0

CALL ME 917

Nová značka < CALL ME 917 >  na Boardstar.cz právě teď!

Pokud hledáte ikonickou skate značku, tak jste jí právě našli! V newyorské značce Call Me 917 se inspirují naplno skate kulturou, což se promítá do jejich ikonických grafik a log. 

09.01.2023 74

Něco o začátcích Call Me 917 ..

V roce 2014 založil americký profesionální skateboardista Alex Olson koncept značky Bianca Chandon, která okamžitě dobyla módní svět. Značka Bianca Chandon vznikla skloubením subkultur 70. let a nespoutaného životního stylu skaterů západního a východního amerického pobřeží. Ovšem tak velký a rychlý úspěch Alex nečekal a rozhodl se koncept rozdělit na módní značku Bianca Chandon a značku Call Me 917 zaměřenou na skateboarding. Značka sídlí v New Yorku a výroba probíhá v Severní Americe.

.. a něco o Alexi Olsonovi ..

Skater Alex Olson se narodil roku 1986 a patří mezi skejtový legendy stejně jako jeho otec Steve Olson, jeden z nejuznávanějších oldschool profesionálních skateboardistů patřící mezi průkopníky skateboardingu. Alexe poprvé výrazněji ovlivnil skateboarding až v šesti letech, kdy viděl jak dělá Christian Hosoi polety v rampě a zároveň mluví do bezdrátového telefonu. Do deseti let pak žil s matkou v Santa Monice a poté se přestěhoval do Malibu ke svému otci Stevovi. V té době v Malibu prakticky začala pro Alexe Olsona éra skateboardingu, kdy prý jednoho dne došel domů a prohlásil: "Hej, jsem skejťák!".

Toy Machine: Welcome To Hell (1996) bylo první skate video, které Olson viděl a mezi jeho nejoblíbenější části videa patřila část s Donny Barleym a pádová část nepovedených triků. Dalším skate videem, které Olsona v mladém věku ovlivnilo, bylo video Alien Workshop: Photosynthesis (2000) a umělecká povaha Jasona Dilla. Další jména, ke kterým jako mladý skater vzhlížel byly: Jim Greco, Andrew Reynolds a Erik Ellington

Olsonova první návštěva New Yorku byla v roce 2005, kdy mu Jason Dill koupil letenku v reakci na zprávu, kterou napsal na Jasonův MySpace: "Hej, rád bych přijel do New Yorku!". V ten moment ho uchvátila tamní skateboardová a kulturní scéna. A to byl přesně ten rozhodující moment pro přestěhování z Kalifornie do NYC a stát se součástí kultury, ke který měl tak blízko. 

Na přelomu let 2007/2008 se stal Alex Olson profesionálním jezdcem za GIRL Skateboards. Ze sponzorignu byl nadšený, protože by ho v mládí nikdy nic tak skvělého nenapadlo.

V květnu 2015 byl Alex Olson na obálce časopisu Transworld Skateboarding s jeho backside 50/50.

Za zmínku rozhodně stojí, že je Alex Olson nejen jedním z nejunikátnějších skateboardistů, ale také by se o něm mělo vědět, že je multitalent napříč zájmy. Mimo jeho zájmy o skateboarding patří veganství, dechová cvičení Wima Hofa, vášeň pro tvorbu hudby nebo některou z mnoha dalších vášní, kterým se Olson věnuje.


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM