejma jsou posetý kopce, se nám nechtělo už dál zdržovat. A tak jsme pokračovali mezi sopky do městečka Arequipa.

Joo, takovej výlet do Peru dokáže člověku obrátit život vzhůru nohama.

Tam jsme už strávili o něco málo víc času a dali jsme první tripy po horách, který tu maj i přes 6000 m.n.m. Bohužel hned první výlet nebyl úplně podařenej, protože místní cesty jsou přece jenom o něco horší než u nás a vyhrabávání auta uprostřed noci ze sopečnýho písku nám trochu narušilo náš harmonogram.

Tenhle trip měl ale i pozitivní stránku. V kaňonu Colca, což byla naše cílová destinace, jsme viděli obrovský kondory, který nám lítali nad hlavama. Při cestě zpátky jsme ochutnali vyhlášenej Mate de Coca, což je čaj z lístků koky, kterej pomáhá na spoustu věcí, jako třeba na výškovou nemoc, kterou jsme první dny trpěli.

Na cestách nejde vždycky všechno tak, jak si to naplánuješ. A to je na nich tak skvělý.

Dostat kontakt na výrobce bude asi trošku complicado, ale tuhle čepici prostě chceme na shop!

Potom následoval let do trochu turištičtějšího města – Cusca. To leží 3500 metrů nad mořem, takže v podstatě mezi horama a my měli zrovna to štěstí, že jsme sehnali ubytko s neskutečnym výhledem na celý město. Cusco je považovaný za hlavní město incký říše, ale to nás nezajímalo tolik jako to, že tradiční peruánská pochoutka – MORČE, pochází právě odsud. Takže jsme neváhali a museli jsme ho hned ochutnat.

Další cesta vedla do Amazonskýho deštnýho pralesa, kde jsme strávili necelý týden. Musim říct, že nic zajímavějšího jsem snad nikdy neviděl. Za 5 minut v džungli jsem už poznal víc druhů zvířat, hmyzu a rostlin než ve všech školách a zoologickejch zahradách dohromady. Náš průvodce mě dokonce donutil ochutnat termity a nebylo to vůbec špatný.

Nejdřív pořádnej průzkum tý betonový...

...a potom tý opravdový džungle.

Po džungli nás čekalo to, proč jsme vlastně do Peru letěli. Nebylo to nic jinýho než jeden ze sedmi divů světa – Machu Picchu. Bohužel cesta přes protestující farmáře „cocaleros“ nebyla úplně jednoduchá a tak nám tenhle trip zabral o něco víc času, než jsme čekali. Ale i tak to stálo za to! Na Macu Picchu jsme se vyškrábali už za svítání a pak jsme pokračovali po vedlejší hoře (2700 schodů) až na vrchol na ten nejlepší výhled.

Máte někdo emoji totálního údivu a fascinace? Tohle slovama asi nedáme...

Tohle je jen pár věcí, co jsme zažili. Všechno ostatní uvidíte ve FILMU, kterej vyjde začátkem novýho roku.

– Lukáš Kulda

 

Powered by

BS Crew


Batohy Dakine se slevou až 60 %! To chci!

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM