0

Boardstar jezdci zaváleli na bahně!

První závod čtyřkolek MČR OffROAD Maratonu 2018 v Šiklandu ovládli naši rideři. Máme zlato a stříbro. No nejsou to kluci šikovný? <3

28.03.2018 1027

Teprv 14letý Jan Zderčík zaválel mezi čtyřkolkama. Stylem start-cíl. Napálil to po startu a dalších 95 km se nenechal předjet.

„Již v půl osmé ráno se rozduněly motory 123 čtyřkolek na 4200 metrů dlouhé trati, vedoucí pastvinami, motokrosovou částí, ale i lesním průsekem. Rozmanitost prostředí přilákala jak známého dakaristu Zdeňka Tůmu, tak několikanásobného vítěze šampionátu Martina Miřejovského.

Dvouhodinový závod sice začal v teplotách okolo nuly, ale slunce přece jen vysvitlo a v příjemných 5 stupních se dopředu dral teprve 14letý Jan Zderčík na sportovní čtyřkolce Yamaha YFZ 450. Ten se postaral o největší překvapení závodu a vyhrál systémem start-cíl, při najetých 95 kilometrech.“ (© Seznam Zprávy)

Kousek na druhym místě skončil Juraj Varga, borec, o kterym bylo dost slyšet už v loňský sezóně. Tleskáme.

„Jen o minutu a půl delšího času dosáhl v kategorii mistrovských sportovních čtyřkolek známý slovenský závodník Juraj Varga, který byl zdatným soupeřem českých závodníků už v předchozí sezoně.“ (© Seznam Zprávy)

Kluky podporujou brandy SPY, Metal Mulisha a Boardstar.cz. My jejich fame šíříme dál a jsme náležitě hrdý, že je můžeme doprovázet na cestě za medailema.

(V reportu na Seznam Zprávách najdeš parádní video, kde uvidíš všechny jízdy z Šiklandy. Plus krátkej rozhovor se zlatym 14letym Honzou Zderčíkem.)