Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

NeDráždi prkno bosou nohou: Další porce shreddů z Německa

Skate & explore! Bush hodil sondu do Drážďan a sesbíral všechno důležitý info. Jak jsou na tom místní spoty, čim nacpat pupek a co s tim má společnýho praotec Čech – to všechno ti servíruje tenhle report. Až pobereš partu a podniknete tam vlastní výlet, dej vědět!

29.05.2019 381

Kdysi dávno praotec Čech hledal nějaký pěkný místo na downhill. Když vyšlápl na Říp a uviděl tu nádheru, upustil prkno, zvedl si sluneční brejle a zakřičel. „To je vona, bois! Země zaslíbená, rampou a railem oplývající.“ A měl pravdu. Pěknejch spotů u nás máme spoustu. To ale nemění nic na tom, že je super objevovat další, vzdálenější spoty a spojit skejtování s průzkumem živelnejch cizích měst. Zvlášť když je to přímo za humny. Bush si k našim germánskejm sousedům odskočil už podruhý a užil si to následovně:

Tento měsíc jsem vyrazil za dalším zahraničním reportem, tentokrát do Saského města Drážďany.Tedy pouze kousek od hranic s Českou republikou. Z Prahy je to sem zhruba 150 km, cca 1,5 - 2 hodiny jízdy podle toho, čím pojedete. Pokud nepojedete autem, tak z autobusového nádraží Florenc sem jede několikrát denně spoj za cca 300,- Kč. Hromadná doprava po městě funguje bez problémů a lístek na mhd vás vyjde na 2,40 eur. Jídlo a pití vás vyjdou prakticky na stejné peníze jako u nás. Jen pozor všechna německá města mají v neděli zavřené obchody.

Jedna věc je na pořádný rampě super: koloběžkáčata si na ni netroufnou a ty máš klid.

Ve městě najdete spoustu street spotů a skatepark v ulici Lingerallee. Součástí tohoto parku je U-rampa, minirampa, skatepark, pump track a  flat ground na trénink street a freestyle triků. Ve skateparku je velké množství railů, zídek, rádiusů, grindboxů a wallride.

Tyhle věci s řidítkama by se měly zakázat legislativně... dejte těm nebožátkům někdo skejta!

Park je menší a je hodně navštěvován mladšími dětmi na koloběžkách, takže hlavně o víkendu to chce pevné nervy. Všechny překážky kromě U-rampy jsou vyrobeny z hladkého betonu. Pokud zlomíte prkno nebo budete potřebovat nějaký hardware, prakticky přes ulici najdete skateshop Titus. Stejně tak najdete nedaleko od parku obchod Lidl  pokud budete potřebovat dokoupit pití nebo proviant.

Titus... hmm. Zajímalo by nás, jestli jim jde o antickej Řím nebo o dívčí hrudníky.

DYI park Trinitatisplatz, co jsem měl v úmyslu navštívit, byl již bohužel zničen, jak jsem zjistil od kluků z Titus shopu. Kromě skateboardingu jsem sem vyrazil i za zdejším street artem a měl možnost navštívit graffiti jam ve čtvrti Neustadt. Super akce s parádní atmosférou.

Když vykopneš tak mocný ollie, že ho nedokážeš landnout na nohy.

Za návštěvu určitě stojí staré centrum města a určitě doporučuji cyklo trasu podél Labe, pokud sem pojedete na cruiseru nebo logboardu. Berlín je  co se týče skateparků a spotů určitě lepší, ale i Drážďany určitě stojí za návštěvu.

Na závěr tohoto výletu bych rád poděkoval klukům z Boardstaru za podporu, přítelkyni Barče, Pedritovi, Oscurovi a Bertě za parádně strávené 3 dny v Drážďanech bylo to super!
 
Bush
 
Powered by
BS Crew
 

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM