Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Nike SB Nyjah — Pro model, co nemá konkurenci

 

Nyjah Huston. To jméno si zapamatuj. Protože tenhle pro-skater má na svědomí horkou novinku z dílny Nike SB. A skejtovej svět šílí. 

09.03.2018 3173 0


Ve věku 23 let má za sebou Nyjah Huston celkem výjimečnou skateboardovou kariéru. Jeho úspěchy zahrnujou řadu medailí z X-Games, titul Street League Champion a v současný době vede profesionální skate ligu.

Svůj styl ježdění popisuje jako silovej a energickej. Rád jezdí velký věci, takže hledal botu, který by moh bezmezně věřit. Takovou, ve který by zvládnul agresivně zabrzdit i ve velký rychlosti. Takovou, která by utlumila jeho obří skoky a vydržela v podstatě non stop záhul.

A co by to bylo za signature model, kdyby nesplňoval i ty nejpřísnější nároky jeho autora?

Design Director Nike SB, August Benzien, to přijal jako slušnou výzvu. Jak sám popisuje, snažil se tloušťku podrážky co nejvíc snížit, aby byl kontakt s deckem naprosto intuitivní. S inovačním týmem v Niku tak začali vyvíjet novou podrážku. 

 

 

 

Geometrie podrážky

Zní to jako blbost, ale podle všeho to dost udělá. Nike SB Nyjah model má zbrusu novou podrážku, která jednak zvyšuje skvělej pocit z board feelu, ale předevšim při tvrdejch dopadech v rámci svýho vzorku expanduje, čimž dokáže odpružit i to, z čeho do teď měly tvý čéšky noční můry.

Mrkni na video, který k tomuhle pro-modelu vzniklo. Designér August i skater Nyjah tam toho dost namluvěj. Aspoň líp pochopíš, čim je tenhle model tak jedinečnej.

 

Hodně práce věnovali novýmu povrchu vršku boty. Jde o „gumovou kůži“, která je odolnější proti prodření. Dokonce se jim podařilo téměř eliminovat švy nad lemem podrážky, který podléhaj opotřebení jako jedny z prvních. Dohromady s podrážkou to dělá revoluční 360° boardfeel, kterej nemá obdoby.

 

 

 

Navíc, jak vidíš na fotce, Nike SB Nyjah postrádaj jazyk. Přidává jim to na komfortu a zvyšuje pocit obepnutí nohy. Navíc díky tomu samozřejmě uvnitř boty nic netlačí.

O designu toho ale padlo už dost. V následujícím videu novejm botám dává Nyjah pěkně na frak. A ony neskutečně držej. 

 

 

Za nás zatim TOP boty roku 2018.

Chceš si přečíst ještě něco víc o technologii a funkčnosti?

Mrkni na produktovou stránku, kde si je rovnou můžeš objednat a vyzkoušet. 

 

Keep rollin'!

Tvůj BS tým


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM