Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Adidas Busenitz PRO wear test: Láska na tři… pruhy

První promodel Dennise Busenitze u Adidas Skateboarding spatřil světlo světa už před nějakými osmi lety, pokud dobře počítám. I přes nějaké variace na design původního vzhledu – vulc, ADV, Samba, RX, mid – si i po letech zachovává status bestselleru a ikony.

30.04.2018 1011 0

 

Cestu k nesmrtelnosti si tahle bota vyšlapala skvělým updatem legendárního designu se skvělou funkcionalitou. Středobodem vzhledu téhle boty je extrémně dlouhý lehce polstrovaný jazyk, který (nemohu si pomoci) vypadá setsakra dobře.

Sice máte na rubové straně naznačenou možnost, kde si lze jazyk odstřihnout, ale upřímně to považuju za něco podobného, jako si koupit třeba nový iPhone a logo jablka si přelepit samolepkou Chicquita z banánu…nebo tak něco :)

 

 

Adidas Busenitz Pro před zmíněnými 8 lety začal renesanci cupsole konstrukce podrážky. Do té doby skateři, který při snaze mít co nejcitlivější botu, sahali v regálech skateshopů výjimečně po vulkanizovaných botách.

JENŽE, pak přišlo TOHLE – na svou dobu neuvěřitelně tenký cupsole, který nabízel lepší oporu a ochranu nohy a přitom byl stejně citlivý jako vulkanizované boty. Svým způsobem zůstává Busenitz PRO v tomhle ohledu benchmarkem dodnes, protože mám skoro za to, že se ještě nikomu nepodařilo to vymyslet diametrálně lépe.

 

 

Věc, kterou z fotek nepoznáte a která z mého pohledu dává téhle botě obří plusové body, je výstelka paty. A tím nemyslím pouze tenký proužek obepínající patu shora, jako je tomu dnes zvykem. NE. Řeč je o kompletní výstelce paty kolem dokola.

Měl jsem na noze už fakt hodně bot, ale mám dojem, že v tomhle je Busenitz unikát. Výstelka nejen, že chrání patu před nárazy ve všech směrech (nikoli jen zespodu prostřednictvím vložky), ale zároveň pomáhá skvěle obepnout celou nohu a tím brutálně zlepšuje její stabilitu.

 

Výdrž Busenitzova promodelu rozhodně taky patří mezi nadprůměr. Minimum švů zaručí, že se bota nikde nerozpárá a odolnost tak tenké podrážky proti prodření je taky obdivuhodná.

Shrnuto & podtrženo:

Celkově musím říct, že Adidas Busenitz PRO je i přes to, že nejde o žádnou novinku, alespoň za mě zatím nejblíže ideálu optimální skate boty. Nosí jí už 8 let streetaři, bowlaři, skvěle drží, je to citovka a skvěle vypadá. Víc takových bot!

 

>> Ikonickou skate botu aka definici kvality najdeš v různejch barvách pod timhle linkem <<

 

 

Jirka Kůrka

pwd by


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM