Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Matěj Homola: Psaní knihy jsem si užíval

13.12.2016 2290 0
Matěj Homola: Psaní knihy jsem si užíval

 

Když se řekne jméno Matěj Homola většině lidí se vybaví jedno jediné, a sice legendární kapela Wohnout. Matěj ale není jen hudebník. Je to punkáč a skater tělem i duší a hlavně, hlavně je to jeden z lidí, co tady v Čechách pomáhali vybudovat a v podstatě i dokumentovat skateboardingovou scénu 90.let… A možná i proto vznikla kniha “Chci bejt jako oni”.

Knihu jsi pokřtil letos v létě. Kdy se zrodil nápad na samotný vznik?

Před dvěma lety jsem doma našel archiv. Bednu plnou zaprášených negativů a pozitivů. Tisíce fotek dokumentujících devadesátá léta českého skateboardingu mýma očima. Napadlo mě nějaký fotky oskenovat a hodit je s krátkým příběhem na svůj facebook. No a když to získalo pozitivní ohlasy a já si uvědomil, že jsem asi fakt jediný, komu se podařilo zmapovat celou éru 90. let českého skateboardingu, rozhodl jsem se, že vydám knihu. 

Spousta lidí s vydáním knihy hodně bojuje. Co byl největší problém u tebe? 

Samotný psaní jsem si fakt užíval. Horší bylo vybírání, retušování a skenování fotek. To mi trvalo skoro rok a občas to bylo peklo. Plus jsem taky chvíli bojoval s grafikou. Na profi grafika jsem neměl prostředky, takže jsem se nakonec naučil v InDesignu, vymyslel si grafiku a kniha byla na světě.

Pojmenoval jsi ji Chci bejt jako oni, z jakého důvodu? 

Píšu o tom v první kapitole, která je hodně o motivaci a inspiraci. V podstatě jde o to, že mnoho lidí dosáhlo úspěchu tím, že se chtěli někomu podobat nebo vyrovnat, že chtěli umět to, co uměli ti top jezdci. Že prostě chtěli být jako oni.

V publikaci je spousty skvělých fotek. Jak ses k focení vůbec dostal? 

K focení jsem se dostal díky otci a fotografický průmce, na kterou mě táta přihlásil. No a protože jsem se fotografováním i docela dlouhou dobu živil. Pracoval jsem v časopisech Board a Move, tak focení skejta bylo téma číslo jedna. 

Co tvůj skateboardingový příběh? Prozradíš nám ho?

Ten vám podrobně prozradí knížka. Každopádně na skejtu jezdím od nějakých 13 let a devadesátý léta jsme toho s bráchou najeli fakt dost.

Kdo by si měl knihu pořídit a kde vlastně vznikala? 

Knihu jsem psal na cestách v Nepálu, Indii a Maroku. Vždycky si vezmu motorku, stan a spacák. Jedu někam do přírody, tam vyčistím hlavu a tvořím. Pro koho je určená je dobrá otázka. Myslím, že je určená pro všechny fanoušky skateboardingu, co si chtějí zavzpomínat na kus historie. Na zlatá léta skateboardingu devadesátých let, která jsou skoro komplet zmapovaná někým, kdo tuhle dobu sám zažil.

Chcete se dozvědět, co byla takzvaná Fučíkárna, kdy vzniknul první Mystic Cup nebo kde jinde se jezdilo kromě Štvanice a Stalina? Kupte si knihu CHCI BEJT JAKO ONI nebo napište do komentáře na Facebooku odpověď na otázku, jak dlouho už Matěj jezdí. Ze správných odpovědí jednu vylosujeme:
A) začal loni
B) začal v devadesátých letech
C) začal ještě před revolucí

Knihu můžete objednávat zde:
www.boardstar.cz/kniha-matej-homola-chci-bejt-jako-ino-97951/ostatni-doplnky-panske/
 

 
 
 
 

Kategorie

Prostor pro vás

Náš blog je otevřený všem, kteří by chtěli jeho prostřednictvím cokoliv sdělit světu.

Pokud chcete uveřejnit zajímavost ze svého okolí, inspirativní zážitek, bulvární skandál, informace o připravované akci nebo report z uskutečněné akce, tak neváhejte a posílejte své články včetně fotek na blog@boardstar.cz

Zajímavé články obratem uveřejníme.

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM