0

MYSTIC SK8 CUP 2021: JAK TO LETOS DOPADLO?

Dvacátý šestý ročník Mystic Sk8 Cupu máme za sebou. Pojďte se s námi podívat, jak si špičkoví závodníci z celého světa vedli a jestli se i Čechům podařilo umístit na vrchních příčkách.

08.09.2021 740

První zářijový víkend (3. – 5.9. 2021) v Mystic Skateparku Štvanice proběhl dvacátý šestý ročník jednoho z největších skateboardingových závodů v Evropě - Mystic Sk8 Cup! Mezi účastníky nechyběli ani naši přední jezdci jako je Maxim Habanec, Martin Pek a z žen například Antonie Bakošová

Celý víkend panovala ve skateparku skvělá atmosféra! Jeden jezdec lepší než druhý, tribuny překypovaly nadšenými fanoušky a kapela Wohnout, která zde měla křest nového alba, byla příjemnou třešničkou na dortu.

Závodilo se v kategoriích street a bowl rozdělené na muže a ženy. Mužskou kategorii street ovládl Brazilec Ivan Monteiro, který se umístil na prvním místě. Na zbývající stupínky vítězů se postavil Mauro Iglesias s vybojovaným druhým místem a Richard Tury s místem třetím. V této kategorii se však podařilo zabodovat i českému přednímu skateboardistovi. Čtvrtou příčkou se může pyšnit náš domácí Maxim Habanec!

Mens Street:

1. Ivan Monteiro (BRA)
  2. Mauro Iglesias (ARG)
  3. Richard Tury (SVK)
  4. MAXIM HABANEC (CZE)

Neotálely ani Češky a v ženské kategorii street si získala své třetí místo již čtrnáctiletá Antonie Bakošová! První místo obsadila Nizozemka Keet Oldenbeuving a místo druhé Švýcarka Liv Broder.

Ladies street:

1. Keet Oldenbeuving (NED)
  2. Liv Broder (SUI)
  3. ANTONIE BAKOŠOVÁ (CZE)

V kategorii bowl se letos bohužel Čechům medailí nedostalo, zatímco Ital Ivan Frederico získal zlato, Portoričan Steven Pineiro stříbro a bronz Američan Derek Scott. U žen se zlatou medailí může chlubit Španělka Daniela Terol Mendez, stříbrnou Francouzka Naomi De Souza a bronzovou Thajka Orapan Tongkong.