Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

David Luu: Můj dlouhodobej cíl je olympiáda v roce 2024

Jméno David Luu ti může bejt povědomý z mnoha důvodů. Je totiž členem juniorský skateboardový reprezentace, s prknem pod nohama vyhrává spoustu cen, stojí za jednim z nejlepších českejch skateboardovejch youtubovejch kanálů a taky je členem naší crew a objevuje se na našem Instagramu a Facebooku. Proto jsme ho pro tebe vyzpovídali, aby nám prozradil víc o olympiádě, na kterou se pokouší nominovat, svym oblíbenym jezdci a taky něco o třídění odpadu.

20.05.2020 76

Letos se měl skateboarding poprvý v historii objevit na olympiádě. Vnímal si jeho zařazení jako přelom?

Vnímal jsem to už od začátku, protože odmala jezdím na soutěže a závody. Sleduju od začátku i Street League a X Games, tak byla jen otázka času, kdy půjde skate přímo na olympiádu.

Seš zklamanej, že olympiádu kvůli koroně odložili až na příští rok?

Zklamanej jsem určitě a jsem zvědavej, jak to dopadne a jak to bude vypadat!

 

 

Sám si byl na kvalifikačním závodě v Číně. Jak vidíš svoje šance dostat se a uspět na olympiádě?

Byla to super zkušenost, jet závod takovýho levelu a hodně mě to nakoplo do budoucna. Mám jako dlouhodobej cíl OH v roce 2024, který by měly bejt v Paříži, tak uvidíme, jak všechno dopadne. Tím, že se posouvá i ta letošní olympiáda o rok, tak tam možná budou i možnosti nasbírat body a zabojovat i o účast na tu v Tokiu. Od nás zatím mají nejlépe našlápnuto Max Habanec a Martin Pek.

Tušíš, jak by to na takovejhle závodech vypadalo? Jezdili by jezdci třeba v dresech a helmách? 

Pořád se někde něco šušká, ale nic potvrzenýho není. Já doufám, že budou jezdci oblečený normálně, jak jsme zvyklý. Nyjah v legínách a zbytek lidí v kapsáčích.

 

 

Představ si, že seš na OH nebo jinym závodě, kde je světová špička. S kterym jezdcem by ses rád seznámil?

Je těžký vybrat jen jednoho, ale asi Chaz Ortiz. Skater, kterýho jsem žral jako malý kluk, a i teď má nejlepší styl a vibe. Poslední roky moc závodům nedává, ale věřím, že se zase na scénu vrátí.

Jaký máš se skejtováním ambice? Chceš pokračovat z juniorský reprezentace výš a stát se profíkem, co cestuje po závodech na celym světě? Nebo to chceš mít spíš jako doplněk?

Chci, aby skate pro mě byla stále zábava, a to ať už to dělám jakoukoliv formou. To, jak se bude můj skateboarding formovat, ještě uvidíme. Snažím se jezdit hlavně tak, aby mě to bavilo. Odmala jsem byl soutěživej typ a bavilo mě poměřovat se s ostatníma. Nejvyšší milník jsou OH.

Je fajn, že je olympiáda, protože na závody jako Street League nebo X Games se dostanou jezdci jen na pozvánku a tu dostávaj z 90 % lidi z USA. Takže bylo dlouho nereálný se mezi ně vůbec dostat. Teď díky OH jsou závody open a každá země má šanci se ukázat.

 

 

S Markem Knytlem jste uspořádali taky první českej jezdeckej battle King of the flat. Kdy se můžeme těšit na finále?

Finále bude 27. června, pokud se nic nepokazí.

S českou skejtovou repre jste se zapojili do kampaně na podporu třídění odpadů. Jakej je vůbec tvůj vztah k ekologii, udržitelnosti atd.?

Třídit se snažím přibližně rok a půl a donutil mě k tomu tenkrát spolubydlící, abych se nad tím víc zamyslel. Další byl dokument Game Changer na Netflixu, kde propagují veganskou stravu. Né že bych se díky tomu začal tak stravovat, ale začal jsem se víc soustředit na to, kolik plácám vody, jak třídím a kolik toho jím. Jsem za to rád, je potřeba abysme se o naši planetu starali.

 

 

Na Youtube Mark & Dave dáváte občas i videa s legendama českýho skateboardingu a jednou si jako hosta měl Petra Lowyho, kterej ti dal učebnici vietnamštiny. Kolik ses toho z ní naučil?  

Vůbec nic! Chci se naučit spíš japonsky. Tam mě to táhne víc.

 

 

>> Sleduj Davida na Instagramu <<


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM