Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Bush se vydal na Mystic sk8 cup zjistit, jakej trik byl nejlepší

Koncem června se na pražskym ostrově Štvanice konal už 25. ročník fesťáku Mystic sk8 cup. Tři dny na něm víc než 150 borců s prknama ukazovalo svoje skilly a náš drahej Bush se tam šel podívat, aby vám mohl říct, kdo byl nejlepší, jaká tam byla atmoška a jakej trik uchvátil porotu nejvíc.

15.07.2019 370

I letos byl závod Mystic sk8 cup součástí série World Cup Skateboarding, na kterym se během 3 dnů představilo víc než 150 skateboardistů z 30 zemí a v pěti disciplínách si ti nejlepší ve finále rozdělily prize money v celkové výši osm set tisíc korun. Mezi jezdci se objevila jména jako KéChaud Johnson, Andy Anderson, Derek Scott, Ryo Sejiri a stejně jako v lonském roce se i letos v porotě objevil legendární člen Plan B teamu Pat Duffy. 

Po všechny tři dny byl pro návštěvníky připravenej bohatej doprovodnej program v podobě živých vystoupení kapel, uměleckých workshopů a aktivních sportovních zón. Součástí relaxační zóny byl kromě stánků s oblečením, pitím a občerstvením i stan se dvěma parky pro fingerboardy a stánek nadačního fondu Pink Bubble, který pomáhá mladým lidem v boji s rakovinou.

Samozřejmě ani letos na Mysticu nemohl chybět náš stánek Boardstar - kde bylo možné koupit vše od brýlí, žabek, plavek, triček až po vybavení pro skateboarding.

Vše začalo v pátek odpoledne, kdy se rozjela předkvalifikace evropských jezdců. O postup se zde porvala 50 jezdců v sedmnácti heatech. Každý z jezdců měl zhruba minutový intro run, a pak už probíhal organizovanej jam jezdců z každýho heatu. I v pátek bylo o co bojovat, vítěz páteční předkvalifikace totiž automaticky postupoval do nedělního semifinále. Nakonec se vítězem a automaticky postupujícím stal Antoine Laurent z Francie.

Ihned po skončení kvalifikace se rozjel páteční hudební program, o kterej se postarali čeští Burning Step a následně je pak vystřídali kalifornští veteráni Ugly Kid Joe v čele s frontmanem Whietfieldem Cranem.

V sobotu proběhla kvalifikace holek, streetu a opět hodně našlapanýho bowlu, a pokud ses chtěl dostat na tribuny, musel si vyrazit s dostatečným předstihem. Do varu publikum nejvíc dostávaly jízdy v podání Dannieho Carlsona, Vincenta Matherona nebo Andyho Andersona.

Po skončení kvalifikace bowlu následoval hudební program, který v sobotu odtartovali mexičtí pohodáři Lozt Mezcal. Po jejich vystoupení přišla na řadu lahůdka v podání hip hopových legend Lords of the Undeground. Tahle partička z New Jersey je jednou z nejzásadnějších kapel v historii rapu, a pokud jsi byl na Mysticu určitě si pochopil, že i po tak dlouhé době mají publiku pořád co nabídnout.

V neděli se jelo semifinále streetu, finále bowlu, best trick a na závěr konečně vyhlášení vítězů. V samotným finále se bylo opravdu na co dívat. Street mužů naprosto s přehledem ovládl Angelo Caro z Peru, který zároven vyhrál i best trick za svůj ( 540 flip frontside Lipslide ).

Z českých zástupců se nejlépe vedlo Martinu Pekovi, který obsadil 9.místo. Ze slovenských jezdců se nejvíce dařilo Ryšovi Turymu, který si odnesl bronz. Prvenství si letos připsal Danny Carlson z Dánska. Druhé místo pak připadlo Vincentu Matheronovi z Francie a bronz si z bowlu odvezl Derek Scott z USA.

Finále holčičího streetu ovládla Ksenia Maricheva z Ruska. Z českých zástupkyn se ve streetu nejlépe vedlo Kláře Kašparové, která skončila na 10. místě. 

Po závěrečném ceremoniálu přišla na řadu hudební produkce tentokrát v podání českých zástupců PSH. O večerní hudební produkci se po celé 3 dny festivalu postarali přední čeští Dj´s.

Upřímně si nedovedu představit lepší začátek prázdnin. Letošní Mystic Sk8 Cup se opět vyvedl a nezbývá než se těšit na příští rok, kdy nás čeká již 26. ročník tohoto legendárního světového závodu oslavujícího skateboarding.

Výsledky nedělního finále:
Street Mens:
1. Angelo Caro (PER)
2. Matias Dell Olio (ARG)
3. Rišo Tury (SVK) 
4. Adrien Bulard (FRA)
5. Aaron Jago (GBR)

Street Ladies :
1. Ksenia Maricheva (RUS)
2. Jéromine Louvet (FRA)
3. Keet Oldenbeuvig (HOL)
4. Dominika Králíková (SVK)
5. Evelien Bouillart (BEL)

Bowl Mens : 
1. Dannie Carlsen (DEN)
2. Vincent Matheron (FRA)
3. Derek Scott (USA)
4. Jonas Bürger (DEN)
5. Andy Anderson (CAN)

Bowl Ladies :
1. Jéromine Louvet (FRA)
2. Louise Crespin (FRA)
3. Shani Paz (ISR)
4. Agata Halikowska (POL)

Best trick : 
Angelo Caro (PER) 540 flip frontside lipslide

 

POWERED BY
BS CREW


 


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM