Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

BUSH v Berlíně

 

Poslední srpnovej víkend Bush vyrazil se svym kamarádem Jirkou do Berlína. Byla to už jeho šestá návštěva a určitě ne poslední. Jak svůj vejtlet hodnotí a kam se všude podíval? To ti představí ve svym poslednim reportu z cest! 

01.09.2017 575 0

 

Památky


K nejznámějším památkám rozhodně patří Berlínská zed, která měla celkovou délku 165 km a rozdělila Berlín mezi roky 1961 -1989 na východní a západní část. Jediným větším originálním zbytkem zdi je asi 1,3 km dlouhý úsek na severním břehu Sprévy, známý jako East Side Gallery.


Mezi další významný památky bych uved Braniborskou bránu, pamětní kostel císaře Viléma, televizní věž nebo budovu Říšského sněmu. Za návštěvu taky stojí místní zoologická zahrada, která je nejstarší v Německu. Najdeš tady nejvíc druhů zvířat ze všech ZOO na světě.

Street art 

Berlín je známej taky svym skvělym street artem a graffiti. Jednou z nejznámějších památek, která je tohohle umění doslova plná je Teufelsberg neboli Čertův kopec. Původně americká odposlouchávací stanice dnes slouží jako prostor pro díla graffiti umělců. Z vrchní části budovy je krásnej výhled na celej Berlín. Vstupný do objektu je 8 eur, ale rozhodně to za to stojí.

 

 

Stanice ZOO

Pokud jste četli knihu My děti ze stanice ZOO, určitě se zajděte kouknout na stanici Zoologischer Garten, která byla v 70. letech 20. století centrem narkomanů a prostituce. 

 

Skateboarding

Berlín je ideální město i pro milovníky skateboardingu. Celej se dá na skateboardu bez problému projet. Teda jestli budeš mít cruiserový kolečka. Pokud pojedeš právě za skateboardingem právě sem, určitě nezapomeň navštívit halu Nike SB Shelter.
Všechno potřebný o hale najdeš TADY

Info a ceny

Cesta do Berlína ti autem z Prahy zabere zhruba 4 hodiny, autobusem o hodinu dýl a cena za obousměrnou jízdenku tě přijde na cca 1000 Kč. Ceny potravin a pití jsou zhruba stejné jako u nás, jen výběr a kvalita zboží je nesrovnatelná. 

Teď už jen zabalit a vyrazit na cestu.
Aufviedersehen Berlin!


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM