Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

ASICS – What the GEL?

Prvotřídní materiál, neuvěřitelný využití výhod gelu po všech směrech a design, kterej jasně odkazuje na svůj původ. Japonsko. Jestli je tvý srdce oddaný legendám jako Naruto, Pokémon, Hentai nebo Manga… je snad jasný, že taky jedny Asicsy potřebuješ <3

13.04.2018 2050 0

 

 

Asics za svou téměř 70letou historii přišel s tisíci a miliony tenisek. Svůj vývoj ale znatelně nasměroval ve jménu svých japonských ctností – kvality, kvality, kvality a taky kvality. 

Co jinýho taky čekat od Japonců…

 

 

Jejich tygří cesta za dokonalostí a komfortem pro nohu při maximálním zatížení vygradovala v roce 1987. To spatřily světlo světa první Asics Gel-Lyte. Do svý reklamy tehdy napsali: „Speed freaks, we’ve got your number… it’s 9.9.“ 

Číslo 9.9 značilo váhu v uncích. A na tehdejší poměry to vypadalo fakt, jak kdyby Asics vytvořil botu lehkou jako pírko. Jak napovídal i jejich název, pod patou se skrýval revoluční materiál schopnej expanze při tvrdších došlapech při běhu. GEL. 

 

 

S třetí generací bot GEL-Lyte přišla další bomba. V roce 1990 si totiž Asics usmyslel, že šáhne do roky zažitýho způsobu stavby boty. A pro GEL-Lyte III rozdělil jazyk vejpůl. A způsobil trochu kontroverze. A přitáhl na sebe patřičnou pozornost. A za všechno moh ten rozeklanej jazyk.

Znáš ten pocit, kdy si ani nemusíš jít zaběhat a dělat v botách zuřivý kejkle, aby ti jazyk sklouzl k jedný straně a začala tě tlačit tkanička. Určitě znáš, to nám nevymluvíš. Jiný brandy na to šly tak, že jazyk přidělávaly poutkem k tkaničkám, ale Asics to vzal po svym a rozpůlil jazyk vejpůl. Přidal neuvěřitelný pohodlí, nejlehčí botu na trhu a měl způlky vyhráno.

 

 

Atypickej vzhled pomohl modelu GEL-Lyte III jakoby vystoupit nad módní trendy a zajistil jim dlouhotrvající nadčasovost. 

 

 

A jak už jsme naznačili výš, neni to jen o jazyku. Design Asics bot by jistě obstál i bez tý obscénosti pod tkaničkou. Jsou to materiály, se kterejma designéři pracujou, gelový měkko, který tvoji nohu obejme jak ten nejchlupatější jednorožec, větrání, nylon, syntetickej semiš, technologický 3M detaily, dvoubarevný kontrastní tónování a nezaměnitelný Asics proužky.

 

 

Tohle, plus rozeklanej jazyk, dalo vzniknou botě, která posloužila jako estetickej archetyp Asicsu v devadesátkách.

 

 

 

 

 

VÁHA hrála a pořád hraje v příběhu Asics velmi důležitou roli. Během svýho fungování v devadesátkách vydávali inzerce typu: „This magazine probably weights more than the ASICS GEL-Lyte III.“ A dokonce si tak věřili, že se pustili i do Niku: „Serious Runners Don't Put On Airs.“

 

 

 

 

A jak jde čas, vyvíjí se i design Asicsů. Pro letošní kolekci pánové z Japonska představili model GEL-Lyte V Sanze. A ten nás zasáh přímo do teniskovýho srdíčka. Zespod absorbční gel a zvrchu vzdušná síťovina se semišem. 

Odkaz japonskýho tygra žije dál.

 

 

Milujeme happyendy,

BS Crew


Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM