Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

DEDICATED: Nová kolekce streetwearu ze Švédska

Tahle značka je dedicated jak pro módu, tak pro zdraví naší planety. Kombinace švédský kvality a designu z Dedicated dělá jasnou volbu pro ty, kdo chtěji vypadat libově a přitom nebejt úplný špatnolidi vůči přírodě. Nemusíš čekat nějaký ezo kytičkový kousky, naopak v nový kolekci najdeš fakt cool designy. Je to jako s jídlem – i zdravý jídla můžou bejt dobrý, i eko oblečení může bejt mega cool.

19.03.2020 261

 

Dedicated byla nejdřív prodejna ve Švédsku, která v roce 2006 chtěla prodávat ekologický oblečení. Měli totiž pocit, že v okolí neni jedno místo, kde by člověk dostal jak libovej look, tak libovou karmu. A měli pravdu, nikdo v tý době nevyráběl nic, pod co by se podepsali (koneckonců to pořád bylo před 14 lety). A tak se rozhodli sami naskočit do oděvního průmyslu. Neni se moc čemu divit, že si právě ve Švédsku dávaj záležet na tom, aby nebyli úplný ignoranti vůči svýmu okolí. Ve městech tam najdeš třeba i měřiče kvality vzduchu  a celá země se obecně snaží o šetrnou existenci, která nebude nikoho moc tížit – hlavně teda zvířata a přírodu. A co se nám líbí je, že Dedicated spojuje enviromentální a sociální témata přímo s designem svýho oblečení. To je pak jednak cool a zároveň má nějakej smysl. 
>> A čem že jsou tak hrozně eko? <<

Pro svý potřeby používaj jenom 100% organickou bavlnu, která potřebuje až o 91 % míň vody, o 62 % míň energie a celkově ušetří 46 % emisí CO2 oproti normální bavlně. Zároveň Dedicated používá recyklovanej polyester, protože plast je past a je hloupý ho nepoužívat opakovaně (když už ho nějaká zlá korporace teda vyrobila). Proto jsou plavky, bundy a čapky vyrobený právě z recyklovanýho polyesteru, kterej tak nezakroutí krkem nějakýmu chudákovi želvě v oceánu. Taky na svý oblečení používaj speciální látku Tencel Lyocell, která je vyrobená z dřevěný celulózy. Tyhle vlákna mega dlouho vydržej, dobře dejchaj a skvěle absorbujou pot. Ještě do toho jsou fakt pohodlný na těle.

 

 

A teď teda k tý kolekci – no co si budem, je prostě libová. Najdeš tam kousky inspirovaný Tarantinovskou klasikou (ne, nejsou to Hanebný Pancharti, Kill Bill ani Nespoutanej Django). A jelikož jsme teď všichni tak nějak v karanténě, tak je nejlepší čas si oprášit znalost nějakejch těch kultovních snímků, žejo. 
Tak a teď je už fakt čas na ty kousky. Jo a jsou proklikový, kdybys náhodou nevěděl. Nejdřív se podíváme na ten legendární biják.
 

    


 

Pro mírnější povahy nebo lidi, co Quentina prostě tolik nežerou, máme ještě další kousky, který ti vykouzlej nejenom úsměv na tváři, ale i dobrou karmu do budoucích životů (což fakt chceš vzhledem k tomu, jak to tady teď vypadá).


     


>> Pokud ti tohle nestačilo a chceš vidět všechny kousky z kolekce, klikej sem! <<

Z pohodní domova 

zodpovědně zdraví,

tvoje BS Crew


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM