Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Brutální východoněmecká jízda: Spoty á la vesmír, Barcelona a minulý století

V tomhle vesmíru existujou určitý jistoty. A jednou z nic je ta, že našeho explorera Bushe najdeš pokaždý s prknem pod nohama, v ruce nebo kdekoliv jinde v jeho absolutní blízkosti. Tentokrát si zabalil svoji fošnu, vyrazil do východního Německa (čti na západ od Aše) a kromě 6 projetejch spotů se přimotal i na mistrovství světa ve fingerboardingu. A jak už je jeho dobrym zvykem, sepsal pro tebe pořádně tučnej report.

05.08.2019 340

Skatepark Wavegarden @Selb

Pro naší první zastávku jsme vybrali skatepark Wavegarden ve městě Selb.Tenhle park najdete v ulici Christian-Höfer-Ring. Park je přístupný po celý den a bez problému si tu zajezdíte i po setmění park je dobře osvětlen. A na co se můžete ve Wavegardenu těšit? Na spoustou rádiusů, boulí, bangů, grindboxů a různých vychytávek třeba v podobě velké betonové vlny.

Takováhle mozaika člověka zmate. Lehce si pak splete hluboký východni Německo s Barcelonou

Oblíbený panoráma verze #1

Hodně mě bavila i zdejší mozaiková výzdoba parku a jednotlivých překážek. Překážky jsou zde spíše menší, plynule na sebe navazují a díky dobře rozestavěným boulím je ježdění v parku hodně rychlé. Hned vedle parku je vystavěna menší street plaza s raily, grindboxy, obrubníky a dvěma rádiusy. Zaparkovat můžete na parkovišti hned vedle skateparku.

Zabijáci powered by BS

 

Schwarzenbach an der Saale

Dalším místem na seznamu bylo město Schwarzenbach an der Saale - kde se nachází DIY skatepark, Space bowl a také hlavní sídlo firmy Blackriver. Hned po příjezdu jsme navštívili DIY spot, který zde byl potaven již v roce 2000. Betonový park, kde je propojeno velké množství rádiusů s boulemi a bangy. Bohužel vzhledem ke stáří je zde hodně hrubý povrch a chce to tak použít větší a měkčí kola. Zkoušel sem jezdit i s klasickejma tvrdejma street kolama, ale ježdění sem si moc neužil. Součástí parku je i plácek s košem na basketbal. Park je oplocený a uvedená zavíračka je ve 20 hodin.

Ballin' like KD

Další úspěšně projetej spot, i když skoro z minulýho století

Odpoledne po ježdění v parku jsme vyrazili na návštěvu za kamarádem Martinem, který je zároveň majitelem firmy Blackriver. Od Martina jsme zjistili, že se tu za dva dny koná světový šampionát ve fingerboardingu. Přesto, že měl spoustu práce s přípravou na mistrovství udělal si na nás chvilku čas. Po té jsme vyrazili do space bowlu, který je také součástí areálu. Space bowl je hodně rychlej a nakopnutej betonovej bazén, který neodpouští žádnou chybu. Takže bych ho doporučil především zkušenějším jezdcům. Bazén najdete ve spodní části areálu ve sklepních prostorách haly. Vstup do bowlu je přes den volně přístupnej.

Když chceš lítat až ke hvězdám, musíš dávat bacha na černý díry

Village skatepark @Konradsreuth 

Dalším v pořadí již třetím navštíveným místem bylo město Konradsreuth a místní Village skatepark. Menší park na samém okraji města v ulici Silberbacher 25. Na místě najdete pár rádiusů, boulí, bangů, rail a jeden grindbox. Všechny překážky v parku jsou velikostně menší. Park není oplocen a je tak volně přístupný po celý den. Zaparkovat můžete přímo u skateparku. Tento park nás moc neoslovil proto jsme se zhruba po jedné hodině ježdění rozhodli pro přesun do skateparku BLEED ve městě Helmbrechts.

Na samotě u lesa swag

Skatepark BLEED @Helmbrechts

Na tenhle park jsem se po Michalově vyprávění z jeho předchozí návštěvy opravdu moc těšil. Park byl vystavěn v roce 2012 ve spolupráci s firmou Yamato Living Ramps. Parádně vyprojektovaný skatepark s centrální pyramidou, spoustou rádiusů, bangů, boulí, zídek a laviček plynule navazujících na sebe. Na své si tu přijdou jak příznivci streetového tak i bazénového ježdění a zajezdí si tu opravdu každý jak začátečník tak i zkušený jezdec. Skatepark BLEED najdete v ulici Fliegerweg 6 a zaparkovat můžete opět přímo před parkem.

Náhodný zamyšlení nad pomíjivostí existence uprostřed parku

Fingerboarding & Marktredwitz 

Na poslední den připadla dopolední návštěva šampionátu a pak odpolední skateboarding ve městě Marktredwitz. Na šampionát jsme dorazili kolem půl jedenácté a trénink už byl v plném proudu. Na místě panovala skvělá atmosféra. Hala byla plná soutěžících i návštěvníků se zhruba čtyřicítkou stolů s různými překážkami pro fingerboarding. Mě samotnému to s fingerboardem nikdy moc nešlo, ale možnost si zablbnout na mistrovství světa se nenaskytne každý den. Nakonec musím říct, že to byla docela sranda. Zdrželi jsme se tu zhruba dvě hodiny a pak už byl čas vydat se do posledního parku naší výpravy.

Nejšikovnější prsty minimálně na východ od Aše

Kluci od Černý řeky prostě uměj jak normální, tak zmenšený skateparky

Poslední zastávkou tour bylo město Marktredwitz se stejnojmenným názvem skateparku. V tomto případě se jedná spíše o street plazu s větším množstvím railů, zídek, bedýnek a schodů. Najde se tu však i pár rádiusů a boulí pro bowlové jezdce. Součástí parku je i altánek pro odpočinek a nedaléké hřiště na streetball. Tento skatepark najdete v ulici Rößlermühl a zaparkujete přímo u skateparku. Pokud sem pojedete v letních měsících určitě vás potěší přítomnost nedalekého koupaliště.

Slastnej feelin, dyž matchuje nebe s railem

Sečteno & podtrženo

Na cestě jsme strávili celkem čtyři dny.  Cestou jsme navštívili 6 parků včetně space bowlu a neplánovaně jsme zavítali na mistrovství světa ve fingerboardingu. Benzín nás z Prahy a zpět vyšel zhruba na 1600 Kč. Po celou dobu výletu jsme spali v autě u skateparků, na parkovišti u obchodu nebo někde u vody. Pár skateparků nám na seznamu Blackriver ještě zbylo, takže máme v plánu se sem v příštím roce zase vrátit.“

 

Powered by

BS Crew


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM