0

Kšiltovky Katin USA

Kšiltovky Katin USA jsou protkané kalifornským duchem a vy se v nich budete cítit skvěle celý den!

Položek: 16

Katin USA

V létě roku 1954 Nancy a Walter Katinovi otevřeli malý podnik s plachtami na lodě v malebném plážovém městečku Surfside v Kalifornii. Díky odolání přísným testům a použitím voskovaných nylonových nití a nyklových průchodek byly plachty Katin považovány za nezničitelné. Místní obyvatelé si všimli robustních plátěných potahů a brzy hledali alternativní využití pro produkty Katin.

1957 - první surfové boardshorty v Kalifornii

Poté, co Walter obdržel žádosti od několika vybraných přátel, zkonstruoval zakázkové šortky s použitím stejného plátna, ze kterého vyrobil své plachty. Přestože byl Walter ohromen designem kraťasů, rozhodl se pokračovat ve svém zaměření na plátěné potahy lodí. Vše se změnilo jednoho dne, když do obchodu přišel místní teenager a požadoval nový druh šortek vyrobených speciálně pro surfování. Mladý surfař vysvětlil své problémy se surfováním v ustřižených džínách a jak se džínové nitě rychle přetrhnou a při výstupu z vody zůstane téměř nahý. Tento odhodlaný teenager se jmenoval Corky Carroll, který, aniž by to Walter věděl, se stal jedním z prvních profesionálních surfařů na světě.

Zakázkové boardshorty, které Walter pro Corkyho vyrobil, se staly jedním z prvních párů surfových plavek v Kalifornii. Brzy se rozšířila zpráva o jejich odolnosti a brzy byl obchod zaplaven mladými surfaři, kteří chtěli také svůj pár. Walter, zahlcen poptávkou, vyhledal pomoc Sato Hughes, místní šikovné švadleny. 

1965 - surfování se stává mainstreamem

V polovině 60. let 20. století dosáhlo surfování obrovské popularity a Katinovi byli pevně zakořeněni v surfařské komunitě, která je známá tím, že vytváří ty nejlepší surfové boardshorty na trhu. Profesionální surfaři jako Gerry Lopez (HI), Donald Takayama (HI), Gary Proper (USA), Midget Farrelly (AU), Mark Richards (AU), Wayne 'Rabbit' Bartholomew (AU), Shaun Tomson (ZA), Peter Townend (AU), Reno Abellira (HI) a Mike Purpus (USA) všichni nosili plavky Katin z respektu k jejich vysoké kvalitě a respektu ke značce.

1977 - Katin PRO/AM

Poté, co Walter v roce 1967 zemřel, Nancy rozšířila své zapojení do světa surfování poskytováním surfařských stipendií. Nancy zahájila každoroční Katin PRO/AM Team Challenge v Huntington Beach v roce 1977 a v průběhu let patřili mezi význačné vítěze Tom Curren (USA), Martin Potter (UK), Sunny Garcia (HI), Shaun Tomson (ZA) a Kelly Slater. 

1980 - Nancy odmítá nabídky

Na počátku 80. let 20. století surfařský průmysl oficiálně raketově vzrostl a mnoho výrobců rychle využilo tohoto trendu. Přestože Nancy dostala mnoho nabídek na prodej svého podniku, byla odhodlaná ponechat Katin jako milované surfové útočiště pro všechny. S pomocí Sato pokračovala ve výrobě surfových boardshortů v zadní místnosti obchodu Surfside Kanvas by Katin, prodávala je vpředu a spoléhala se na existující síť surfařských obchodů pro další distribuci.

1986 - "První Dáma Surfingu" odchází

V zimě roku 1986 Nancy zemřela a zanechala surfařský průmysl a všechny své fanoušky s těžkým srdcem. Když však Nancy zemřela, přenechala společnost Sato Hughesové, své věrné švadleně. Sato a její syn Glenn od té doby nadále provozovali původní surfařský obchod se stejnou láskou, obětavostí a péčí jako Nancy a Walter Katinovi.

Současnsost - kvalita, odolnost a skvělý vzhled

Společnost Katin, která se zrodila na pláži a vyrostla podél kalifornského pobřeží, zůstává základem kultury jižní Kalifornie. O několik let později se Katin nadále pyšní titulem první značky v Kalifornii, která vyráběla plavky na surfování a pokračuje ve svém závazku ke kvalitě, odolnosti a dobrému vzhledu.