Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Vybíráme snowboardové boty

Snowboardové boty by měli být maximálně o půl čísla větší, než běžná obuv.  Během jízdy musí být noha fixována, nesmí se zvedat pata, proto musí boty na snowboard kopírovat obrys chodidla: Měly by sedět pevně, ale nesmí Vás tlačit! 

15.06.2011 4488 0

Velikost snowboardové obuvi

V případě, že neznáte svou velikost, rozklikněte odkaz u detailu výrobku. Zobrazí se tabulka, kde jsou kromě běžného číslování UK (anglické) a EUR (francouzské) ještě číslování typu US (americké) a MONDO. „Mondo číslování“ je v centimetrech - pomocí tabulky převeďte svou naměřenou délku chodidla na standartní číslování UK nebo EUR. Jestliže jste neodhadli velikost správně, pošlete nám boty zpět a my Vám je vyměníme.

Tuhost snowboardové obuvi
Před koupí bot se zamyslete nad tím, jaký styl ježdění preferujete. Měkká obuv se snadno ovládá, proto je vhodná na freestyle, nebo pro začínající jezdce. Tvrdší boty pak preferují zkušenější rideři, nebo freeridisté.

Způsob utahování
Výrobci vyvíjejí stále nové a důmyslnější způsoby utahování tkaniček, díky kterým můžete okamžitě vklouznout do snowboardové obuvi. Na našich stránkách najdete boty jak s klasickou tkaničkou, tak s rychle utahovacím systémem a systémem Boa.

Boty si před ježděním vždy řádně vyzkoušejte, nechcete přeci na horách zjistit, že vám boty nějek nesedí!

Zkoušení bot

Boty si doma nazujte, utažené, stejně jako když jdete jezdit. Palec byste měli cítit na špičce, ale nesmí tlačit a být ohnutý. V botách se zkuste procházet alespoň 30 min. Pokud se nezvedá pata (zvedat se může max. o 1cm), noha pohodlně sedí a boty nikde netlačí, je všechno v pořádku. Snowboardové boty mají měkké polstrování, které se při prvních jízdách vytvaruje podle tvaru chodidla a malinko se zvětší. Vždy zkoušejte obě boty.

Pokud byste doma zjistili, že boty nesedí, pošlete nám je zpět a vyměníme je za správnou velikost.


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM