Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Bush vyměnil prkna za jehly: Best of tetování na jednom místě

Náš dvorní skejtovej reporter Bush tentokrát seskočil z prkna, skatepark vyměnil za Malou sportovní halu a jeho blog bude místo asfaltu a grindu cejtit jako inkoust rozpívající se pod kůží. Dej si jeho textovej i fotografickej report a kromě dalších kuriozit se dozvíš, jak jsme propojený se (skoro)vítězkou Miss Tattoo 2019.

08.07.2019 551

Jelikož je kultura extrémních sportů neodmyslitelně spjatá s tetováním, vyrazil jsem na letošní pražskou Tattoo Convention. O víkendu 21. - 23.6. 2019 se totiž v pražskejch Holešovicích konal její už 21. ročník, tentokrát poprvé v novejch prostorách Malý sportovní haly.

Až ti někdo bude tvrdit, že „jako fakt moc miluje filmy od Tarantina“, ukaž mu tuhle nohu. A můžeš plynule přejít do Samuel L. Jackson moodu – I dare you, I double dare you motherfucker, say what one more Goddamn time!

K vidění (a vyzkoušení) bylo přesně 85 tattoo studií nejen z Čech, ale i z celý pokérovaný Evropy. Součástí třídenní akce byla i každoroční volba Miss Tattoo, hudební koncerty, bondage – shibari, pool dance nebo burlesque shows.


Tady do toho Bushovi trochu vstoupíme. Ve zmíněnym Miss Tatto contestu se na krásnym 3. místě umístila nenápadná slečna jménem Kristýna. Velkou část z jejích 40 tetování můžeš dobře znát z našeho Instagramu. My posíláme Týně velkou gratulačku a tobě servírujeme rozhovor, kterej ku příležistosti jejího úspěchu vzniknul.


K tomu bylo samozřejmě možný občerstvit se po celou dobu festivalu ve vnitřní nebo venkovní food zóně. My toho samozřejmě náležitě využivali a můžeme potvrdit, že k dostání a v topu byli klasický i vege burgery, grilovaný maso, nějaká ta česká klasika, zmrzlina, chlebíčky a pochopitelně alko i nealko nápoje.

Postrach všech Batmanů a věčnej důkaz toho, že lidi v maskách by se neměli podceňovat.


Na místě bylo taky možný pořídit všechno možný vybavení a doplňky pro tetování. Pro přerostlý i všechny ostatní děcka byl k dispozici skákací hrad a pokochat jste se mohli i pohledem na motorky Harley Davidson nebo luxusní káry. Zároveň bylo možný poslat tam fešnou fotku ve fotokoutku Click and Smile.

Samotná tattoo soutěž byla rozdělena do dvou dnů – soboty a neděle. Zajímavý bylo, že do soutěže mohly být přihlášený jen tetování vytvořený přímo na festivalu. Pouze v kategorii 'the large' mohlo bejt 20 % z finálního díla vytvořeno předem, zbylejch 80 % pak muselo vzniknout na místě.

Řikal tady někdo RUKÁV?

V sobotu se soutěžilo v těhle kategoriích... 

 • the small
 • the black n' white
 • the most crazy
 • oldschool a newschool
 • best of Saturday

... a sobotní celkový vítězství si připsal Vojta ze studia Golden Empire.

V neděli se pak soutěžilo v kategoriích: 

 • the large
 • the colour
 • the asia
 • the realistic
 • the best of sunday
 • the best of show, kde vítěz získal účast na prestižní tattoo convention v Londýně.

Celkový prvenství v neděli a tm pádem i účast na soutěži v Londýně si odnesl Peter ze studia Twenty Five.

Takový zlatíčka, viď? Že bys ani neřekl, co všechno se jim schovává pod oblečením a kůží...

Job jménem vybrat ty nejlepší určiě porotcům nezávidíme. Nebylo to totiž vůbec jednoduchý a to i přes to, že v letošní porotě zasedli opravdový odborníci s víc jak 20letou zkušeností s tetováním. Role čtyřčlenný poroty se letos ujali :

 • Bára Fousková
 • Zhivko Baychev
 • Maťo van Orthen 
 • Zdeněk Stropek

Už jsi někdy dostal husí kůži z tetování? My právě teď.

Když to vezmu kolem a kolem, na pražské Tattoo Convention jsem strávil celý tři dny a musim říct, že se fakt bylo na co koukat.  Pokud se chcete o letošní konvenci dozvědět víc, tady přikládám odkaz na oficiální stránky.

A co bude dál? Na začátku července vyrážim zase za hranice a můžete se těšit i na novej report z Barcelony, kam se taky v průběhu měsíce chystám. Tak užívejte prázdniny!!!

 

PS: Pro všechny, který maj zvyk kecat ostatním do života a pokládat dotěrný otázky typu „co s tim budeš dělat, až budeš starej?“, máme jednoduchej vzkaz od jednoho z návštěvníků.

POWERED BY

_bscrew


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM