Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

LEGENDS #2: Stefan Janoski

Jestli najdeš člověka, kterej nezná pojem Janoski, klobouk dolů. Ve skejťácký komunitě je to totiž ultimátní buzzword; asi každej rider měl někdy aspoň pár těchle legendárních sneakers od Nike SB. Víte ale, kdo za nima stojí? Myslíme samozřejmě Stefana Janoskiho (40) – skejťáka, malíře, spisovatele, muzikanta a designéra bot. Stefan je borec, kterej nám nedal jenom skvělý boty na prkno, ale taky spoustu pozitivní energie a znepokojujících soch. A dneska se podíváme na jeho cestu (nejen) do našich botníků.

12.03.2020 350

Vítej u druhýho dílu seriálu Legends! V prvnim díle jsme psali o Nicovi Müllerovi, dneska se ale ze svahu přesuneme do města.

Stefan se narodil ve Vacaville, malym městečku v Kalifornii. V době, kdy začal skejtovat, tam prej bylo všehovšudy 12 riderů a jen 3 z toho od něj ze školy. To ho ale nezastavilo v ježdění a brzo dostal nabídku na spolupráci s první značkou desekExpedition One. Pak už to šlo jedno po druhym, dostal se do týmu Habitat přes feláka Tima O'Connora a pomáhal dělat skejťáckou soutěž Tampa Pro

 

Když se pak v roce 2002 formoval druhej pokus Nike dostat se mezi skejťáckou komunitu, Stefan nebyl jenom jasnou volbou do týmu, ale zároveň dostal šanci nadesignovat vlastní signature boty. (Historický okénko – tohle byl ten první pokus)

 Jak jsme už řekli, Janoski je umělec na prkně i mimo něj, věnuje se hlavně sochařštví, ale píše taky třeba poezii, kterou pak překlápí do hudebních textů. V roce 2013 měl v kalifornii výstavu a dokonce si navrhl vlastní nafukovací matraci podle svý sochy Relax Jesus. Jestli se chceš o Stefanově umču dozvědět víc, tak v magickym prokliku najdeš rozhovor.


  


Právě kariéra profesionálního ridera mu umožnila ve volnym čase dělat umění a hudbu, prostě všechno, co ho baví. A právě ty jeho boty zase umožňujou nám dělat to. co baví nás. Jsou takový malý umělecký kousky.

 

 

A teď se už konečně dostáváme k největšímu uměleckýmu dílu, k Mona Lise naší doby. K Hvězdný noci a k Soše Davida. Pojďme se podívat na Nike SB Steve Janoski!

 

 

>> NIKE SB STEFAN JANOSKI <<

Perfektní kombinace minimalistickýho stylu a ultimátního spojení s prknem.

Stefan nadesignoval tři růzvý varianty, aby si každej našel to svoje. 

Stefan Janosky ZOOM

Tohle jsou asi ty boty, který vídáš jak ve skateparcích tak ve městě nejvíc. Je to univerzální bota nižšího střihu, která má stélku ZOOM Air a vulkanizovanou podrážkou. To v praxi znamená, že máš tlumený nárazy a skvělej kontakt s prknem. A ještě jsou tyhle boty jaho z brožurky o streetwearu. 

 

Dalším modelem, kterej je třeba zmínit je..

 

Stefan Janoski MAX

​Tyhle boty jsou vyšší, takže ti líp chrání kotníky, taky maj tlumící vrstvu Max Air, takže při skocích máš pocit, že dopadáš do růžovejch obláčků.

 

      
 

A poslední Janoski, který ti dneska představíme, je model Hyperfeelkterej ti zajistí kontakt s prknem jako kdybys boty vůbec neměl. Zároveň tě ale furt chrání před úrazama třeba vnitřní botičkou, která stabilizuje chodidlo.


Tak, tohle je Stefan a jeho bota. A my se furt nemůžem rozhodnout, jestli milujem víc skejťáka a umělce, nebo botu, na který začínal skejtovat snad každej rider naší generace.

Ze síně slávy zdraví, 

tvoje BS Crew.


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM