Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

VANS SKATE CLASSICS 2021

17.03.2021 141

VANS SKATE CLASSICS

VANS vznikl v roce 1966, byla to první značka bot, která podporovala skateboarding. Jedni z prvních sponzorovaných jezdců byli Stacy Peralta a Tony Alva. Skate ERA byly první boty speciálně pro skate, poté přišly jedny z prvních promodelů bot pro Steva Caballero. Tzv. Caballero shoes

Checkerboard - šachovnice byla vždycky ikonická pro Vans, k té se Vans i vrátil a to je jeden z hlavních rozdílů u modelů, které byly tento rok vydány.

Vzor Checkerboard se dříve hodně používal v Punk kultuře. Od této doby, se boty na skate hodně změnily a vzniklo mnoho bot zasvěcených přímo jezdcům tzv. pro modelů. V nové sérii se Vans vrátit k původním modelům a poupravil je tak, aby se v nich jezdilo lépe a co nejdéle vydržely.

Většina lidí netuší, že Vans má speciální edici bot, které jsou přímo pro skateboarding. Do teď se skatové boty označovaly tím, že na odznáčku na patě měli nápis PRO.

Od teď už jde o kolekci VANS SKATE CLASSICS, kterou poznáte podle následujících prvků:

  1. Checkerboard nášivka místo loga Vans.
  2. Na patě uvnitř boty najdeme opět vzor Checker. Vyjímkou je model Skate-hi, který mřížku na patě nemá.
  3. Nejvýraznějším poznávacím znakem, u kterého máte jistotu, že máte boty na skateboarding, je gumové logo na patě, kde v dolní části je označení "SKATEBOARDING" (dříve se používalo označení PRO).
  4. Design krabice se také změnil, jde o černobílou krabici, na které se je opět vzor šachovnice.

 

 

 

Při ježdění jde znát rozdíl v několika věcech.

Vložky jsou stejně kvalitní jako u modelu PRO, ale jsou více zapuštěny do boty. Noha tak nemá tendenci vyklouznout při ježdění. Další výhodou zapuštění vložky je lepší kontrola skejtu, tzv. board control.

Nové boty mají o 2mm nižší zdvih špičky, což na skateboardu vede k tomu, že je celá noha na prkně. U předchozích generací se boty časem ohýbaly nahoru a nevypadaly hezky.

Dalším vylepšením je nový jazyk, který má v botě elastické popruhy, které drží nohu v botě.

Posledním zlepšením je nová technologie podrážky, která je přilnavější a má větší výdrž.

Pokud nejezdíte na skejtu, ale Vansky, které vydrží co nejdéle, určitě vyzkoušejte jednu z variant Skateboarding, při chůzi nepoznáte rozdíl a boty vám vydrží mnohem déle.

Tuto kolekci rozebral podrobně ve videu David Luu.

 

 


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM