Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

SKATERS NA CHMELU

Unikátní pivo, skvělé jídlo a mezinárodní rideři, tak by se dal popsat již druhý úspěšný ročník skateboardingového závodu Skaters na Chmelu pod taktovkou Maxe Habance a Daniela Rahmana. Čím kluci letošní ročník vyšperkovali a překonal někdo „skok daleký“ z minulého ročníku? Pokračujte ve čtení!

13.09.2021 89

Pro případ že o závodu Skaters na Chmelu slyšíte poprvé, tak jsme si k vysvětlení dovolili použít citaci samotného Maxe, který tuto akci ve spolupráci s Danielem Rahmanem, hospodou Dva kohouti a restaurací Bufet připravovali: „Je to kombinace piva, jídla a skateboardingu.“ Přísloví pravící, v jednoduchosti je krása, tady platí obzvlášť, kluci po premiérním ročníku v roce 2020 získali na akci jednoznačné pozitivní ohlasy a tím pádem věděli, že druhý ročník je nemine. 

Dvorek v Karlíně mezi podniky Bufet a Dva kohouti byl jasnou volbou k výběru místa konání, jelikož se tam Daniel s Maximem rádi chodí často najíst a napít a za tu dobu, co jsou pravidelnými zákazníky, se s majiteli podniků spřátelili, dali hlavy dohromady a vyšla z toho, doufejme, každoroční událost Skaters na chmelu.

 

 

O hladové krky se postaral Bufet dobrotami z grilu a stejně jako minulý rok Dva kohouti speciálně pro tuto akci uvařili pivo s názvem „Ollie (sk)8°“. Osmičku zvolili pro to, aby bylo pivo slabé a mohli si ho vychutnat i závodníci. Letos kluci pivo přivedli k dokonalosti vlastními lahvemi s etiketami, určenými speciálně pouze této události, vlastní měli dokonce i trička. 

 

 

Na dvorku byl připraven skatepark, který se v průběhu večera měnil za chodu dle aktuální ježděné disciplíny. Tentokrát byla vyměněna mini rampa za „horskou dráhu“ – skákalo se přes transfer, nechyběl ani legendární skok daleký, který minulý ročník ovládl sám Maxim Habanec, když přeskočil 12 pivních sudů. Nově byl přidaný i skok vysoký a disciplíny s best tricky se závodníci dočkali dokonce dvou. Letos bylo do překážek zakomponované i pódium, které upevňovalo zvuk jízdy skateboardů a přidávalo tak na celkové atmosféře. 

 

Disciplíny byly dohromady čtyři, z každé se vyhlásil vítěz a největší mistr alias absolutní šampión celého dne získal sud pivního speciálu Ollie (sk)8°. Závodníci kromě sudu piva jezdili dohromady o 15 000,- Kč a 25 000,- Kč v poukazech na jídlo, pití a sortiment Footshopu.

 

Na místě jste kromě několikrát zmiňovaného Maxe a Daniela mohli potkat Davida Luu, Martina Peka nebo Honzu Navrátila. Skaters na Chmelu navšívili i zahraniční rideři, například skvělý Brazilec Luiz Neto, který vyhrál i jednu z disciplín.

 

Vítězové Skaters na Chmelu 2021:

  1. Luiz Neto – Skok daleký a vysoký
  2. Kristian Nguyen -  Footshop besttrick
  3. Smouvi - Best trick transfer

 

B.G.

 

 


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM