Info Kontakt Hledat Přihlásit
Košík 0

Tučnej skate report bot éS Accel slim Everstich

10.10.2017 605 0
Tučnej skate report bot éS Accel slim Everstich

 

Značka éS se po svým návratu na scénu zarytě drží jednoduchýho scénáře k úspěchu: osvědčený siluety kombinuje s progresivníma inovacema. Už loni jsem testoval jejich předělávku klasickýho modelu éS Accel ve variantě slim.

Zejména užším okolím jsem pak byl nazván zcela neobjektivním, když takovouhle botu vydávám za to nejlepší, co si mohl loni skater obout. Sorry, nemůžu si pomoct, ale je to prostě éS – srdcovka –  a ačkoli novej Accel nepatří mezi nejodolnější botu na světě, mně to prostě sedí jako málo co od prvního momentu, co to dám na (pana) Nohu.

 

No a pak se začaly objevovat zvěsti o tom, že éS experimentuje s nějakým novým síťovaným materiálem, ve kterém se bude dát skejtovat. Vzniknul z toho Everstich.

Upřímně řečeno je to dost impressive: svršek boty je skutečně z jednoho kusu bez jedinýho švu, ale zároveň je vlastně celej pletenej. Po pravdě nevěřím, že to něco může vydržet a očekávám, že udělám 10 flipů a boty poletěj do koše.

 

img_4805

 

Jaký je ale moje překvapení, když po 14 dnech ježdění bota sice jeví známky opotřebení, ale zdaleka ještě není na limitu.

Ten nastal zhruba po 3 týdnech ježdění, kdy jsem špičku prodřel skrz. Když se to vezme kolem a kolem tak Everstich objektivně vzato vydrží o něco méně, než klasická šitá semiš u Accelu Slim.

Everstich to ale bohatě kompenzuje neuvěřitelnou lehkostí a vzdušností. Grip je úplně ideální – ani málo, ani moc, prostě tak akorát od prvního do posledního dne.

Jen ta výdrž…na fotce je vidět, že podrážka ještě ani zdaleka nejeví větší známky opotřebení a klidně by další měsíc s přehledem dala. Upřímně řečeno, pokud chcete vyzkoušet tuhle o něco dražší vychytávku na skejtu, doporučil bych model éS Swift v provedení Everstich, který má alespoň klasický gumový pásek na špičce a díky tomu vydrží déle.

 

 

A ještě jedna věc, která mě s prominutím vysloveně nas*ala: klasický Accel slim jsem chválil do nebes za perfektní fit díky gumičkám po stranách jazyka. Může mi prosím Don Brown vysvětlit, proč to na Accelu Everstich není??????!!!

Ačkoli jsem tady nakydal trošku hnoje, budu opět brutálně neobjektivní a prohlásím éS Accel Slim Everstich za tu nejlepší botu, ve který jsem letos jezdil. Pokud se smíříte s tím, že tahle bota nevydrží věčnost, budete nadšení.

 

Chcete je zkusit na vlastní nohu? Klikejte SEM!


Kategorie

Prostor pro vás

Náš blog je otevřený všem, kteří by chtěli jeho prostřednictvím cokoliv sdělit světu.

Pokud chcete uveřejnit zajímavost ze svého okolí, inspirativní zážitek, bulvární skandál, informace o připravované akci nebo report z uskutečněné akce, tak neváhejte a posílejte své články včetně fotek na blog@boardstar.cz

Zajímavé články obratem uveřejníme.

Tato stránka využívá cookies pro zvýšení komfortu vašeho nakupování. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Více o cookies naleznete ZDE.

ROZUMÍM